Strona główna » “Moja krew ma moc”. Książka dla dzieci o zdrowym odżywianiu
Książki dla dzieci Zapowiedzi i nowości

“Moja krew ma moc”. Książka dla dzieci o zdrowym odżywianiu

Moja krew ma moc

Kolejny raz rwiesz sobie włosy z głowy, zastanawiając się, jak przekonać malucha do jedzenia warzyw i owoców? Wszystkie metody już zawiodły, a słodycze wciąż królują w diecie dziecka, które jest przysłowiowym niejadkiem? Z pomocą przychodzi najnowsza książka Wydawnictwa Dwukropek „Moja krew ma moc”.

Książka o zdrowym i śmieciowym jedzeniu

Rozmowa z dzieckiem o zdrowym odżywianiu nie należy do najłatwiejszych zadań. Jak zrobić to w sposób zrozumiały dla kilkulatka i przy okazji bez zbędnej teorii? Justyna Wodowska zdecydowała więc pomóc rodzicom przedszkolaków, którzy mierzą się z problemem anemii u swoich pociech. Nie spodziewaj się jednak moralizatorstwa i nudnej wiedzy. Autorka napisała książkę, która nie straszy, ale uczy. I przede wszystkim pomaga wprowadzić zdrowe zmiany do diety malucha przy jego pełnym poparciu.

Głównym bohaterem opowieści adresowanej do przedszkolaków jest Adaś. Kilkulatek uwielbia dinozaury, swojego psa Szarika i kocha grać w piłkę. Niestety pewnego dnia zauważa, że brakuje mu sił. Martwi to również jego mamę, która decyduje się na wizytę u lekarza. Wyniki badań krwi jednocześnie pokazują, że chłopiec ma anemię. Niemały wpływ na schorzenie miało jedzenie dużej ilości słodyczy… Co da się zrobić, by poprawić wyniki i by krew odzyskała swoją moc? Adaś dowiaduje się, że ważna jest dieta bogata w produkty, które zawierają żelazo.

Dlaczego warto sięgnąć po książkę „Moja krew ma moc”?

Książek dla dzieci, które poruszają temat krwi, nie brakuje. Chociaż wciąż nie jest to bogata oferta. Jednak do tej pory na rynku książki zdecydowanie brakowało publikacji skierowanej do młodszych dzieci w wieku przedszkolnym. Książka Justyny Wodowskiej uzupełnia tę lukę. Nie tylko porusza temat czerwonych krwinek, produktów bogatych w żelazo i śmieciowego jedzenia. W przyjazny sposób na przykładzie Adasia opowiada o etapach badania lekarskiego, które dla dzieci jest stresującym wydarzeniem. Autorka odczarowuje wizytę u lekarza, pobieranie krwi, spotkanie z dietetykiem, jak również dobre zmiany w diecie.

Oprócz ciekawej opowieści, która jest bliska małym czytelnikom, w książce czekają atrakcyjne, kolorowe ilustracje autorstwa Magdaleny Jakubowskiej. Dodatkowo znajdziesz tu także ciekawe przepisy kulinarne z użyciem wartościowych produktów spożywczych.

Chcesz wyeliminować słodycze z diety swojego dziecka i bez krzyku przekonać go do jedzenia warzyw i owoców? Koniecznie przeczytajcie wspólnie książkę „Moja krew ma moc”. Premiera już 15 czerwca!

Kasia

Kiedy byłam w zerówce, nauczyłam się czytać, żeby już więcej się nie nudzić. Od tej pory pochłaniałam kolejne książki, czytając – ku zgrozie pozostałych domowników – przez pierwsze lata na głos. Z kolei w szkole cały czas kończyło mi się miejsce na bibliotecznej karcie, bo byłam tam codziennym gościem. W zawrotnym tempie przerobiłam wszystkie tytuły Astrid Lindgren i do dziś mam sentyment do „Ronji, córki zbójnika”. Chociaż moim ukochanym tytułem z dzieciństwa pozostaje wciąż „Zajączek z rozbitego lusterka”. Na szczęście wraz z wiekiem miłość do książek nie zanikła, a wręcz miała okazję rozkwitnąć dzięki już ponad 5 – letniej pracy w księgarni.
Jednak nie samą literaturą żyje człowiek. Kiedy nie czytam, haftuję tamborki z joginkami i wyciszam umysł, praktykując ashtangę. Za to z wykształcenia jestem psychologiem i arteterapeutką, dlatego mam słabość do psychologicznej literatury i książek Yaloma. Uwielbiam dzieci i kocham literaturę dziecięcą, więc niech nie zdziwi Cię duża liczba wpisów na temat moim zdaniem najbardziej wartościowych książek dla najmłodszych. Sama posiadam ich zawrotną liczbę - nie bez powodu maluchy znajomych mówią na mnie „ciocia od książek”. W kościach czuję, że w bliżej nieokreślonej przyszłości zostanę pisarką książek dla dzieci. Ale wracając do teraz – na co dzień trenuję swoją cierpliwość, dzieląc dom z czwórką kotów i znajdując kłaki oraz żwirek we wszystkich możliwych miejscach.

Skomentuj

Kliknij tutaj, by skomentować