Strona główna » „Oswoić potwora gniewu”. Drugie wydanie terapeutycznej książki dla dzieci
Książki dla dzieci Polecenia

„Oswoić potwora gniewu”. Drugie wydanie terapeutycznej książki dla dzieci

Oswoić potwora gniewu

Chyba nie ma człowieka, który w pewnych sytuacjach nie odczuwałby gniewu. To zupełnie naturalne, że niepowodzenia w pracy, kłótnie czy problemy w realizacji osobistych celów mogą wywoływać skrajne emocje. Jednak jako dorośli ludzie mniej lub bardziej nauczyliśmy się z nimi radzić. Co jednak mają zrobić dzieci, gdy czują wzbierający gniew, a nie potrafią go jeszcze do końca nazwać? Fantastycznym rozwiązaniem staje się dziecięcy poradnik „Oswoić potwora gniewu”, który w maju doczekał się swojego drugiego wydania.

„Oswoić potwora gniewu”

Holly Forman-Pater przygotowała 50 ćwiczeń, dzięki którym dzieci zrozumieją, czym jest gniew, nauczą się go rozpoznawać i dowiedzą się, jak zachować spokój oraz radzić sobie z intensywnymi emocjami. Autorka pokazuje dziecięcym czytelnikom, że każdy człowiek może mieć gorszy dzień, a gniew sam w sobie nie jest niczym z złym. To tylko uczucie, informacja, że jakaś sytuacja nam przeszkadza i wywołuje w nas sprzeciw.

Terapeutka w taki sposób dobrała ćwiczenia, aby dzieci mogły się przy nich świetnie bawić. To 50 wesołych zadań, w trakcie których maluchy będą malować, pracować ze swoim ciałem i nazywać to, co aktualnie czują. Ponadto autorka pokaże czytelnikom, że ich emocje nie są niczym złym ani niewłaściwym. Przytoczone w książce historyjki obrazują dzieciom, w jaki sposób ich rówieśnicy doświadczają gniewu i jak uczą się z nim pracować.

Holly Forman-Pater korzysta z dokonań naukowych oraz ćwiczeń, które wykorzystuje terapia behawioralno-poznawcza, EMDR (terapia oparta na założeniu, że ludzki mózg sam potrafi się regenerować) czy terapia zabawą. Dzięki temu Twoje dziecko może nauczyć się panować nad intensywnymi emocjami i dowiedzieć się, jak reagować, by potwór gniewu nie przejmował nad nim władzy. Ta książka to świetny poradnik, który łączy w sobie dziecięcą niewinność i postrzeganie świata z terapeutycznymi wskazówkami. Fenomenalne połączenie, z którego mogą skorzystać niejedni rodzice i opiekunowie.

Drugie wydanie książki „Oswoić potwora gniewu” znajdziesz tutaj.

Aleksandra

Jestem kocią mamą i maniaczką książek. Czytam kiedy tylko mogę, a staram się robić tak, by móc jak najczęściej. Z wykształcenia i zamiłowania jestem filolożką polską, copywriterem, korepetytorką i instruktorką jogi. Uwielbiam poradniki, literaturę psychologiczną, ezoteryczną i thrillery. Przygotowuję dla Ciebie recenzje najlepszych książek. Nie wyobrażam sobie dnia bez medytacji, aromatycznej kawy i przynajmniej kilku rozdziałów dobrej lektury. Piszę, bo jak kiedyś zaczęłam, to do teraz nie mogę przestać. 😉
Jeśli chcesz poznać mnie lepiej, możesz znaleźć mnie na moim blogu: www.znakomita.com

Skomentuj

Kliknij tutaj, by skomentować