Strona główna » Nowe wydanie Małego Księcia dla najmłodszych
Książki dla dzieci Zapowiedzi i nowości

Nowe wydanie Małego Księcia dla najmłodszych

Mały Książę

Jaka jest najważniejsza książka Waszego dzieciństwa? Jestem przekonana, że z dużym prawdopodobieństwem odpowiecie „Mały Książę”. Mimo że od pierwszej publikacji minęło już ponad 70 lat, kolejne pokolenia do dziś zaczytują się w najbardziej znanej powiastce filozoficznej XX wieku. Co ciekawe, 18 maja ukaże się dostosowana do wieku najmłodszych adaptacja książki Antoine’a de Saint-Exupéry’ego.

Jeśli darzycie ogromnym sentymentem książkę „Mały Książę”, koniecznie sięgnijcie po najnowszy picturebook od Wydawnictwa Zielona Sowa. Magiczna opowieść pełna psychologicznych wątków ma szansę zauroczyć teraz również przedszkolaki. A to dzięki temu, że wielokrotnie nagradzana poetka Louise Greig postanowiła zaproponować przystępną dla małych czytelników adaptację książki francuskiego pisarza. Dodajmy do tego jeszcze pełne uroku ilustracje Sarah Massini i otrzymujemy świeże spojrzenie na chwytającą za serce historię o prawdziwej przyjaźni.

Książka zaczyna się oczywiście znajomo. Samolot rozbija się na pustyni, a jego pilot spotyka Małego Księcia, który mówi „Proszę, narysuj mi baranka”. Chłopiec o złotych włosach opowiada dorosłemu o swoich doświadczeniach z wędrówki po planetach. Kiedy się śmieje, w powietrzu rozbrzmiewa dźwięk dzwoneczków. Jednak czasami smutnieje i ścisza głos. Najtrudniejsza jest dla niego opowieść o jedynej róży, którą zostawił samą na planecie.

Zmęczony kaprysami róży Mały Książę postanowił opuścić swoją planetę. Oczy zaszły mu łzami.
– Do widzenia – rzekł. – Mam nadzieję, że będziesz bezpieczna.

Róża trochę zmarkotniała.
– Mam przecież kolce.
Nie usłyszał jej płaczu. Nie usłyszał nawet, gdy mówiła:
– Kocham cię!

Chłopiec pielęgnuje swoją różę, ale pewnego dnia postanawia ją opuścić. Na tajemniczych nowych planetach poznaje króla, biznesmena, latarnika, aż wreszcie ląduje na Ziemi. Mały Książę sprawdza, jak żyją inni. Ale nie rozumie świata dorosłych. Za to dzięki spotkaniu z lisem poznaje naturę miłości.

Macie ochotę wyruszyć w tę niesamowitą podróż z Małym Księciem? Książkę kupicie tutaj.

Kasia