Strona główna » Wyjątkowe, przydatne książki o jodze. Co czytać?
Poradniki Religia i filozofia

Wyjątkowe, przydatne książki o jodze. Co czytać?

Joga wydaje Ci się czymś trudnym, niezrozumiałym? A może nie wiesz, jak zacząć ją praktykować? Możliwe również, że jesteś osobą, która żyje zgodnie ze wschodnimi wskazówkami już od lat, ale wciąż masz potrzebę dowiedzieć się czegoś więcej. Powodów może być wiele, dlatego dziś znajdziesz tu cztery polecajki, które warto kupić, przeczytać i mieć w swojej biblioteczce. Każda z nich poszerzy perspektywę i przyniesie nowe informacje.

„Jedna prosta rzecz”

Jedna prosta rzecz

Eddie Stern jest pisarzem, nauczycielem jogi oraz wykładowcą. W swoich pracach skupia się na przybliżaniu jogicznych prawd. Autor książki dostrzega, że choć joga została stworzona jako nauka o wyzwoleniu, obecnie jest praktykowana w celu poprawy zdrowia fizycznego, kondycji psychicznej, wypracowania w sobie większej produktywności, kontroli emocjonalnej czy odpowiedzialności. Korzystając z nowoczesnej neuronauki oraz starożytnych mądrości, Eddie Stern tłumaczy, w jaki sposób praktykowanie jogi wpływa na funkcjonowanie ludzkiego ciała i umysłu oraz czemu to, co robimy, warunkuje to, kim się stajemy. Zagłębia się także w struktury ludzkiego układu nerwowego, wyjaśniając niedoświadczonym i sceptykom korzyści, jakie płyną z regularnego praktykowania jogi. To dobra pozycja dla niezaznajomionych z tematem praktyki lub tych, których interesują naukowe dokonania w tej dziedzinie.

„Obudź w sobie boginię”

Obudź w sobie boginię

„Odnajdź w sobie boginię” to książka przede wszystkim dla kobiet, które pragną rozpocząć praktykę zgodną z potrzebami ich organizmów. Autorka tłumaczy, jak praktykować jogę z uwzględnieniem potrzeb kobiecego ciała, jak za jej pomocą uspokoić układ hormonalny, jak zrozumieć i wyregulować miesięczny cykl menstruacyjny czy w jaki sposób wykorzystać zioła oraz medycynę naturalną dla swojego zdrowia i samopoczucia. Ta książka to poradnik dotyczący stresu, bezsenności, kłopotów trawiennych czy hormonalnych. Znajdziesz w niej powody, przez które Twój organizm się z nimi boryka oraz dowiesz się, jak zmienić swoje przyzwyczajenia, by dostroić się do swojej żeńskiej energii i raz na zawsze pożegnać się ze złym samopoczuciem.

„Joga wzmacniająca czary”

Joga wzmacniająca czary

Ta książka to świetny poradnik przede wszystkim dla tych osób, które już praktykują jogę i dostrzegają jej prozdrowotny wpływ. Autor w tej książce przedstawia ponad sześćdziesiąt asan, które skutecznie odblokują Twoje czakry i aktywują bandhy. Co Ci to da? Jeśli już wcześniej korzystałeś z metod afirmacji czy wizualizacji, wzmocnienie przepływu energii w Twoim ciele sprawi, że zaczniesz jeszcze skuteczniej manifestować swoje pragnienia oraz dostroisz się do swojego Wyższego Ja. Choć brzmi to nieco ezoterycznie, w praktyce oznacza po prostu rozwinięcie jeszcze wyższej samoświadomości, która ułatwi nazywanie swoich celów oraz pomoże opracować sposoby ich realizacji. Ciekawa, nietuzinkowa pozycja, warto do niej zajrzeć.

„Duchowy kod uzdrawiania od Plejadian”

Duchowy kod uzdrawiania Plejadian

Ta książka jest świetną pozycją przede wszystkim dla tych osób, które wierzą w istnienie świata duchowego, a wsparcie ludzi przez Przewodników i Aniołów wydaje się być czymś zupełnie naturalnym. W tej książce poznasz symbole, sekwencje liczbowe, afirmacje czy medytacje, za pomocą których oczyścisz i uzdrowisz swój układ energetyczny, oczyścisz czakry i aktywujesz własne pole serca. Ten poradnik to również zbiór ćwiczeń, które pomogą Ci zwiększyć Twoją świadomość oraz otworzyć się na przekazy channelingowe. Treści przekazane w tej książce będą zrozumiałe dla osób, które już przynajmniej od kilku lat „siedzą” w tematach związanych z duchowością, energią czy inkarnowaniem. Jednocześnie mogą wydawać się trudne, niezrozumiałe lub śmieszne dla tych, którzy nie dobrnęli jeszcze do nich. Nie jest to więc lektura dla każdego i warto mieć to na uwadze.

Polecane książki znajdziesz tutaj:

Aleksandra

Jestem kocią mamą i maniaczką książek. Czytam kiedy tylko mogę, a staram się robić tak, by móc jak najczęściej. Z wykształcenia i zamiłowania jestem filolożką polską, copywriterem, korepetytorką i instruktorką jogi. Uwielbiam poradniki, literaturę psychologiczną, ezoteryczną i thrillery. Przygotowuję dla Ciebie recenzje najlepszych książek. Nie wyobrażam sobie dnia bez medytacji, aromatycznej kawy i przynajmniej kilku rozdziałów dobrej lektury. Piszę, bo jak kiedyś zaczęłam, to do teraz nie mogę przestać. 😉
Jeśli chcesz poznać mnie lepiej, możesz znaleźć mnie na moim blogu: www.znakomita.com

Skomentuj

Kliknij tutaj, by skomentować