Strona główna » Kolejna powieść napisana z rozmachem. Jojo Moyes i jej „Muzyka nocy”
Literatura obyczajowa Zapowiedzi i nowości

Kolejna powieść napisana z rozmachem. Jojo Moyes i jej „Muzyka nocy”

Jojo Moyes "Muzyka nocy"

Jojo Moyes napisała wiele bestsellerowych powieści, które na długo zapadły w serca czytelników. Autorka bardzo zręcznie porusza nawet najbardziej ukryte emocje i pokazuje, że życie, choć nieprzewidywalne i trudne, może mieć w sobie coś urokliwego i wartego przeżycia. Dlatego 11 stycznia 2023 czytelnicy zachwycili się najnowszą powieścią autorki wydaną w Polsce. Czemu „Muzyka nocy” jest tak szczególna?

„Muzyka nocy”

W książce poznajemy Isabel. Kobieta wiedzie szczęśliwe i poukładane życie. Wszystko dosłownie się rozpada, gdy pewnego dnia jej mąż ulega wypadkowi i ginie. Od tego momentu już nic nie jest takie samo. Na stole zaczyna się piętrzyć stos niepokojących kopert, a bohaterka tonie w swojej rozpaczy i nie wie, co zrobić i jak się z niej wyrwać. Pierwszym ważnym zwrotem w jej życiu staje się przeprowadzenie z miasta na wieś. Isabel przenosi się do domu, który odziedziczyła po dalekim krewnym.

Jojo Moyes napisała trudną i wzruszającą powieść. W końcu żaden kochający człowiek nie chce nawet wyobrażać sobie utraty życiowego partnera. Jednocześnie tak wielu z nas mierzy się z tym bólem. Jedni się załamują i nie wierzą w to, że jeszcze kiedykolwiek mogliby być szczęśliwi. Inni natomiast próbują odnaleźć światełko w tunelu i zawalczyć o to, by na ich twarze powrócił szczery uśmiech.

Trudne doświadczenia mierzą Isabel z rzeczywistością, której dotychczas sobie nie wyobrażała. Jednocześnie kobieta odkrywa w sobie siłę, której po sobie się nie spodziewała. Od śmierci męża wiele się zmienia. Czy jego śmierć naprawdę sprawiła, że kobieta już nigdy się nie pozbiera? A może ból był tym, co ją otrzeźwiło? Jojo Moyes po raz kolejny zadaje trudne i niewygodne, ale bardzo potrzebne pytania. Autorka w zręczny sposób porusza naszymi emocjami i prowadzi nas przez historię, której nie chcemy opuszczać. Fenomenalna powieść, którą po prostu aż żal ominąć.

„Muzykę nocy” Jojo Moyes znajdziesz tutaj.

Aleksandra

Jestem kocią mamą i maniaczką książek. Czytam kiedy tylko mogę, a staram się robić tak, by móc jak najczęściej. Z wykształcenia i zamiłowania jestem filolożką polską, copywriterem, korepetytorką i instruktorką jogi. Uwielbiam poradniki, literaturę psychologiczną, ezoteryczną i thrillery. Przygotowuję dla Ciebie recenzje najlepszych książek. Nie wyobrażam sobie dnia bez medytacji, aromatycznej kawy i przynajmniej kilku rozdziałów dobrej lektury. Piszę, bo jak kiedyś zaczęłam, to do teraz nie mogę przestać. 😉 Jeśli chcesz poznać mnie lepiej, możesz znaleźć mnie na moim blogu: www.znakomita.com

Aleksandra

Jestem kocią mamą i maniaczką książek. Czytam kiedy tylko mogę, a staram się robić tak, by móc jak najczęściej. Z wykształcenia i zamiłowania jestem filolożką polską, copywriterem, korepetytorką i instruktorką jogi. Uwielbiam poradniki, literaturę psychologiczną, ezoteryczną i thrillery. Przygotowuję dla Ciebie recenzje najlepszych książek. Nie wyobrażam sobie dnia bez medytacji, aromatycznej kawy i przynajmniej kilku rozdziałów dobrej lektury. Piszę, bo jak kiedyś zaczęłam, to do teraz nie mogę przestać. 😉
Jeśli chcesz poznać mnie lepiej, możesz znaleźć mnie na moim blogu: www.znakomita.com

Skomentuj

Kliknij tutaj, by skomentować