Strona główna » Mruczące opowieści. Książki dla miłośników kotów i literatury
Polecenia Poradniki

Mruczące opowieści. Książki dla miłośników kotów i literatury

Mruczące opowieści

Koty pojawiają się w literaturze nieustannie. Każdy miłośnik czworonogów doskonale wie, że nic tak nie poprawia dnia, jak zrzucenie łapką długopisu z biurka czy położenie się na samym środku czytanej książki. Koty to poezja i istny dar, na który ludzie nie zasługują. Cóż jednak te biedne stworzenia mają zrobić, skoro człowiek jednak je karmi i czasem nawet pomizia? Zostają z nami i z pobłażaniem przyglądają się ludzkim poczynaniom. Jeśli i Ty masz w domu takiego nicponia, to mamy dla Ciebie wyjątkowe książki. Dzięki nim nie tylko się uśmiejesz, ale i dowiesz co nieco o zwyczajach i kocich potrzebach.

Typowy Kot

Książka „Typowy Kot, Czyli jak wytrzymać z ludźmi” może być niebezpieczna. Już po pierwszych kilkunastu stronach poczujesz napięcie mięśni twarzy, ból brzucha i nieskończony strumień łez. To jedna z najbardziej zabawnych książek na temat kotów, które powstały. Dowcipne dialogi, soczyste przemyślenia kociego bohatera oraz sytuacje, w których nie sposób się nie zaśmiać. Do tego rewelacyjne wydanie z licznymi ilustracjami, które są kwintesencją posiadania kota (chociaż to kot posiada człowieka, wiadomo…). Jeśli w dodatku macie czarnego kota, to Wasz śmiech może być jeszcze większy. Taki kawaler pojawia się na obrazkach, a my z niedowierzaniem patrzymy, jakby to nasz mruczek został narysowany! Ten sam spryt, bezczelność i próba udawania niewinnego.

Nie żebym nie lubił ludzi czy coś. Ludzie są bardzo potrzebni i ważni (chyba że akurat porzucają cię w lesie i odjeżdżają do swoich NOWYCH MEBLI, KTÓRYCH NIE WOLNO DRAPAĆ, ale nie wracajmy może do tej traumy). Miziają, otwierają puszki z żarciem, przypominają psu, gdzie jest jego miejsce, miziają, gubią rzeczy, a potem biegają w kółko, wydając dziwne dźwięki, to jest bardzo śmieszne. A także miziają. No, przydają się. Ale z drugiej strony – NIE POGADASZ z nimi, bo jakkolwiek by byli rozkoszni w tym swoim absurdalnym pośpiechu i chodzeniu na tylnych łapach, to jednak nie są zbyt kumaci, robią „kici, kici”, seplenią i generalnie zachowują się zupełnie niepoważnie.

To świetna książka, jeśli mamy ochotę na coś zabawnego i szukamy ciekawej rozrywki. Wystarczą 2-3 godziny, a lektura będzie przeczytana. Może znacie też kogoś, kto nie lubi kotów? Tutaj w zabawny sposób możecie zapoznać go z kocim światem. Kot Nieteraz stworzył wyjątkową książkę, od której pogłębiają się zmarszczki mimiczne. Co ważne, „Typowy Kot” w subtelny sposób uwrażliwia czytelnika na potrzeby czworonogów. W zabawny sposób pokazuje, że pod fasadą chwilowych złośliwości kryje się urocza kupka sierści, która bardzo cierpi, gdy nie okazujemy jej uwagi i należytej troski. Wspaniała lektura, obowiązkowy tytuł dla każdego właściciela kota.

 

Rozmowa z kotem

„Rozmowa z kotem” Małgorzaty Biegańskiej-Hendryk to istne know-how dla posiadaczy czworonogów. Świetna książka, którą warto przeczytać zanim zdecydujemy się na przygarnięcie kociaka. Autorka dzieli się swoją obszerną wiedzą i rozwiewa nasze wszelkie wątpliwości dotyczące kociej karmy, zabawek, legowisk, kuwet, zachowań, stresu czy aklimatyzacji w nowym miejscu. Niezwykle wartościowa i dopracowana merytorycznie treść, która pomoże nam w zrozumieniu kocich potrzeb i dostosowaniu się do nich.

Książkę warto również docenić za estetykę. Treść połączona jest z prywatnymi fotografiami autorki, które przedstawiają jej koty. Utrzymane w podobnej gamie kolorystycznej rewelacyjnie komponują się w całość. Co istotne, pomimo nafaszerowania książki wieloma informacjami nie mamy poczucia przesytu. Warstwa językowa dogania przeciętnego czytelnika, który rozumie wszystko, co autorka ma nam do przekazania. Obowiązkowa pozycja dla kocich miłośników.

 

 

Fani mruczących opowieści mogą znaleźć opisane propozycje tutaj:

 

Zobacz także:

Aleksandra

Jestem kocią mamą i maniaczką książek. Czytam kiedy tylko mogę, a staram się robić tak, by móc jak najczęściej. Z wykształcenia i zamiłowania jestem filolożką polską, copywriterem, korepetytorką i instruktorką jogi. Uwielbiam poradniki, literaturę psychologiczną, ezoteryczną i thrillery. Przygotowuję dla Ciebie recenzje najlepszych książek. Nie wyobrażam sobie dnia bez medytacji, aromatycznej kawy i przynajmniej kilku rozdziałów dobrej lektury. Piszę, bo jak kiedyś zaczęłam, to do teraz nie mogę przestać. 😉 Jeśli chcesz poznać mnie lepiej, możesz znaleźć mnie na moim blogu: www.znakomita.com

Aleksandra

Jestem kocią mamą i maniaczką książek. Czytam kiedy tylko mogę, a staram się robić tak, by móc jak najczęściej. Z wykształcenia i zamiłowania jestem filolożką polską, copywriterem, korepetytorką i instruktorką jogi. Uwielbiam poradniki, literaturę psychologiczną, ezoteryczną i thrillery. Przygotowuję dla Ciebie recenzje najlepszych książek. Nie wyobrażam sobie dnia bez medytacji, aromatycznej kawy i przynajmniej kilku rozdziałów dobrej lektury. Piszę, bo jak kiedyś zaczęłam, to do teraz nie mogę przestać. 😉
Jeśli chcesz poznać mnie lepiej, możesz znaleźć mnie na moim blogu: www.znakomita.com

Skomentuj

Kliknij tutaj, by skomentować