Strona główna » Po raz pierwszy Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai na Boże Narodzenie. “Święta w Valleby. Wielka awaria prądu”
Książki dla dzieci Zapowiedzi i nowości

Po raz pierwszy Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai na Boże Narodzenie. “Święta w Valleby. Wielka awaria prądu”

świąteczne Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Święta w Valleby. Wielka awaria prądu

Jak co roku z niecierpliwością wyglądaliśmy książki adwentowej Wydawnictwa Zakamarki, które jako pierwsze wprowadziło ten rodzaj kalendarzy adwentowych do Polski. Jednak mimo że żaden nowy tytuł w tej serii się nie pojawi na tegoroczne Boże Narodzenie, ten wyjątkowy czas oczekiwania na święta umilą dzieciom popularni szwedzcy bohaterowie. Po raz pierwszy w serii „Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai” ukaże się świąteczny tytuł „Święta w Valleby. Wielka awaria prądu”. Przypomnijmy, że to seria, która od początku lat 2000 nie schodzi z listy dziecięcych bestsellerów zarówno w Szwecji jak i w Polsce. Premiera już 15 listopada!

Znakomicie napisana, zaskakująco wciągająca małego czytelnika w fabułę seria Martina Widmarka „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai” wzbogaci się w listopadzie o kolejną część. Tym razem zastaniemy bohaterów w trakcie wigilijnego wieczoru. Wszyscy są zaskoczeni, kiedy w całym Valleby gaśnie światło i w każdym zakątku miasteczka zapada nieprzenikniona ciemność. Jak w takich warunkach zasiąść do wigilijnej wieczerzy? Lasse i Maja nie mogą zostawić tak tej sprawy, więc rozpoczynają śledztwo. Czekają również na pomoc czytelnika!

„Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Święta w Valleby. Wielka awaria prądu” to doskonała lektura dla czytelnika 6+, który kocha książki przygodowe i na dodatek uwielbia zagadki. Martin Widmark proponuje czytelnikom czynny udział w śledztwie – odczytywanie zaszyfrowanych wiadomości, wypatrywania szczegółów, szukanie pogubionych prezentów i wiele, wiele więcej. To nie tylko czytanie, ale również świetna zabawa dzięki wplecionym w fabułę zadaniom. A jeśli dodamy do tego Boże Narodzenie w tle – czujemy, że to będzie tegoroczny prawdziwy hit w kategorii świątecznych książek dla dzieci.

Premiera książki „Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Święta w Valleby. Wielka awaria prądu” co prawda 15 listopada, ale już teraz możesz zamówić ją w przedsprzedaży TUTAJ.

Kasia

Kiedy byłam w zerówce, nauczyłam się czytać, żeby już więcej się nie nudzić. Od tej pory pochłaniałam kolejne książki, czytając – ku zgrozie pozostałych domowników – przez pierwsze lata na głos. Z kolei w szkole cały czas kończyło mi się miejsce na bibliotecznej karcie, bo byłam tam codziennym gościem. W zawrotnym tempie przerobiłam wszystkie tytuły Astrid Lindgren i do dziś mam sentyment do „Ronji, córki zbójnika”. Chociaż moim ukochanym tytułem z dzieciństwa pozostaje wciąż „Zajączek z rozbitego lusterka”. Na szczęście wraz z wiekiem miłość do książek nie zanikła, a wręcz miała okazję rozkwitnąć dzięki już ponad 5 – letniej pracy w księgarni.
Jednak nie samą literaturą żyje człowiek. Kiedy nie czytam, haftuję tamborki z joginkami i wyciszam umysł, praktykując ashtangę. Za to z wykształcenia jestem psychologiem i arteterapeutką, dlatego mam słabość do psychologicznej literatury i książek Yaloma. Uwielbiam dzieci i kocham literaturę dziecięcą, więc niech nie zdziwi Cię duża liczba wpisów na temat moim zdaniem najbardziej wartościowych książek dla najmłodszych. Sama posiadam ich zawrotną liczbę - nie bez powodu maluchy znajomych mówią na mnie „ciocia od książek”. W kościach czuję, że w bliżej nieokreślonej przyszłości zostanę pisarką książek dla dzieci. Ale wracając do teraz – na co dzień trenuję swoją cierpliwość, dzieląc dom z czwórką kotów i znajdując kłaki oraz żwirek we wszystkich możliwych miejscach.

Skomentuj

Kliknij tutaj, by skomentować