Strona główna » Jak pokochać życie? Książki Reginy Brett
Polecenia Poradniki

Jak pokochać życie? Książki Reginy Brett

Regina Brett

Fot. Strona autorki: www.reginabrett.com

Regina Brett czaruje słowem. Sprawia, że mamy ochotę czytać i czytać, bo ona dobrze wie, co nam ciąży. Opowiada o strachu, problemach finansowych, zdradach, chorobach czy samotności. Sama autorka pochodzi z wielodzietnej rodziny. Wcześnie została matką i przez wiele lat samodzielnie wychowywała córkę. Imała się różnych prac, byleby zarobić na swoje utrzymanie. Nie pracowała jako pisarka, choć tego pragnęła. Nie miała partnera, a samotność ją zżerała. Jak więc może mówić o tym, że życie jest piękne i warto umieć je pokochać?

Kilka słów o Reginie Brett

Regina Brett miała w życiu pod górę. Od najmłodszych lat musiała zmagać się z biedą oraz walczyć o szacunek. Wiązała się z niewłaściwymi facetami, została ofiarą gwałtu. Zrezygnowała ze studiów, by móc zająć się córką. Pracowała w zakładzie pogrzebowym i przewoziła zwłoki, byleby zdobyć pieniądze na chleb. Jednak kiełkowała w niej nadzieja, że kiedyś będzie lepiej. Niestety codzienne trudności mocno odbiły się na jej zdrowiu i samopoczuciu. Przez pewien czas była alkoholiczką. Nałóg porzuciła już kilkadziesiąt lat temu.

Gdy wszystko pozornie zaczęło się układać, zachorowała na raka. Wreszcie pracowała jako dziennikarka i pisała felietony, miała dorastającą córkę i kochającego faceta. Rak piersi mógł być uznany za bezczelny chichot losu. To choroba, która zabrała wiele kobiet w jej rodzinie. A jednak Brett wygrała. Poddała się także mastektomii, by jeszcze bardziej zwiększyć swoje szanse na długie życie. Można powiedzieć, że przez większość swojego czasu walczyła z biedą, traumami i samotnością. A mimo wszystko jest jedną z tych osób, które najbardziej emanują miłością, akceptacją, wdzięcznością (!) i optymizmem.

Eksperci doszli do wniosku, że twoje spojrzenie na świat kształtuje twoje życie bardziej niż twoje życie kształtuje twoje spojrzenie na świat. Nie masz wpływu na to, co cię spotyka, ale masz wpływ na swoją reakcję na to, co cię spotyka.

Jeśli chcesz zrozumieć co nieco, sięgnij po jej książki. Dziś mamy dla Ciebie 5 tytułów. Każda z pozycji składa się z 50 felietonów. Szybko poczujesz, że autorka mówi właśnie do Ciebie. Serce zabije mocniej, a w Tobie rozbudzą się pozytywne uczucia. Przekonaj się, że można pokochać życie.

Bóg nigdy nie mruga

Bóg nigdy nie mruga. 50 lekcji na trudniejsze chwile w życiu to książka niezwykle emocjonalna. Ukazuje ból, życiowe zawirowania i rozpacz, którą czasami czuje każdy z nas. Jednocześnie pomimo wielkiego bólu otula nas. Pokazuje, że Bóg naprawdę nie mruga. Nasze nieszczęścia nie dzieją się wtedy, gdy On akurat przymyka powieki. Choć autorka jest osoba religijną i twierdzi, że to właśnie wiara pozwoliła jej wyjść z największych życiowych opresji, to nie narzuca swojego zdania czytelnikom. Opowiada za to o innych ludziach i ich sposobach na radzenie sobie z problemami. To książka niezwykle ciepła, która zachęca do zmiany perspektywy.

Życie jest za krótkie, żeby się nad sobą użalać. Zajmij się życiem albo zajmij się umieraniem.

Jesteś cudem

Jak uwierzyć, że jesteśmy cudem? Jak odnaleźć samozadowolenie w pędzie codziennego życia? „Jesteś cudem. 50 lekcji jak uczynić niemożliwe możliwym” opowiada o naszych wyborach i codziennych dylematach. To niezwykle wzruszająca książka, która sprawia, że wraca nam wiara w ludzi i nas samych. Autorka zebrała opowieści o tych, którzy zasługują na szczególne uznanie. O listonoszu, który nie tylko roznosił pocztę, ale i budował relacje z ludźmi. O nauczycielce, która zawsze dbała o swoich uczniów. O ludziach, którzy mogli znienawidzić swoją pracę, ale wybrali inną opcję. Sprawili, że ich codzienne obowiązki stały się ich misją. Niezwykle piękna książka, która dodaje wiary w innych.

Nie oddawaj innym pilota do swoich emocji. Koniec z wymówkami: „Ten facet doprowadza mnie do szału”, „Przez szefa nabawię się wrzodów”, „Dostanę migreny przez moje dzieci”. Odbierz im tego pilota i wciśnij guzik z napisem „spokój”. Nie masz wpływu na to, co robią inni, ale masz wpływ na swoje reakcje.

Bóg zawsze znajdzie Ci pracę

Doskonale widzimy, jak na naszych oczach zmienia się rynek pracy, a my usilnie próbujemy się do niego dostosować. Czasami to budzi lęk. Czy sobie poradzę? Czy odnajdę się w tym pędzącym, nowoczesnym świecie? Tym razem Regina Brett w swojej książce Bóg zawsze znajdzie Ci pracę. 50 lekcji jak szukać spełnienia podpowiada, jak możemy zadbać o swój rozwój i stabilność zawodową. Ona dobrze wie, co to znaczy bieda, bezrobocie i poszukiwanie swojego miejsca na świecie. Pracowała w kilkunastu firmach, zanim znalazła swoje powołanie. A jeszcze dłużej trwało, zanim inni chcieli ją usłyszeć.

Brett miała blisko 50 lat, gdy dopiero zaczęła odnosić sukcesy i jej nazwisko stało się znane. Czytelnicy zaczęli wycinać jej felietony z gazet, by zawsze mieć je przy sobie… Autorka pokazuje, że warto zatrzymać się i zastanowić nad tym, czego naprawdę pragniemy. Rozsądny plan i cele sprawiają, że większość osób może odkryć swoje powołanie i znaleźć wymarzoną pracę. To wspaniała pozycja dla pogubionych, którzy szukają swojego celu.

Jeśli nie chcesz czegoś zrobić, znajdziesz wymówkę. Jeśli chcesz coś zrobić, znajdziesz sposób.

Kochaj

„Kochaj. 50 lekcji jak pokochać siebie, swoje życie i ludzi wokół” to bodaj najbardziej intymna i wzruszająca książka ze wszystkich tej autorki. Brett sięga w zakamarki swojej przeszłości i ukazuje nam brudy, których niejeden by się wstydził. Ona jednak stawia na autentyczność, by pokazać, że człowiek może wygrzebać się z naprawdę głębokiego szamba. Nieudane związki, gwałty, brak wsparcia rodziny, samotność… Czasami czujemy, że nic nie ma sensu, a my nie jesteśmy nic warci. I właśnie wtedy wkracza Regina Brett ze swoim ciepłem i akceptacją. Zachęca do pokochania siebie i pokazuje, że każdy z nas jest ważny i zasługuje na miłość i szacunek. To piękna książka, którą powinien przeczytać każdy człowiek. Daje wiele do myślenia – zarówno tym, którzy nie potrafią pokochać samego siebie jak i ludziom krzywdzącym innych.

Nie chodzi o moment, w którymś ktoś uznał, że jesteś za gruby, za stary, za głupi, za płytki, za wrażliwy, za dziwny, za wysoki, za niski, za religijny, za brzydki, za emocjonalny, zbyt mocno skrzywdzony albo zbyt wykolejony, żeby można cię było pokochać. Chodzi o moment, w którym mu uwierzyłeś.

Mów własnym głosem

Mów własnym głosem. 50 lekcji jak głosić swoją prawdę pokazuje, że każdy z nas ma prawo do swoich poglądów i ich wypowiadania. Milczenie jest gorsze od prawdy. To właśnie poprzez odwracanie wzroku często krzywdzimy najmocniej. Książka Brett zachęca do ćwiczenia swojej odwagi i umiejętności wyrażania własnych opinii. Poprzez różne przykłady z życia tłumaczy, że słowa mają wielką moc i zawsze są najlepszym rozwiązaniem. Słowa przynoszą nadzieję, miłość i akceptację. Czasem dotykają głębiej niż najczulsza pieszczota.

A każdego dnia świat będzie ciągnął cię za rękę, wołając: „To jest ważne! I to jest ważne! I to też jest ważne! Musisz się tym przejmować!”. I każdego dnia ty sam musisz wyszarpnąć mu swoją dłoń, położyć ją na sercu i odpowiedzieć: „Nie. To jest ważne.”

 

 

Aleksandra

Jestem kocią mamą i maniaczką książek. Czytam kiedy tylko mogę, a staram się robić tak, by móc jak najczęściej. Z wykształcenia i zamiłowania jestem filolożką polską, copywriterem, korepetytorką i instruktorką jogi. Uwielbiam poradniki, literaturę psychologiczną, ezoteryczną i thrillery. Przygotowuję dla Ciebie recenzje najlepszych książek. Nie wyobrażam sobie dnia bez medytacji, aromatycznej kawy i przynajmniej kilku rozdziałów dobrej lektury. Piszę, bo jak kiedyś zaczęłam, to do teraz nie mogę przestać. 😉 Jeśli chcesz poznać mnie lepiej, możesz znaleźć mnie na moim blogu: www.znakomita.com

Aleksandra

Jestem kocią mamą i maniaczką książek. Czytam kiedy tylko mogę, a staram się robić tak, by móc jak najczęściej. Z wykształcenia i zamiłowania jestem filolożką polską, copywriterem, korepetytorką i instruktorką jogi. Uwielbiam poradniki, literaturę psychologiczną, ezoteryczną i thrillery. Przygotowuję dla Ciebie recenzje najlepszych książek. Nie wyobrażam sobie dnia bez medytacji, aromatycznej kawy i przynajmniej kilku rozdziałów dobrej lektury. Piszę, bo jak kiedyś zaczęłam, to do teraz nie mogę przestać. 😉
Jeśli chcesz poznać mnie lepiej, możesz znaleźć mnie na moim blogu: www.znakomita.com

Skomentuj

Kliknij tutaj, by skomentować