Strona główna » „Okularnik”, czyli najnowsze wydanie powieści Katarzyny Bondy
Kryminał i sensacja Polecenia

„Okularnik”, czyli najnowsze wydanie powieści Katarzyny Bondy

"Okularnik" Katarzyna Bonda

Antagonizmy pomiędzy ludźmi różnych narodowości nikogo nie dziwią. Choć trudno je czasem zrozumieć, to faktem jest, że przedstawiciele różnych narodów często nie pałają do siebie specjalną sympatią i są pełni nieufności czy wiary w stereotypy. Stąd też autorzy inspirują się nimi i tworzą powieści, które nieraz zapierają dech w piersi i przyprawiają o dreszcze. Jednym z takich kryminałów jest „Okularnik” Katarzyny Bondy, który w 2023 roku doczekał się kolejnego wydania.

„Okularnik”

„Okularnik” to druga powieść z cyklu „Cztery żywioły Saszy Załuskiej”. Nie musisz jednak czytać ich po kolei by zrozumieć fabułę. W tej powieści Sasza postanawia powrócić po przerwie do pracy w policji. Profilerka zamierza skupić się na kontynuacji zawodowej kariery. Zanim to jednak zrobi, chce uporządkować swoje prywatne sprawy. W tym celu wyjeżdża na podlaską wieś. W międzyczasie uczestniczy w tradycyjnym białoruskim weselu, w trakcie którego staje się świadkiem dramatycznych zdarzeń.

Panna młoda zostaje uprowadzona i znika bez śladu. Niestety to nie pierwsza taka sytuacja na Podlasiu i wszystko wskazuje na to, że ma to związek z lokalnym przedsiębiorcą. Jednocześnie w okolicznych lasach zostają odnalezione kolejne już ludzkie szczątki. Policja nie może natrafić na trop sprawcy. Jedyną informacją o nim jest to, że w każdej niewyjaśnionej sprawie pojawia się auto mercedes okularnik.

Im bardziej sytuacja staje się niepokojąca, tym więcej mrocznych faktów z przeszłości zostaje ujawnionych. Okazuje się, że tuż po wojnie, w 1946 roku, na terenie białoruskiej wsi jeden z oddziałów żołnierzy wyklętych dokonał pogromu miejscowej ludności. Pomimo upływu dziesiątek lat związana z tym nienawiść wciąż jest w ludziach żywa. Na oczach bohaterki odżywają dawne niechęci, a polsko-białoruskie antagonizmy prowadzą do krwawych porachunków.

„Okularnik” to powieść, która łączy w sobie ciekawostki dotyczące tradycji i kultury białoruskiej oraz cechy świetnie napisanego kryminału. Tutaj nie tylko będziesz tropić sprawcę, ale i przekonasz się, do czego mogą prowadzić niezabliźnione urazy. Wciągająca powieść, można dla niej zarwać noc.

Najnowsze wydanie „Okularnika” znajdziesz tutaj.

Aleksandra

Jestem kocią mamą i maniaczką książek. Czytam kiedy tylko mogę, a staram się robić tak, by móc jak najczęściej. Z wykształcenia i zamiłowania jestem filolożką polską, copywriterem, korepetytorką i instruktorką jogi. Uwielbiam poradniki, literaturę psychologiczną, ezoteryczną i thrillery. Przygotowuję dla Ciebie recenzje najlepszych książek. Nie wyobrażam sobie dnia bez medytacji, aromatycznej kawy i przynajmniej kilku rozdziałów dobrej lektury. Piszę, bo jak kiedyś zaczęłam, to do teraz nie mogę przestać. 😉 Jeśli chcesz poznać mnie lepiej, możesz znaleźć mnie na moim blogu: www.znakomita.com

Aleksandra

Jestem kocią mamą i maniaczką książek. Czytam kiedy tylko mogę, a staram się robić tak, by móc jak najczęściej. Z wykształcenia i zamiłowania jestem filolożką polską, copywriterem, korepetytorką i instruktorką jogi. Uwielbiam poradniki, literaturę psychologiczną, ezoteryczną i thrillery. Przygotowuję dla Ciebie recenzje najlepszych książek. Nie wyobrażam sobie dnia bez medytacji, aromatycznej kawy i przynajmniej kilku rozdziałów dobrej lektury. Piszę, bo jak kiedyś zaczęłam, to do teraz nie mogę przestać. 😉
Jeśli chcesz poznać mnie lepiej, możesz znaleźć mnie na moim blogu: www.znakomita.com

Skomentuj

Kliknij tutaj, by skomentować