Strona główna » „O chłopcu, który zniknął świat”. Książka Bena Millera już w Polsce
Książki dla dzieci Polecenia Zapowiedzi i nowości

„O chłopcu, który zniknął świat”. Książka Bena Millera już w Polsce

O chłopcu, który zniknął świat

Czy kiedykolwiek marzyliście o posiadaniu swojej własnej czarnej dziury, do której moglibyście wrzucić wszystko, co Wam przeszkadza? Bohater książki Bena Millera posiada właśnie taką moc! Co z tego wyniknie i czy koniecznie same dobre rzeczy, przeczytacie w historii O chłopcu, który zniknął świat.

Ben Miller – aktor i pisarz

Bena Millera z pewnością nie kojarzycie jeszcze jako doskonałego pisarza. Brytyjski aktor i komik znany jest m.in. ze swojej roli z głośnego serialu Netflixa Bridgertonowie. Wciela się tam w rolę Lorda Featheringtona. Kinomani pokochali go również za za rolę w filmie “Johnny English: Nokaut”. Tym razem artysta zdecydował się jednak zadebiutować w świecie literatury dziecięcej i wydać swoją pierwszą książkę. Powieść dla dzieci The Boy Who Made the World Disappear ukazała się za granicą w 2019 roku. Polscy czytelnicy mają okazję przeczytać polski przekład dzięki Wydawnictwu Wilga.

Piszę książki dla każdego mojego dziecka. Napisałem też jedną dla mojego psa. Ta opowieść jest dla mojego środkowego syna Harrisona. Harrison ma niezły temperament, ma trochę problem ze złością. W książce idzie na urodziny kolegi, jest niegrzeczny i organizator zamiast balonika, wręcza mu czarną dziurę na sznurku.

O chłopcu, który zniknął świat

Bohater książki stara się być dobrym dzieciakiem. Nie kradnie nic ze sklepu, dzieli się ze swoją siostrą, zachowuje się fair podczas gry w planszówki. Jednak mierzy się z jednym małym, a może całkiem sporym problemem… Zupełnie nie potrafi zapanować nad swoim wybuchowym charakterem. Kiedy więc tylko niespodziewanie na przyjęciu dostaje balonik, który okazuje się być czarną dziurą, z radością stwierdza, że odkrył sposób na pozbycie się problemu. Może tu wrzucić wszystko, co go denerwuje. Irytuje go pies sąsiada? Chce usunąć szkolnego prześladowcę? Ma dosyć swoich rodziców? Wszystko, co zdecyduje, ląduje w czarnej dziurze. Jednak potem Harrison musi odkryć sposób, by ich wyciągnąć… Wrzucanie rzeczy, które uwielbia, i ludzi, których kocha, mimo że czasami go denerwują, nie rozwiązuje jego zmartwienia.

Ben Miller wcale nieprzypadkowo wplótł pomysł z wykorzystaniem czarnej dziury. Być może nie znacie tego faktu z życiorysu znanego Brytyjczyka, ale swego czasu, zanim rozpoczął karierę aktorską, był naukowcem. Doszedł nawet do poziomu pisania pracy doktorskiej pod tytułem “Nowatorskie efekty kwantowe w quasi zerowymiarowych układach elektronowych“. Teraz czarna dziura już nikogo nie dziwi 😉

Książka pełna ekscytujących przygód dorastającego chłopca spodoba się wszystkim czytelnikom od 8 roku życia. Dorośli z pewnością również nie oderwą się od tej lektury!

Książkę kupicie tutaj: O chłopcu, który zniknął świat

Kasia