Strona główna » „O chłopcu, który zniknął świat”. Książka Bena Millera już w Polsce
Książki dla dzieci Polecenia Zapowiedzi i nowości

„O chłopcu, który zniknął świat”. Książka Bena Millera już w Polsce

O chłopcu, który zniknął świat

Czy kiedykolwiek marzyliście o posiadaniu swojej własnej czarnej dziury, do której moglibyście wrzucić wszystko, co Wam przeszkadza? Bohater książki Bena Millera posiada właśnie taką moc! Co z tego wyniknie i czy koniecznie same dobre rzeczy, przeczytacie w historii O chłopcu, który zniknął świat.

Ben Miller – aktor i pisarz

Bena Millera z pewnością nie kojarzycie jeszcze jako doskonałego pisarza. Brytyjski aktor i komik znany jest m.in. ze swojej roli z głośnego serialu Netflixa Bridgertonowie. Wciela się tam w rolę Lorda Featheringtona. Kinomani pokochali go również za za rolę w filmie “Johnny English: Nokaut”. Tym razem artysta zdecydował się jednak zadebiutować w świecie literatury dziecięcej i wydać swoją pierwszą książkę. Powieść dla dzieci The Boy Who Made the World Disappear ukazała się za granicą w 2019 roku. Polscy czytelnicy mają okazję przeczytać polski przekład dzięki Wydawnictwu Wilga.

Piszę książki dla każdego mojego dziecka. Napisałem też jedną dla mojego psa. Ta opowieść jest dla mojego środkowego syna Harrisona. Harrison ma niezły temperament, ma trochę problem ze złością. W książce idzie na urodziny kolegi, jest niegrzeczny i organizator zamiast balonika, wręcza mu czarną dziurę na sznurku.

O chłopcu, który zniknął świat

Bohater książki stara się być dobrym dzieciakiem. Nie kradnie nic ze sklepu, dzieli się ze swoją siostrą, zachowuje się fair podczas gry w planszówki. Jednak mierzy się z jednym małym, a może całkiem sporym problemem… Zupełnie nie potrafi zapanować nad swoim wybuchowym charakterem. Kiedy więc tylko niespodziewanie na przyjęciu dostaje balonik, który okazuje się być czarną dziurą, z radością stwierdza, że odkrył sposób na pozbycie się problemu. Może tu wrzucić wszystko, co go denerwuje. Irytuje go pies sąsiada? Chce usunąć szkolnego prześladowcę? Ma dosyć swoich rodziców? Wszystko, co zdecyduje, ląduje w czarnej dziurze. Jednak potem Harrison musi odkryć sposób, by ich wyciągnąć… Wrzucanie rzeczy, które uwielbia, i ludzi, których kocha, mimo że czasami go denerwują, nie rozwiązuje jego zmartwienia.

Ben Miller wcale nieprzypadkowo wplótł pomysł z wykorzystaniem czarnej dziury. Być może nie znacie tego faktu z życiorysu znanego Brytyjczyka, ale swego czasu, zanim rozpoczął karierę aktorską, był naukowcem. Doszedł nawet do poziomu pisania pracy doktorskiej pod tytułem “Nowatorskie efekty kwantowe w quasi zerowymiarowych układach elektronowych“. Teraz czarna dziura już nikogo nie dziwi 😉

Książka pełna ekscytujących przygód dorastającego chłopca spodoba się wszystkim czytelnikom od 8 roku życia. Dorośli z pewnością również nie oderwą się od tej lektury!

Książkę kupicie tutaj: O chłopcu, który zniknął świat

Kasia

Kiedy byłam w zerówce, nauczyłam się czytać, żeby już więcej się nie nudzić. Od tej pory pochłaniałam kolejne książki, czytając – ku zgrozie pozostałych domowników – przez pierwsze lata na głos. Z kolei w szkole cały czas kończyło mi się miejsce na bibliotecznej karcie, bo byłam tam codziennym gościem. W zawrotnym tempie przerobiłam wszystkie tytuły Astrid Lindgren i do dziś mam sentyment do „Ronji, córki zbójnika”. Chociaż moim ukochanym tytułem z dzieciństwa pozostaje wciąż „Zajączek z rozbitego lusterka”. Na szczęście wraz z wiekiem miłość do książek nie zanikła, a wręcz miała okazję rozkwitnąć dzięki już ponad 5 – letniej pracy w księgarni.
Jednak nie samą literaturą żyje człowiek. Kiedy nie czytam, haftuję tamborki z joginkami i wyciszam umysł, praktykując ashtangę. Za to z wykształcenia jestem psychologiem i arteterapeutką, dlatego mam słabość do psychologicznej literatury i książek Yaloma. Uwielbiam dzieci i kocham literaturę dziecięcą, więc niech nie zdziwi Cię duża liczba wpisów na temat moim zdaniem najbardziej wartościowych książek dla najmłodszych. Sama posiadam ich zawrotną liczbę - nie bez powodu maluchy znajomych mówią na mnie „ciocia od książek”. W kościach czuję, że w bliżej nieokreślonej przyszłości zostanę pisarką książek dla dzieci. Ale wracając do teraz – na co dzień trenuję swoją cierpliwość, dzieląc dom z czwórką kotów i znajdując kłaki oraz żwirek we wszystkich możliwych miejscach.

Skomentuj

Kliknij tutaj, by skomentować