Strona główna » Komu wyślesz uczucia? Bestseller w formie pocztówek
Książki dla dzieci Polecenia

Komu wyślesz uczucia? Bestseller w formie pocztówek

Jeśli świat literatury dziecięcej nie jest Wam obcy, a bestsellerowe książki 2021 roku dla dzieci jesteście w stanie wymienić bez zająknięcia, to z pewnością znacie już jedną z najważniejszych książek o emocjach adresowaną do najmłodszych czytelników. Ale czy wiecie, że zachwycający i wzruszający picturebook Co robią uczucia? od Wydawnictwa Dwie Siostry w tym roku doczekał się wyjątkowego rozszerzenia?

Miłośnicy książki Co robią uczucia? autorstwa Tiny Oziewicz z rozczulającymi grafikami Oli Zając z pewnością nie raz pomyśleli, że z chęcią powiesiliby wszystkie ilustracje na ścianie albo wysłali komuś z prezencie. Redakcja warszawskiego Wydawnictwa Dwie Siostry doskonale zdawała sobie sprawę z tego marzenia. W związku z dużym zainteresowaniem zdecydowała się na wydruk zestawu pocztówek. W środku zestawu Komu wyślesz uczucia? znajdziecie 30 kartek do łatwego wyrywania. A co na pocztówkach? – zapytacie. Oczywiście mnóstwo dowcipnych, minimalistycznych ilustracji z towarzyszącymi  króciutkim, poetyckim tekstem z bestsellera. Wyłącznie od Waszej kreatywności zależy to, co z nimi zrobicie. Może stworzycie ścianę pełną uczuć w pokoju Waszego dziecka? A może wyślecie je do bliskich Wam osób? Wydawnictwo proponuje również używanie pocztówek jako zakładek do książek albo dołączanie ich jako bilecików do prezentów. Możliwości jest co najmniej tyle, ile uczuć! Jedno jest pewno – to dodatek do książki warty uwagi.

Jeśli jeszcze nie znacie bestsellerowej książki o emocjach dla dzieci, kupicie ją tutaj: „Co robią uczucia?”

Jeśli macie ochotę wysłać komuś pocztówkę pełną uczuć, zajrzyjcie tutaj: „Komu wyślesz uczucia?”

Kasia

Kiedy byłam w zerówce, nauczyłam się czytać, żeby już więcej się nie nudzić. Od tej pory pochłaniałam kolejne książki, czytając – ku zgrozie pozostałych domowników – przez pierwsze lata na głos. Z kolei w szkole cały czas kończyło mi się miejsce na bibliotecznej karcie, bo byłam tam codziennym gościem. W zawrotnym tempie przerobiłam wszystkie tytuły Astrid Lindgren i do dziś mam sentyment do „Ronji, córki zbójnika”. Chociaż moim ukochanym tytułem z dzieciństwa pozostaje wciąż „Zajączek z rozbitego lusterka”. Na szczęście wraz z wiekiem miłość do książek nie zanikła, a wręcz miała okazję rozkwitnąć dzięki już ponad 5 – letniej pracy w księgarni.
Jednak nie samą literaturą żyje człowiek. Kiedy nie czytam, haftuję tamborki z joginkami i wyciszam umysł, praktykując ashtangę. Za to z wykształcenia jestem psychologiem i arteterapeutką, dlatego mam słabość do psychologicznej literatury i książek Yaloma. Uwielbiam dzieci i kocham literaturę dziecięcą, więc niech nie zdziwi Cię duża liczba wpisów na temat moim zdaniem najbardziej wartościowych książek dla najmłodszych. Sama posiadam ich zawrotną liczbę - nie bez powodu maluchy znajomych mówią na mnie „ciocia od książek”. W kościach czuję, że w bliżej nieokreślonej przyszłości zostanę pisarką książek dla dzieci. Ale wracając do teraz – na co dzień trenuję swoją cierpliwość, dzieląc dom z czwórką kotów i znajdując kłaki oraz żwirek we wszystkich możliwych miejscach.

Skomentuj

Kliknij tutaj, by skomentować