Strona główna » Medytacja poparta nauką. Recenzja książki „Twoje nadprzyrodzone zdolności”
Książki naukowe i popularnonaukowe Recenzje

Medytacja poparta nauką. Recenzja książki „Twoje nadprzyrodzone zdolności”

Twoje nadprzyrodzone zdolności. Sprawdź, jak wiele potrafisz - Joe Dispenza

O medytacji słyszymy coraz częściej. Wschodnie doświadczenia dziś stają się naszą rutyną. Medytujemy sami lub w grupach. Niejednokrotnie dzień zakańczamy praktyką oddechową, bo wiemy, że od razu poczujemy się lepiej. Medytacja doskonale wpływa na redukcję stresu oraz możliwość obserwowania własnych myśli. Zaledwie kilka minut dziennie może sprawić, że lepiej poznamy samych siebie. W książce „Twoje nadprzyrodzone zdolności” dowiesz się, że medytacja to nie tylko tradycja, ale i praktyka, która jest potwierdzona naukowo. Regularna medytacja zmienia struktury w mózgu. Pozwala wyjść z nałogów czy zmienić codzienne nawyki. Intrygujące, prawda?

Twoje nadprzyrodzone zdolności

O medytacji napisano już wiele i powiedziano jeszcze więcej. Jednak nie wszyscy są skłonni uwierzyć w sens tradycji, nawet takich, które mają tysiące lat… I właśnie wtedy pędzi do nas Joe Dispenza i wbija kij w mrowisko. Mówi o tym, co początkowo może wydawać się nam absurdalne. Korzysta ze zdobyczy współczesnych nauk i pokazuje, że medytacja to dar, z którego powinien korzystać każdy z nas. Jego książki stają się popularne i zmieniają naszą perspektywę. Joe Dispenza organizuje również warsztaty na całym świecie, gdzie gromadzi ludzi skupionych na pracy z samym sobą. Jego techniki nie zawodzą, a po kilku dniach medytacji ludzie obłożnie chorzy wracają do domu zdrowi. Nie, to nie film sci-fi, choć może tak brzmieć. Jaki sekret kryje się w ludzkim mózgu, że wystarczy tylko medytacja, by zmienić całe życie?

Przywykliśmy do tego, że geny odpowiadają za rozwój chorób i że znajdujemy się na łasce naszego DNA. Jeśli więc wielu członków czyjejś rodziny zmarło na skutek choroby serca, to zakładamy, że prawdopodobieństwo wystąpienia problemów kardiologicznych u tej osoby jest dość wysokie. Ale dzięki epigenetycy wiemy już, że to nie geny odpowiadają za choroby, lecz otoczenie, które programuje je do wywołania choroby. I to nie tylko otoczenie zewnętrzne (na przykład dym papierosowy czy pestycydy), ale również wewnętrzne – to, które otacza komórki naszego ciała.

Medytacja ramię w ramię z nauką

Gdy mówimy innym ludziom o medytacji, często nasuwają się im skojarzenia z siadem skrzyżnym, mruczeniem mantr i dziwacznie uduchowionym stylu życiu. Joe Dispenza w swojej książce doskonale odczarowuje ten stereotym, pokazując, że medytacja to o wiele więcej. Potencjał do zmiany towarzyszy  każdemu z nas. Byśmy mogli to zrozumieć, autor posłużył się przykładami osób, z którymi współpracował na warsztatach czy też w dłuższych okresach. Widząc, jakie zmiany zachodziły w ich życiu, przecieramy oczy ze zdziwienia. Czy to dzieje się naprawdę? Czy nauka wreszcie otworzyła dla nas kolejne drzwi?

Pragnę pokazać ci świat wymiarów i przedstawić wyniki badań, które przeprowadziliśmy w trakcie zaawansowanych warsztatów na całym świecie. Zacząłem zbierać dane, ponieważ wraz z uczestnikami warsztatów obserwowaliśmy znaczące zmiany w stanie ich zdrowia. Obserwowałem, jak oni sami medytując zmieniali własną biologię w czasie rzeczywistym.
Przeprowadziliśmy tysiące skanów mózgu, które udowadniają, że zmiany te nie były wytworem wyobraźni uczniów, ale rzeczywiście nastąpiły. Kilku z nich, którzy poddali się badaniu, odnotowało zmianę w ciągu czterech dni (tyle trwają nasze zaawansowane warsztaty). Powołane przeze mnie zespoły badawcze dokonywały zapisu czynności mózgu za pomocą encefalografu (EEG) przez i po zakończeniu warsztatów, a także w czasie rzeczywistym, w trakcie wykonywanych przez uczniów medytacji i praktyk. Nie byłem zaskoczony wynikami, byłem zszokowany – zmiany były ogromne.

Nowe spojrzenie

„Twoje nadprzyrodzone zdolności” od Joe Dispenza zmieniają nasze postrzeganie i mogą pomóc w odpowiednim nastawieniu do wielu chorób. Sam autor wymienia obłożnie chorych, którzy decydują się rezygnować z wszelkich lekarstw i tylko dzięki własnym praktykom wracają do pełni sił. Jego badania są nowym spojrzeniem na ludzkie możliwości. Autor porusza kwestie związane ze zdrowiem, samopoczuciem i zwiększaniem samoświadomości. Opowiada także o doświadczeniach mistycznych, będących udziałem wielu medytujących.

Ta książka daje nadzieję i przepełnia radością. Okazuje się, że człowiek posiada ogrom możliwości. Jeśli tylko je zauważmy i zaczniemy akceptować, nagle nasze życie się zmieni. Wkraczając w wyższy stan świadomości, możemy pomóc sobie w rozwoju osobistym, karierze czy gromadzeniu życzliwych ludzi wokół. Brzmi absurdalnie, a jednak to się dzieje. Jeśli i Ciebie to intryguje, sięgnij po tę książkę. To dobra lektura dla wszystkich, którzy są chętni do dyskusji.

Aleksandra

Jestem kocią mamą i maniaczką książek. Czytam kiedy tylko mogę, a staram się robić tak, by móc jak najczęściej. Z wykształcenia i zamiłowania jestem filolożką polską, copywriterem, korepetytorką i instruktorką jogi. Uwielbiam poradniki, literaturę psychologiczną, ezoteryczną i thrillery. Przygotowuję dla Ciebie recenzje najlepszych książek. Nie wyobrażam sobie dnia bez medytacji, aromatycznej kawy i przynajmniej kilku rozdziałów dobrej lektury. Piszę, bo jak kiedyś zaczęłam, to do teraz nie mogę przestać. 😉 Jeśli chcesz poznać mnie lepiej, możesz znaleźć mnie na moim blogu: www.znakomita.com

Aleksandra

Jestem kocią mamą i maniaczką książek. Czytam kiedy tylko mogę, a staram się robić tak, by móc jak najczęściej. Z wykształcenia i zamiłowania jestem filolożką polską, copywriterem, korepetytorką i instruktorką jogi. Uwielbiam poradniki, literaturę psychologiczną, ezoteryczną i thrillery. Przygotowuję dla Ciebie recenzje najlepszych książek. Nie wyobrażam sobie dnia bez medytacji, aromatycznej kawy i przynajmniej kilku rozdziałów dobrej lektury. Piszę, bo jak kiedyś zaczęłam, to do teraz nie mogę przestać. 😉
Jeśli chcesz poznać mnie lepiej, możesz znaleźć mnie na moim blogu: www.znakomita.com

Skomentuj

Kliknij tutaj, by skomentować