Strona główna » Książka, która daje siłę. „Jestem DDA. Notatki z terapii”
Polecenia Poradniki

Książka, która daje siłę. „Jestem DDA. Notatki z terapii”

Jestem DDA. Notatki z terapii

Wśród nas jest wielu DDA, czy Dorosłych Dzieci Alkoholików, które wychowały się w traumatycznych warunkach i ich ból przekłada się na jakość życia czy relacje, jakie teraz tworzą. Choć takie osoby bardzo pragną miłości, to często nie potrafią dopuścić do siebie drugiego człowieka. Niosą bardzo ciężki bagaż, w którego zrzuceniu może pomóc terapia i praca z samym sobą. Pomocna stanie się także książka „Jestem DDA. Notatki z terapii”. To fenomenalna nowość wydawnicza. Dlaczego?

„Jestem DDA. Notatki z terapii”

Joanna Szczerbaty jest psycholożką oraz terapeutką uzależnień. Kocha pracę z ludźmi i stara się im pokazać, że przeszłość już się wydarzyła, więc można zostawić ją za sobą i pójść dalej, tym razem będąc już wolnym i szczęśliwym. I choć pozostawienie za sobą traumatycznych doświadczeń nie jest proste, to autorka doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że przy odpowiedniej pracy jest możliwe. Jej książka jest więc ukłonem wobec tych, którzy nie mają pojęcia, że mogą uporać się ze swoimi kłopotami.

„Jestem DDA. Notatki z terapii” to książka, z której dowiesz się, co oznacza bycie Dorosłym Dzieckiem Alkoholika i w jaki sposób przekłada się na tworzone relacje czy reakcje, jakie pojawiają się w przypadku bliskości z innymi. Choć osoby DDA bardzo pragną miłości i stałości, to mają z nią kłopot i nie potrafią odnaleźć się w tego typu znajomościach. Mogą jednak nad tym pracować, ponieważ tworzenie dystansu sprawia im jeszcze większy ból.

Joanna Szczerbaty pokazuje, że bagaż trudnych doświadczeń można zamienić w swoją siłę. Terapeutka słuchając opowieści swoich pacjentów stworzyła opowieść o tym, że można wyjść ze złego domu i stać się wolnym, szczęśliwym człowiekiem. Opowiada o wychodzeniu z traum, bólu dorastania w takim miejscu i przechodzenia do normalnego, stabilnego, bezpiecznego i pozbawionego nałogów życia. Ta książka daje siłę i pokazuje, że trudne dzieciństwo nie oznacza, że całe dorosłe życie musi również takie być. Wystarczy to zrozumieć i dać sobie szansę na lepsze jutro.

Książkę „Jestem DDA. Notatki z terapii” znajdziesz tutaj.

Aleksandra

Jestem kocią mamą i maniaczką książek. Czytam kiedy tylko mogę, a staram się robić tak, by móc jak najczęściej. Z wykształcenia i zamiłowania jestem filolożką polską, copywriterem, korepetytorką i instruktorką jogi. Uwielbiam poradniki, literaturę psychologiczną, ezoteryczną i thrillery. Przygotowuję dla Ciebie recenzje najlepszych książek. Nie wyobrażam sobie dnia bez medytacji, aromatycznej kawy i przynajmniej kilku rozdziałów dobrej lektury. Piszę, bo jak kiedyś zaczęłam, to do teraz nie mogę przestać. 😉 Jeśli chcesz poznać mnie lepiej, możesz znaleźć mnie na moim blogu: www.znakomita.com

Aleksandra

Jestem kocią mamą i maniaczką książek. Czytam kiedy tylko mogę, a staram się robić tak, by móc jak najczęściej. Z wykształcenia i zamiłowania jestem filolożką polską, copywriterem, korepetytorką i instruktorką jogi. Uwielbiam poradniki, literaturę psychologiczną, ezoteryczną i thrillery. Przygotowuję dla Ciebie recenzje najlepszych książek. Nie wyobrażam sobie dnia bez medytacji, aromatycznej kawy i przynajmniej kilku rozdziałów dobrej lektury. Piszę, bo jak kiedyś zaczęłam, to do teraz nie mogę przestać. 😉
Jeśli chcesz poznać mnie lepiej, możesz znaleźć mnie na moim blogu: www.znakomita.com

Skomentuj

Kliknij tutaj, by skomentować