Strona główna » Jak odnaleźć się na życiowym zakręcie? Książka „Pomimo wszystko”
Literatura obyczajowa Polecenia

Jak odnaleźć się na życiowym zakręcie? Książka „Pomimo wszystko”

Pomimo wszystko

Podobno najpiękniejsze, ale i najtrudniejsze scenariusze pisze życie. Doskonale zdają sobie z tego sprawę autorzy książek, którzy, kreując pozornie zwyczajne historie, pokazują, jak wiele bólu i rozterek one niosą. Problemy rodzinne, konflikty, próby odnalezienia swojej ścieżki i pokonania życiowych zawirowań rewelacyjnie sportretowała Joanna Kruszewska w swojej powieści „Pomimo wszystko”. Tę majową premierę zdecydowanie warto zapakować do wakacyjnej torby. Dlaczego?

„Pomimo wszystko”

Joanna Kruszewska sportretowała historię rodziny, w której pojawiające się problemy można odnaleźć i w naszym życiu. Natalia i Ignacy to małżeństwo z bardzo długim stażem. W wyniku powstawania nowego jeziora para jest zmuszona wynieść się ze swojego rodzinnego domu. Zostają przesiedleni i muszą nauczyć się funkcjonować w nowym miejscu. O ile kobieta widzi w tym szansę na coś nowego, o tyle Ignacy kompletnie sobie nie radzi. By uporać się z beznadziejnym samopoczuciem przyjmuje propozycję córki, która postanawia zabrać ojca do siebie.

Para ma już dorosłe córki bliźniaczki. Niestety kobiety w wyniku konfliktu sprzed lat nie utrzymują ze sobą kontaktu. Barbara i Marzena żyją swoim życiem i nie zamierzają odnawiać relacji. Aneta jest córką Barbary i przez całe swoje życie była hołubiona i stawiana innym za wzór. Krok za krokiem realizuje swoje cele związane z edukacją, a później karierą. Niespodziewanie w jej życiu pojawia się Piotr, a ta pozornie zwyczajna znajomość skutkuje ciążą.

Każdy ze sportretowanych bohaterów niesie własny bagaż i próbuje się z nim uporać. Niektórzy odnajdują w sobie siłę do tego, by przystosować się do nowej rzeczywistości i odnaleźć w niej szczęście. Inni wypalają się coraz bardziej. Autorka opisała historie, w których i my możemy się odnaleźć. Niczego nie ubarwia, a z zachowaniami i wyborami bohaterów możemy się utożsamiać.

Ta książka pokazuje, że czasem dla własnego dobra warto odciąć się od innych, nawet tych najbliższych osób. Jednocześnie autorka wykreowała silne kobiece charaktery, które w dramatycznych chwilach potrafią wyciągnąć do siebie rękę i dać sobie wsparcie. Ta powieść niesie w sobie nutę nostalgii. Każe zastanowić się i nad swoimi wyborami i ich konsekwencjami. Ta książka jest na wskroś życiowa, dlatego warto mieć ją w swojej biblioteczce.

Książkę „Pomimo wszystko” znajdziesz tutaj.

Aleksandra

Jestem kocią mamą i maniaczką książek. Czytam kiedy tylko mogę, a staram się robić tak, by móc jak najczęściej. Z wykształcenia i zamiłowania jestem filolożką polską, copywriterem, korepetytorką i instruktorką jogi. Uwielbiam poradniki, literaturę psychologiczną, ezoteryczną i thrillery. Przygotowuję dla Ciebie recenzje najlepszych książek. Nie wyobrażam sobie dnia bez medytacji, aromatycznej kawy i przynajmniej kilku rozdziałów dobrej lektury. Piszę, bo jak kiedyś zaczęłam, to do teraz nie mogę przestać. 😉 Jeśli chcesz poznać mnie lepiej, możesz znaleźć mnie na moim blogu: www.znakomita.com

Aleksandra

Jestem kocią mamą i maniaczką książek. Czytam kiedy tylko mogę, a staram się robić tak, by móc jak najczęściej. Z wykształcenia i zamiłowania jestem filolożką polską, copywriterem, korepetytorką i instruktorką jogi. Uwielbiam poradniki, literaturę psychologiczną, ezoteryczną i thrillery. Przygotowuję dla Ciebie recenzje najlepszych książek. Nie wyobrażam sobie dnia bez medytacji, aromatycznej kawy i przynajmniej kilku rozdziałów dobrej lektury. Piszę, bo jak kiedyś zaczęłam, to do teraz nie mogę przestać. 😉
Jeśli chcesz poznać mnie lepiej, możesz znaleźć mnie na moim blogu: www.znakomita.com

Skomentuj

Kliknij tutaj, by skomentować