Strona główna » Kot i dziecko? To możliwe! Premiera książki “Kot – instrukcja obsługi”
Książki dla dzieci Zapowiedzi i nowości

Kot i dziecko? To możliwe! Premiera książki “Kot – instrukcja obsługi”

Kot - instrukcja obsługi

Słodkie małe kotki. Kto się im oprze? Na pewno nie równie mały brzdąc, który z chęcią z domu zrobiłby zoo. Zazwyczaj etap przygarniania ulicznych ślimaków w pewnym momencie jednak się kończy i zapada decyzja: Bierzemy kota. Ale co dalej? Jak wytłumaczyć dzieciom naturę kota i sprawić, by maluch nie był dla mruczka największym wrogiem? Na szczęście na to zmartwienie mamy do polecenia wyczerpującą instrukcję obsługi kota!

Już w zeszłym roku nakładem Wydawnictwa Kropka ukazała się fantastyczna książka dla dzieci i jednocześnie małych miłośników psów „SOS Pies”. Kasia Antczak przy ilustracyjnym wsparciu Kasi Fryzy stworzyła instrukcję obsługi psa dla najmłodszych. Urocza obrazkowa książka w sposób jasny i klarowny uczy kilkulatków, jak sprawić, by najlepszy przyjaciel człowieka był szczęśliwy. A co z małymi wielbicielami kotów? Na szczęście nie musieliśmy długo czekać na kocią wersję tego bestsellera.

Obowiązkowa lektura dla małych miłośników kotów

Książka „Kot – instrukcja obsługi” pojawi się na księgarnianych półkach 25 maja. Jak sam tytuł wskazuje, dowiemy się z niego, jak prawidłowo obsługiwać… kota. Pomoże nam w tym pewna kotka, Kropka. Opowie ona małym czytelnikom o swoim świecie. Wyjaśni, jak prawidłowo troszczyć się o mruczących towarzyszy, jak zapewnić im życie w zdrowiu i zadbać o ich bezpieczeństwo.

Poznamy także odpowiedzi na najbardziej dręczące każdego opiekuna kota pytania:

  • Czy kot lubi odwiedziny gości?
  • Dlaczego kot tak chętnie siada na stole?
  • Po co w domu siać trawkę?
  • Dlaczego kot drapie meble?

Bez wątpienia jest to książka warta uwagi. Jeśli na dodatek jesteście właśnie na etapie adoptowania mruczka, to jest to wręcz lektura obowiązkowa.

Musimy na koniec wspomnieć również o oryginalnej szacie graficznej publikacji. Retro ilustracje Kasi Fryzy z pewnością skradną serce książkowym estetom. Spójrzcie sami poniżej.

Książka „Kot – instrukcja obsługi” Was zainteresowała? Znajdziecie ją tutaj.

Kasia

Kiedy byłam w zerówce, nauczyłam się czytać, żeby już więcej się nie nudzić. Od tej pory pochłaniałam kolejne książki, czytając – ku zgrozie pozostałych domowników – przez pierwsze lata na głos. Z kolei w szkole cały czas kończyło mi się miejsce na bibliotecznej karcie, bo byłam tam codziennym gościem. W zawrotnym tempie przerobiłam wszystkie tytuły Astrid Lindgren i do dziś mam sentyment do „Ronji, córki zbójnika”. Chociaż moim ukochanym tytułem z dzieciństwa pozostaje wciąż „Zajączek z rozbitego lusterka”. Na szczęście wraz z wiekiem miłość do książek nie zanikła, a wręcz miała okazję rozkwitnąć dzięki już ponad 5 – letniej pracy w księgarni.
Jednak nie samą literaturą żyje człowiek. Kiedy nie czytam, haftuję tamborki z joginkami i wyciszam umysł, praktykując ashtangę. Za to z wykształcenia jestem psychologiem i arteterapeutką, dlatego mam słabość do psychologicznej literatury i książek Yaloma. Uwielbiam dzieci i kocham literaturę dziecięcą, więc niech nie zdziwi Cię duża liczba wpisów na temat moim zdaniem najbardziej wartościowych książek dla najmłodszych. Sama posiadam ich zawrotną liczbę - nie bez powodu maluchy znajomych mówią na mnie „ciocia od książek”. W kościach czuję, że w bliżej nieokreślonej przyszłości zostanę pisarką książek dla dzieci. Ale wracając do teraz – na co dzień trenuję swoją cierpliwość, dzieląc dom z czwórką kotów i znajdując kłaki oraz żwirek we wszystkich możliwych miejscach.

Skomentuj

Kliknij tutaj, by skomentować