Strona główna » “Rodzina Monet” Weroniki Marczak. Fenomen z Wattpada bije popularność w księgarniach
Bestsellery Literatura młodzieżowa Zapowiedzi i nowości

“Rodzina Monet” Weroniki Marczak. Fenomen z Wattpada bije popularność w księgarniach

Seria Rodzina Monet

26 października 2022 roku swoją premierę – w wersji papierowej – miała powieść Weroniki Marczak “Rodzina Monet. Skarb”. Książka bije popularność we wszystkich księgarniach i można by zapytać: jakim cudem debiutująca na rynku autorka od samego początku stała się takim fenomenem? Odpowiedzią na to pytanie jest platforma internetowa Wattpad, na której Marczak zdobyła ponad cztery miliony wyświetleń. Natomiast anglojęzyczna wersja (na tym samym portalu) pobiła ten wynik, osiągając ponad sześć milionów odsłon! O czym jest “Rodzina Monet” i jakim sposobem podbiła świat?

Z Wattpada na książkowe regały

Weronika Marczak przyznaje, że książkę, która okazuje się teraz niesamowitym sukcesem, postanowiła zacząć pisać po prostu z nudów. Była zmęczona pisaniem pracy licencjackiej i aby oderwać się od nauki, zaraz po obronie rozpoczęła pisanie historii na portalu Wattpad. Jej opowieść zdobywała kolejne i kolejne wyświetlenia, aż w końcu stała się jedną z najczęściej czytanych publikacji! Autorka przyznaje, że, widząc jakim zainteresowaniem cieszy się jej dzieło, zaczęła się zastanawiać nad wysłaniem go do kilku wydawnictw, by spróbować swoich sił. Zanim jednak podjęła ostateczną decyzję, wydawnictwo You&YA zdążyło ją wyprzedzić i samo skontaktowało się z nią w sprawie wydania jej książki. Autora przyznaje, że:

Publikowanie prac na Wattpadzie to okazja do zgromadzenia czytelników oraz uzyskania od nich feedbacku, co z kolei pomaga w rozwoju swoich umiejętności i mediów społecznościowych. To też dobry trening do nauki regularności w pisaniu oraz do przyjmowania krytyki, a wydawnictwa mogą chętniej podejmować współprace z autorami, którzy zdobyli już takie doświadczenie i ewentualną popularność.

Niech będzie to zachętą dla tych, którzy swoje teksty chowają do szuflady, choć marzą o rozgłosie i poczytności swoich prac!

“Rodzina Monet” – sensacja literatury young adult

W październiku swoją premierę miał pierwszy, a 25 stycznia 2023 roku ukaże się drugi tom (część 1) bestsellerowej już powieści “Rodzina Monet”. Jest to historia nastoletniej Hailie, która po nagłej śmierci mamy i babci trafia pod opiekę braci, o których istnieniu nie miała pojęcia. Will, Vincent, Dylan, Shane i Tony – bracia głównej bohaterki – nie są jednak wymarzonym towarzystwem dla osamotnionej dorastającej dziewczyny. Choć pod ich opieką Hailie ma wszystko, o czym mogłaby marzyć, to brakuje jej najważniejszego – przyjaciela. Co więcej wkrótce dziewczyna zaczyna dostrzegać, że w życiu jej starszych braci jest jakaś tajemnica; sekret, którego będą bronić za wszelką cenę.

Czego możemy spodziewać się po drugim tomie książki? W opisie od wydawnictwa czytamy:

Nastolatka powoli oswaja się z nową sytuacją i przyzwyczaja do pięciu starszych i bogatych braci. Coraz odważniej walczy o swoje i korzysta z przywilejów związanych z przynależnością do rodziny Monet.

Rodzinne wakacje w Tajlandii są zapowiedzią nowego, lepszego rozdziału w życiu dziewczyny. Idylla nie trwa jednak długo. Na rajskiej wyspie czeka na Hailie obcy i podejrzanie wyglądający mężczyzna.

Kim jest ten tajemniczy człowiek? Dlaczego tak zabiega o jej względy? I jaki jest prawdziwy cel tej egzotycznej podróży?

Opinie czytelników nie pozostawiają wątpliwości, że dla fanów literatury Young Adult jest to pozycja obowiązkowa! Pierwsze dwa tomy serii są już w sprzedaży:

Maria

“U mnie jest blisko z serca do papieru” - napisała Agnieszka Osiecka, a ja, jako jej wierna i oddana fanka, powtarzam te słowa za nią. Jestem miłośniczką słów i wszelkiego rodzaju konstelacji, które mogą z nich powstać. Studiując filmoznawstwo przekonałam się, że nie tylko sama sztuka jest czymś fascynującym, ale również - jeśli nie bardziej – nauka o niej. Spośród wszelkiego typu literatury najbardziej fascynuje mnie jej teoria, a zaraz potem filozofia i poezja. Mając trzynaście lat zapisałam w swoim pamiętniku: “wiem jedno, jestem uzależniona od pisania”. Nic w tej kwestii się nie zmieniło. Wciąż notuję wszystko, co zauważę, podążając zgodnie za słowami Terry’ego Pratchetta, który stwierdził, że najlepsze pomysły kradnie się rzeczywistości, która na ogół prześciga fantazję. Jestem marzycielką i z natury chodzę z głową w chmurach, więc często zakładam życiową prozaiczność na swoje barki, żeby jej ciężar pomógł mi wrócić na ziemię. Z reguły jestem uważana za osobę towarzyską, ale mało kto dostrzega, że najswobodniej czuję się w obecności Davida Bowiego, Jamesa Barrie i Salvadora Dali. Gdy ludzie pytają mnie o sztukę, odpowiadam – to moja dobra przyjaciółka. W końcu nie raz uratowała mi życie...

Skomentuj

Kliknij tutaj, by skomentować