Strona główna » Jak wiele może zmienić jedna noc? Książka „Stażystka”
Literatura obyczajowa Zapowiedzi i nowości

Jak wiele może zmienić jedna noc? Książka „Stażystka”

Stażystka

Czasami jedno zdarzenie potrafi wywrócić nasze życie do góry nogami. Bardzo dotkliwie przekonuje się o tym główna bohaterka najnowszej powieści Katarzyny Wciorki „Stażystka”. Jednak i w jej przypadku doskonale sprawdza się stwierdzenie, że warto przetrwać burzę, bo po niej słońce wydaje się jeszcze piękniejsze…

„Stażystka”

Główną bohaterką książki jest Scarlett. To młoda i ambitna dziewczyna, która właśnie ukończyła studia medyczne i oficjalnie została lekarką. Kobieta liczyła na to, że dzień odebrania dyplomu będzie jednym z najpiękniejszych w jej życiu. Niestety dziewczyna przeżyła zawód i to bolesny… Nakryła swojego narzeczonego na zdradzie. Nie chce słyszeć nic o powrotach i wybaczaniu. Zamiast tego zamierza na jedną noc się zapomnieć, świętować ukończenie studiów oraz robić to, na co tylko ma ochotę.

Tę noc Scarlett spędza z przystojnym, ciemnowłosym facetem. I nie byłoby w tym nic krępującego gdyby nie fakt, że niedługo później okazuje się, że to właśnie on jest jej przełożonym w szpitalu. Sprawa staje się nieprzyjemna, a Nick ukrywa się pod fasadą chamstwa, momentami wręcz prostactwa. Gdy jednak na horyzoncie pojawia się konkurencja, mężczyzna rozumie, że przesadził i stara się wszelkimi sposobami wygrać i zdobyć serce Scarlett. Pytanie tylko, czy to mu się uda.

Katarzyna Wciorka wykreowała bohaterkę, którą nie sposób nie lubić. Kobieta jest bardzo ambitna i empatyczna. Doskonale nadaje się na pediatrę. Spełnia swoje marzenia (od dziecka chciała być lekarką) i wie, że nie warto skupiać się na fałszywych ludziach. Z tą bohaterką aż by się chciało usiąść przy kawie i porozmawiać. Jeśli więc szukasz wciągającej i niebanalnej powieści obyczajowej, to „Stażystka” zdecydowanie powinna przypaść Ci do gustu.

Książkę „Stażystka” znajdziesz tutaj.

Aleksandra

Jestem kocią mamą i maniaczką książek. Czytam kiedy tylko mogę, a staram się robić tak, by móc jak najczęściej. Z wykształcenia i zamiłowania jestem filolożką polską, copywriterem, korepetytorką i instruktorką jogi. Uwielbiam poradniki, literaturę psychologiczną, ezoteryczną i thrillery. Przygotowuję dla Ciebie recenzje najlepszych książek. Nie wyobrażam sobie dnia bez medytacji, aromatycznej kawy i przynajmniej kilku rozdziałów dobrej lektury. Piszę, bo jak kiedyś zaczęłam, to do teraz nie mogę przestać. 😉
Jeśli chcesz poznać mnie lepiej, możesz znaleźć mnie na moim blogu: www.znakomita.com

Skomentuj

Kliknij tutaj, by skomentować