Strona główna » “Obrazy z przeszłości”. Nowa książka Remigiusz Mroza
Kryminał i sensacja Zapowiedzi i nowości

“Obrazy z przeszłości”. Nowa książka Remigiusz Mroza

Obrazy z przeszłości

Od premiery 15. tomu Chyłki minął już dobry miesiąc, dlatego miłośników twórczości Remigiusza Mroza mógł trochę niepokoić brak wzmianki o jego kolejnej książce. Na szczęście uwielbiany polski pisarz kryminałów podzielił się z fanami wspaniałą informacją. Premiera nowego tytułu z serii Seweryn Zaorski ukaże się już 18 maja.

Kontynuacja cyklu o Zaorskim i Burzyńskiej

Czytelnicy z ogromną radością przyjęli wiadomość o nadchodzącej premierze „Obrazów z przeszłości”. Każdy już z niecierpliwością czekał na kontynuację kryminalnego cyklu, tym bardziej, że ostatni tytuł „Szepty spoza nicości” ukazały się w styczniu 2021 roku.

Burza i Seweryn powracają!
“Obrazy z przeszłości” zjawią się już całkiem niedługo, bo 18 maja – do tej pory można odświeżyć sobie rocka z lat ’70 i przygotować się na mocną dawkę tajemnic, które miały pozostać nieodkopane…

– Remigiusz Mróz

W nowej książce Mroza przeniesiemy się raz jeszcze do Żeromic. 20 lat temu w małym miasteczku zaginęła jedna z mieszkanek. Niestety pomimo prowadzonego śledztwa policjantom nie udało się ustalić szczegółów zbrodni. Zaś śledczy nie odnaleźli żadnego tropu, który pomógłby wyjaśnić tajemnicze zniknięcie kobiety. W przyrodzie nic jednak nie ginie. Przekonuje się o tym Zaorski i Burzyńska, kiedy dwie dekady później natrafiają w okolicznych lasach na jedną rzecz zaginionej. Na początku nie są świadomi tego, że znalezisko ma związek z nierozwiązaną sprawą z przeszłości. Nagle na światło dzienne wychodzą fakty, które malują malują niespodziewany i przerażający obraz zbrodni. Zbrodni, która miały nigdy nie zostać odkryta…

Czy czeka nas kolejna ekranizacja serii Mroza?

Co ciekawe, pisarz odniósł się pod postem na Facebooku do komentarza jednej z obserwujących dotyczącego ekranizacji serii o Zaorskim i Burzyńskiej. Odpowiedział: „Mieliśmy małe przesunięcia platformowo–streamingowe. Teraz jesteśmy już na dobrym kursie.”. Tym samym potwierdził nieoficjalnie zapowiedź kolejnej filmowej adaptacji. Czekamy w takim razie na więcej informacji!

Przypomnijmy, że dotychczas zostały wydane trzy książki w serii Seweryn Zaorski:

  • „Listy zza grobu” (tom 1)
  • „Głosy z zaświatów” (tom 2)
  • „Szepty spoza nicości” (tom 3)

Czwarta część “Obrazy z przeszłości” ukaże się nakładem Wydawnictwa Filia 18 maja.

Kasia