Strona główna » Kojące powieści od Agnieszki Krawczyk
Literatura obyczajowa Polecenia

Kojące powieści od Agnieszki Krawczyk

Czasami człowiek chciałby przynajmniej na chwilę zapomnieć o tym, co wokół i zanurzyć się w świecie, w którym wszystko wydaje się przynajmniej odrobinę łatwiejsze i lepsze. Choć bohaterowie wykreowani przez Agnieszkę Krawczyk mierzą się z problemami podobnymi do naszych, to jakoś tak lżej robi się w sercu, kiedy widzimy, że za każdym razem ich kręte ścieżki się prostują. Jeśli więc i Ty szukasz lekkiej lektury na urlop lub powieści, przy której się zrelaksujesz, to znajdziesz tu kilka dobrych propozycji.

„Kamienica pod Szczęśliwą Gwiazdą”

Kamienica pod szczęśliwą gwiazdą

W tej powieści poznajemy mieszankę mieszkańców jednej z kamienic na krakowskich Dębnikach. To przeróżni lokatorzy – niektórzy irytują, inni wzbudzają uśmiech sympatii. Wśród nich znajduje się samotna matka wychowująca dwójkę dzieci, emerytowana artystka, para pracowników korporacji, niepokorny właściciel sieci restauracji czy rodzina, w których kobiece imiona zostały zaczerpnięte z szekspirowskich dzieł. Każdy inny, każdy borykający się ze swoimi problemami, bolączkami czy rodzinnymi tajemnicami. Pewnego dnia lokatorzy otrzymują propozycję wzięcia udziału w wyzwaniu. To zadanie całkowicie odmienia relacje bohaterów. Książka przynosi wiele ciepła i zrozumienia oraz pokazuje, że w trudnych sytuacjach można liczyć na drugiego człowieka.

„Magiczne miejsce”

Magiczne miejsce

Witold Mossakowski to młody pracownik ministerstwa, który pewnego dnia decyduje się na zakup podupadającego pałacu. Szczerze mówiąc, zrobił to bardziej z impulsu i potrzeby serca niż rozsądku i chłodnej kalkulacji. Podniszczona budowla wymaga nakładu pieniędzy, ale jest w niej coś tak szczególnego, że bohater od razu się w niej zakochał. Wyjechał do Idy, gdzie poznał fascynujące, nietuzinkowe postaci. Wśród nich znajduje się Mila, dziewczyna uwielbiająca koty i astronomię czy hrabina Tyczyńska, dawna właścicielka pałacu, która teraz zajmuje się destylacją perfum. To miejsce jest szczególne, odmienne od wszystkich innych. I właśnie to tutaj bohater wreszcie odkrywa, że jego życie diametralnie się zmieniło i to na lepsze. Czasem kaprys i działanie w impulsie przynoszą wyjątkowe efekty. Trzeba tylko dać sobie na to przyzwolenie. Ta powieść pokazuje, że warto pogodzić się ze swoimi potrzebami i uwierzyć w niemożliwe.

„Zawsze w porę”

Zawsze w porę

To opowieść o mieszkańcach małego miasteczka, którzy borykają się ze swoimi bolączkami i starają się iść ramię w ramię ze swoim życiem. Ta książka jest drugą z cyklu „Ulica Wierzbowa”, a wykreowanych w niej bohaterów poznajemy już w pierwszej części. Spokojnie jednak, choć warto zacząć chronologicznie, to i bez tego się nie pogubisz. Wśród postaci pojawia się Hanna Jawińska, samotna matka na rozdrożu swojego życia. Przenosi się do willi pani Flory i zastanawia, co zrobić dalej. W jej sercu jest dwóch mężczyzn, a ona nie wie, którego wybrać. Spotykamy także pana Zygmunta, który z wielką miłością pielęgnuje swoją uprawę róż, ekscentrycznego rzeźbiarza Dawida, który przedstawia rodzinie swoją ukochaną Julię i wreszcie młodzież borykającą się z porywami serca i kłopotami z rodzicami. Pozornie zwyczajne perypetie, a to właśnie wśród nich najwięcej refleksji i radości płynącej z codzienności.

Polecane książki znajdziesz tutaj:

Aleksandra

Jestem kocią mamą i maniaczką książek. Czytam kiedy tylko mogę, a staram się robić tak, by móc jak najczęściej. Z wykształcenia i zamiłowania jestem filolożką polską, copywriterem, korepetytorką i instruktorką jogi. Uwielbiam poradniki, literaturę psychologiczną, ezoteryczną i thrillery. Przygotowuję dla Ciebie recenzje najlepszych książek. Nie wyobrażam sobie dnia bez medytacji, aromatycznej kawy i przynajmniej kilku rozdziałów dobrej lektury. Piszę, bo jak kiedyś zaczęłam, to do teraz nie mogę przestać. 😉
Jeśli chcesz poznać mnie lepiej, możesz znaleźć mnie na moim blogu: www.znakomita.com

Skomentuj

Kliknij tutaj, by skomentować