Strona główna » Oni są wśród nas. „Wyznania socjopatki” M.E. Thomas
Recenzje Reportaże

Oni są wśród nas. „Wyznania socjopatki” M.E. Thomas

Wyznania socjopatki

O socjopatach słyszymy coraz częściej, a mimo to trudno uwierzyć, że są wśród nas ludzie, którzy nie mają empatii, patrzą tylko na swoje korzyści i znajdują przyjemność w robieniu komuś złośliwości. Pomimo rzeszy poradników na temat tego, jak sobie z nimi radzić, nie tak łatwo pojąć, że nawet największe ciepło z naszej strony nie sprawi, że socjopaci staną się dobrymi, współczującymi przyjaciółmi. Dlatego jeśli nadal nie wierzysz w ich postrzeganie świata, sięgnij po „Wyznania socjopatki”.

Wyznania socjopatki

Autorka książki jest zdiagnozowaną socjopatką. Już jako dziewczynka przejawiała zachowania, które zwracały uwagę rodziców i nauczycieli. Wychowana w patologicznej rodzinie, w której doświadczała przemocy, nauczyła się separować emocjonalnie i rozbudziła w sobie chłód. W pewnym momencie poddała się autorefleksji i dostrzegła, że nie widzi świata w ten sposób, w jaki robią to jej rówieśnicy. Nie czuła współczucia na widok cierpiącego człowieka, jego ból ciekawił ją. Cudzy żal, wściekłość czy miłość nic ją nie obchodziły. Na wszystkie sytuacje patrzyła kalkulując, na ile są one dla niej… opłacalne.

Własne spostrzeżenia sprawiły, że zrozumiała, że musi się ukrywać. Chciała jednak mieć pewność, że zaburzenia, które u siebie widzi, faktycznie są socjopatią. Poddała się więc badaniom, które to potwierdziły. Wtedy też podjęła decyzję, by nie ujawniać swoich danych innym osobom. Nie zamierzała jednak milczeć, dlatego pod pseudonimem założyła stronę, na której opisała swoje doświadczenia. Stworzyła tam przestrzeń i dla innych socjopatów, którzy wreszcie bez ogródek zaczęli pisać o własnych doświadczeniach i związanych z nimi przemyśleniach.

Oni są wśród nas

Każdego dnia stykamy się z socjopatami. Obecne dane wskazują, że może ich być od 4 do 10% w społeczeństwie. Sęk w tym, że wielu z nich doskonale się kamufluje. Drugą kwestią jest to, że empatyczna większość przymyka oko na złośliwości i tłumaczy je tym, że ktoś po prostu ma „gorszy dzień”. W końcu trudno nam pojąć, że ktoś faktycznie mógłby chcieć zalać kawą naszą nową koszulę czy specjalnie wyrzucić cenne dokumenty. Niestety, ich to cieszy. I nie, to nie jest specjalna demonizacja. To informacje, które znajdziesz w książce M.E. Thomas. Jakkolwiek obrzydliwe są przemyślenia autorki, to trzeba przyznać, że poprzez swoją książkę wykonała kawał dobrej roboty i potwierdziła to wszystko, o czym od lat piszą psychiatrzy i terapeuci. Socjopaci naprawdę nie mają emocji, a Twój ból jest dla nich równie istotny jak promocja w sklepie spożywczym.

Autorka opisała swoje dzieciństwo i pokazała sytuacje, w których jej socjopatia bardzo widocznie się przejawiała. Przedstawiła początki kariery, własne lenistwo i umiejętność wysługiwania się innymi. Potrafiła zaadaptować się do wielu niesprzyjających warunków, byleby jej było jak najlepiej. Opisała również liczne kontakty seksualne oraz związki. Wytłumaczyła, że jako socjopatka nie darzy ludzi uczuciami, ale na zimno kalkuluje, na ile dana relacja jest dla niej przydatna i sensowna. W ten sposób roztoczyła przerażającą wizję świata. Uświadomiła również, że warto być ostrożnym i jeśli czyjeś zachowanie budzi w nas niepokój, może pora lepiej przyjrzeć się tej osobie. Kto wie, co siedzi w jej głowie… Dlatego sięgnij po tę książkę i przeanalizuj, czy wokół Ciebie nie ma ludzi o podobnym usposobieniu.

Książkę M.E. Thomas “Wyznania socjopatki” możesz kupić TUTAJ.

Aleksandra

Jestem kocią mamą i maniaczką książek. Czytam kiedy tylko mogę, a staram się robić tak, by móc jak najczęściej. Z wykształcenia i zamiłowania jestem filolożką polską, copywriterem, korepetytorką i instruktorką jogi. Uwielbiam poradniki, literaturę psychologiczną, ezoteryczną i thrillery. Przygotowuję dla Ciebie recenzje najlepszych książek. Nie wyobrażam sobie dnia bez medytacji, aromatycznej kawy i przynajmniej kilku rozdziałów dobrej lektury. Piszę, bo jak kiedyś zaczęłam, to do teraz nie mogę przestać. 😉 Jeśli chcesz poznać mnie lepiej, możesz znaleźć mnie na moim blogu: www.znakomita.com

Aleksandra

Jestem kocią mamą i maniaczką książek. Czytam kiedy tylko mogę, a staram się robić tak, by móc jak najczęściej. Z wykształcenia i zamiłowania jestem filolożką polską, copywriterem, korepetytorką i instruktorką jogi. Uwielbiam poradniki, literaturę psychologiczną, ezoteryczną i thrillery. Przygotowuję dla Ciebie recenzje najlepszych książek. Nie wyobrażam sobie dnia bez medytacji, aromatycznej kawy i przynajmniej kilku rozdziałów dobrej lektury. Piszę, bo jak kiedyś zaczęłam, to do teraz nie mogę przestać. 😉
Jeśli chcesz poznać mnie lepiej, możesz znaleźć mnie na moim blogu: www.znakomita.com

Skomentuj

Kliknij tutaj, by skomentować