Strona główna » Królik Karolek. Nowa seria książeczek dla najmłodszych autorki Ulicy Czereśniowej
Książki dla dzieci Zapowiedzi i nowości

Królik Karolek. Nowa seria książeczek dla najmłodszych autorki Ulicy Czereśniowej

Królik Karolek. Nowa seria autorki Ulicy Czereśniowej

Mieszkańców ulicy Czereśniowej znają z pewnością miliony dzieci na całym świecie. Najpopularniejszą ulicę w literaturze dziecięcej stworzyła Rotraut Susanne Berner, której twórczość doceniają nie tylko mali czytelnicy i ich rodzice, ale również jury prestiżowych konkursów literackich. Jeśli i Wy kochacie przygody na ulicy Czereśniowej, to mamy dla Was wspaniałą wiadomość. Już w marcu 2023 roku nakładem Wydawnictwa Dwie Siostry ukażą się trzy książeczki z nowej serii dla maluchów „Królik Karolek”.

Rotraut Susanne Berner jest niemiecką ilustratorką oraz autorką książek dla najmłodszych dzieci. W Polsce jest głównie znana dzięki bestsellerowej serii kartonowych książek z serii „Ulica Czereśniowa”, dzięki której maluchy poznają zmieniające się pory roku. Jednak ponad 70-letnia graficzka ma w swoim dorobku ilustracje do około 80 tytułów i projekty ponad 800 okładek! Jest trzykrotną laureatką Deutscher Jugendliteraturpreis czyli najważniejszej niemieckiej nagrody literackiej. Rotraut Susanne Berner cenią jednak nie tylko w kraju. Autorka – ilustratorka kilkukrotnie znalazła się wśród nominowanych do Astrid Lindgren Memorial Award (ALMA) oraz nagrody im. Hansa Christiana Andersena. Tę ostatnią otrzymała w 2016 roku.

Jako miłośników przygód na Ulicy Czereśniowej niezmiernie nas cieszy, że już wkrótce poznamy kolejne książeczki niemieckiej artystki. Tym razem serię łączy nie miejsce, a postać niesfornego króliczka Karolka. Każda z książeczek zostanie wydana w wersji całokartonowej, więc idealnie sprawdzi się również wśród dopiero początkujących miłośników literatury (2+). Oprócz zachwycających, bogatych w szczegóły ilustracji zwierzątek na czytelników czekają krótkie, zabawne historyjki z królikiem Karolkiem w roli głównej.

W marcu w serii „Królik Karolek” ukażą się poniższe tytuły:

Kasia

Kiedy byłam w zerówce, nauczyłam się czytać, żeby już więcej się nie nudzić. Od tej pory pochłaniałam kolejne książki, czytając – ku zgrozie pozostałych domowników – przez pierwsze lata na głos. Z kolei w szkole cały czas kończyło mi się miejsce na bibliotecznej karcie, bo byłam tam codziennym gościem. W zawrotnym tempie przerobiłam wszystkie tytuły Astrid Lindgren i do dziś mam sentyment do „Ronji, córki zbójnika”. Chociaż moim ukochanym tytułem z dzieciństwa pozostaje wciąż „Zajączek z rozbitego lusterka”. Na szczęście wraz z wiekiem miłość do książek nie zanikła, a wręcz miała okazję rozkwitnąć dzięki już ponad 5 – letniej pracy w księgarni.
Jednak nie samą literaturą żyje człowiek. Kiedy nie czytam, haftuję tamborki z joginkami i wyciszam umysł, praktykując ashtangę. Za to z wykształcenia jestem psychologiem i arteterapeutką, dlatego mam słabość do psychologicznej literatury i książek Yaloma. Uwielbiam dzieci i kocham literaturę dziecięcą, więc niech nie zdziwi Cię duża liczba wpisów na temat moim zdaniem najbardziej wartościowych książek dla najmłodszych. Sama posiadam ich zawrotną liczbę - nie bez powodu maluchy znajomych mówią na mnie „ciocia od książek”. W kościach czuję, że w bliżej nieokreślonej przyszłości zostanę pisarką książek dla dzieci. Ale wracając do teraz – na co dzień trenuję swoją cierpliwość, dzieląc dom z czwórką kotów i znajdując kłaki oraz żwirek we wszystkich możliwych miejscach.

Skomentuj

Kliknij tutaj, by skomentować