Strona główna » “Kabalista”, czyli behawiorysta powraca. Pierwsza książka Remigiusza Mroza w nowym roku
Kryminał i sensacja Thriller Zapowiedzi i nowości

“Kabalista”, czyli behawiorysta powraca. Pierwsza książka Remigiusza Mroza w nowym roku

Kabalista. 4 tom Behawiorysty Remigiusz Mróz

Gerard Edling. Znacie to nazwisko? Jeśli czytaliście bestsellerowy thriller Remigiusza Mroza “Behawiorysta” to z pewnością wiecie, o kim mowa. O tym literackim byłym prokuratorze wspominamy nie bez powodu. 8 lutego 2023 roku swoją premierę miała bowiem czwarta część serii. „Kabalista” to przy okazji pierwszy kryminał najpoczytniejszego polskiego pisarza, który ukazał się w roku 2023. Dla spragnionych prozy Mroza, lektura obowiązkowa.

Zaczęło się od „Behawiorysty”

Serię „Mroczna strona” Remigiusza Mroza rozpoczyna tytuł „Behawiorysta”. Książka będąca połączeniem thrillera z kryminałem ukazała się w 2016 roku i od tego czasu doczekała się ogromnej popularności, a nawet serialu telewizyjnego (2022). W roli Gerarda Edlinga zobaczyliśmy na ekranie Roberta Więckiewicza. Remigiusz Mróz, który najbardziej znany jest z serii o Joannie Chyłce (16 tomów! – stan na luty 2023), oczywiście nie zakończył wątku Gerarda Edlinga w jednym tomie. W kolejnych latach ukazał się również „Iluzjonista” i „Ekstremista”. Najnowsza książka z tej serii nosi tytuł „Kabalista”.

Dla niewtajemniczonych w ten cykl thrillerów Mroza – Gerard Edling, oprócz tego, że w przeszłości pracował w prokuratorze, specjalizuje się w kinezyce. Jest to dział nauki, który zajmuje się badaniem komunikacji niewerbalnej. W tej dziedzinie Edling nie ma sobie równych, dlatego potrafi rozwiązać każdą kryminalną sprawę.

Gerard Edling powraca

W „Kabaliście” ponownie spotykamy dziennikarkę Małgorzatę Rosę. Mimo że przeprowadziła się do Warszawy, szefostwo stacji telewizyjnej z Opola składa jej propozycję pracy. Dziennikarka otrzymuje zlecenie przygotowania materiału na temat sprawy gwałtu, przy rozwiązaniu której opolska prokuratura odmówiła pomocy. Dziewczyna będą ofiarą napaści składa zeznania, ale okazują się one być dla prokuratury niewygodne… Śledztwo nie zostaje wszczęte, a tym samym sprawca gwałtu wciąż pozostaje na wolności.

Kiedy Małgorzata Rosa przybywa do swojego rodzinnego miasta odkrywa, że jej praca nie będzie należała do najłatwiejszych. Na miejscu nikt nie chce rozmawiać o tej sprawie. Pozostaje jej więc poszukać pomocy u samego Gerarda Edlinga. W tym niestety problem, że mężczyzna przez zmiany układów w prokuraturze tym razem nie może jej pomóc. Jednak niespodziewanie dziennikarka spotyka lokalnego jasnowidza tzw. Kabalistę z Chabrów, który od lat zajmuje się wskazywaniem miejsca przebywania zaginionych lub… martwych osób.

Nie znasz jeszcze serii „Mroczna strona” mistrza polskiego kryminału ? Sięgnij więc po tytuły:

Kasia

Kiedy byłam w zerówce, nauczyłam się czytać, żeby już więcej się nie nudzić. Od tej pory pochłaniałam kolejne książki, czytając – ku zgrozie pozostałych domowników – przez pierwsze lata na głos. Z kolei w szkole cały czas kończyło mi się miejsce na bibliotecznej karcie, bo byłam tam codziennym gościem. W zawrotnym tempie przerobiłam wszystkie tytuły Astrid Lindgren i do dziś mam sentyment do „Ronji, córki zbójnika”. Chociaż moim ukochanym tytułem z dzieciństwa pozostaje wciąż „Zajączek z rozbitego lusterka”. Na szczęście wraz z wiekiem miłość do książek nie zanikła, a wręcz miała okazję rozkwitnąć dzięki już ponad 5 – letniej pracy w księgarni.
Jednak nie samą literaturą żyje człowiek. Kiedy nie czytam, haftuję tamborki z joginkami i wyciszam umysł, praktykując ashtangę. Za to z wykształcenia jestem psychologiem i arteterapeutką, dlatego mam słabość do psychologicznej literatury i książek Yaloma. Uwielbiam dzieci i kocham literaturę dziecięcą, więc niech nie zdziwi Cię duża liczba wpisów na temat moim zdaniem najbardziej wartościowych książek dla najmłodszych. Sama posiadam ich zawrotną liczbę - nie bez powodu maluchy znajomych mówią na mnie „ciocia od książek”. W kościach czuję, że w bliżej nieokreślonej przyszłości zostanę pisarką książek dla dzieci. Ale wracając do teraz – na co dzień trenuję swoją cierpliwość, dzieląc dom z czwórką kotów i znajdując kłaki oraz żwirek we wszystkich możliwych miejscach.

Skomentuj

Kliknij tutaj, by skomentować