Przebodźcowanie to jedna z największych bolączek współczesnych, ciągle pędzących osób. Wiecznie pikające i wibrujące telefony, nowe maile, zadania w pracy i obowiązki, które zdają się nie mieć końca. Trudno wtedy o chwilę spokoju i poczucie wyciszenia, ukojenia. Niestety ciągłe bycie w gotowości i „pod telefonem” odbija się na naszym zdrowiu i samopoczuciu. Jak więc zadbać o siebie, gdy potrzebujesz spokoju? Dziś znajdziesz tu 4 książki, które przyniosą Ci wiedzę i skuteczne ćwiczenia, dzięki którym faktycznie uda Ci się zrelaksować i zwolnić tempo.
„Medytacja dla zabieganych”
„Medytacja dla zabieganych” to taka klasyka od Osho. Jeden z najsłynniejszych nauczycieli duchowych doskonale rozumiał, że świat się zmienia i nie każdy jest w stanie znaleźć przestrzeń i czas do tego, by swobodnie oddać się medytacji. Z tą myślą przygotował narzędzia, które pozwolą znaleźć ukojenie i pomogą odprężyć się w ciągu codziennych obowiązków. W tym celu możesz nawet wykorzystać czas, który spędzasz na dojeżdżaniu do pracy. W tej książce znajdziesz nie tylko medytacje tradycyjne, ale i dynamiczne, które być może zachęcą Cię do wyciszania się i poszukiwania samego siebie. Te praktyki to może być punkt wyjścia do tego, by jeszcze chętniej planować czas tak, aby znajdować w nim chwile na medytacje.
„Odkrywanie mindfulness”
Ta książka wprowadzi Cię w techniki mindfulness i wytłumaczy, czym one w ogóle są. Gdy o mindfulness mówi się coraz więcej, niektórzy wciąż nie potrafią „dogrzebać” się do sedna tematu. Małgorzata Jakubczak, autorka książki medytuje od 2006 roku i jest nauczycielką nauczycieli. Założyła Polski Instytut Mindfulness i zaczęła popularyzować technikę uważności w Polsce. We współpracy z Katarzyną Kędzierską napisała książkę, która pokazuje, w jaki sposób wprowadzenie praktyki uważności i minimalizmu pozwala zwolnić tempo i zmienić jakość życia. Ten poradnik to może być dobry bodziec do tego, by wreszcie zacząć się wyciszać. Na takie zmiany nigdy nie jest za późno, a im bardziej jesteś zmęczony tym bardziej powinieneś o nich pomyśleć…
„Współczesne medytacje”
„Współczesne medytacje” to rewelacyjna książka dla tych, którzy czują, że ich głowa dosłownie pęka od natłoku myśli. Jeśli i Ty wieczorami kładziesz się do łóżka i masz wrażenie, że nadmiar obowiązków Cię przygniata, to ten poradnik może Ci pomóc. Dzięki zawartym w nim wskazówkom sukcesywnie uda Ci się coraz bardziej uwalniać od niepokoju związanego ze wszystkim, co jeszcze musisz zrobić. Ta książka to ponad 100 metod medytacji, wizualizacji i relaksacyjnych ćwiczeń, które zostały opisane w bardzo prosty i przystępny sposób. Jeśli więc nigdy wcześniej nie medytowałeś lub nie próbowałeś metod relaksacyjnych, ten poradnik może wnieść wiele spokoju w Twoje życie.
„Medytacja dla sceptyków”
„Medytacja dla sceptyków” to poradnik, w którym zostały zebrane informacje i fakty płynące z badań naukowych dotyczących wpływu medytacji na ludzki organizm. Autor starał się w rzetelny sposób przygotować takie treści, które przemówią nawet do najbardziej sceptycznych osób, nie rozumiejących fenomenu tej praktyki. Ulrich Ott ukazuje wpływ na strukturę i funkcjonowanie mózgu oraz zmiany, jakie zachodzą w świadomości dzięki regularnej medytacji. Jeśli więc nigdy nie medytowałeś i nie rozumiesz, w jaki sposób może to wpłynąć na Twoje samopoczucie i zdrowie, to ta pozycja powinna rozwiać Twoje wątpliwości.
Polecane książki znajdziesz tutaj:
Skomentuj