Strona główna » Odkryj swój wewnętrzny głos. Ethan Kross i „Intuicja”
Poradniki Recenzje

Odkryj swój wewnętrzny głos. Ethan Kross i „Intuicja”

Intuicja. Wewnętrzny głos - dlaczego ma znaczenie i jak go wykorzystać

O intuicji mówi się dużo i coraz częściej. Niestety wielu z nas próbuje ją zagłuszać twierdząc, że czasem wywołuje irracjonalny strach i sprawia, że trudniej podejmować decyzje. W końcu zachodni świat na piedestale stawia rozum i zimną kalkulację. Co więc zrobić, gdy każdego dnia słyszysz podszepty w swojej głowie, a na dodatek widzisz, że się one sprawdzają…? Taki temat poruszył Ethan Kross w swojej książce „Intuicja. Wewnętrzny głos – dlaczego ma znaczenie i jak go wykorzystać”.

Intuicja. Wewnętrzny głos

Ethan Kross snuje opowieść o ludzkiej intuicji, tym upierdliwym głosie, którego jedni prawie w ogóle nie słyszą, a inni mierzą się z nim przez cały czas. Czasem trudno go uciszyć i towarzyszy nam przy każdej okazji. I właśnie na takich ludziach przede wszystkim skupia się autor. Opisuje różne sytuacje, w których podszepty intuicji okazywały się zbawienne. Niekiedy ktoś wiedział, że nie powinien wybrać się w pewne miejsce… Innym razem opisywana osoba pamiętała, że przed wypadkiem czuła, że wydarzy się coś złego…  Jak to możliwe?

Autor próbuje doszukać się przyczyn posiadania rozbudzonej intuicji. Snując opowieści o konkretnych osobach stara się zrozumieć, jak to możliwe, że każdy z nas jest w stanie przeczuwać już wcześniej, że wydarzy się coś dobrego lub złego. Co sprawia, że jesteśmy wyczuleni na takie sygnały? Jednocześnie ta książka nie drąży tematu głębiej. Wykorzystuje temat intuicji i sprawdza, co możemy z nim zrobić.

Mądrze słuchaj intuicji

Ethan Kross to neurobiolog i psycholog. Jako doświadczony naukowiec próbuje pokazać czytelnikom, że z intuicji warto korzystać w sposób mądry. Nie rozwodzi się nad tym, skąd ona pochodzi, ale pokazuje, że ten głosik, który czasem bywa złośliwy lub zrzędliwy może się okazać również przydatny. Poprzez konkretne przykłady i ćwiczenia autor stara się zachęcać nas do działania. Podpowiada, jak możemy wykorzystać intuicję w pracy, tworzeniu relacji czy samorozwoju.

Autor opowiada również o tym, jak bardzo intuicja wpływa na życie ludzi. Do tematu, który dla wielu osób jest ezoteryczny i kojarzy się z głosem duszy podchodzi w sposób zdroworozsądkowy. Dlatego ta pozycja może się okazać ciekawa przede wszystkim dla tych kalkulujących na zimno, którzy mają dość, że w chwilach stresu czy przeciążenia pracą intuicja staje się szczególnie aktywna. Podpowiada, jak ją wyciszyć i „wybrać” z niej to, co najbardziej przydatne. Jeśli więc interesuje Cię ten temat, już dziś książkę możesz kupić tutaj.

Aleksandra

Jestem kocią mamą i maniaczką książek. Czytam kiedy tylko mogę, a staram się robić tak, by móc jak najczęściej. Z wykształcenia i zamiłowania jestem filolożką polską, copywriterem, korepetytorką i instruktorką jogi. Uwielbiam poradniki, literaturę psychologiczną, ezoteryczną i thrillery. Przygotowuję dla Ciebie recenzje najlepszych książek. Nie wyobrażam sobie dnia bez medytacji, aromatycznej kawy i przynajmniej kilku rozdziałów dobrej lektury. Piszę, bo jak kiedyś zaczęłam, to do teraz nie mogę przestać. 😉 Jeśli chcesz poznać mnie lepiej, możesz znaleźć mnie na moim blogu: www.znakomita.com

Aleksandra

Jestem kocią mamą i maniaczką książek. Czytam kiedy tylko mogę, a staram się robić tak, by móc jak najczęściej. Z wykształcenia i zamiłowania jestem filolożką polską, copywriterem, korepetytorką i instruktorką jogi. Uwielbiam poradniki, literaturę psychologiczną, ezoteryczną i thrillery. Przygotowuję dla Ciebie recenzje najlepszych książek. Nie wyobrażam sobie dnia bez medytacji, aromatycznej kawy i przynajmniej kilku rozdziałów dobrej lektury. Piszę, bo jak kiedyś zaczęłam, to do teraz nie mogę przestać. 😉
Jeśli chcesz poznać mnie lepiej, możesz znaleźć mnie na moim blogu: www.znakomita.com

Skomentuj

Kliknij tutaj, by skomentować