Strona główna » FRAJDA. Wystartował imprint dla dzieci Wydawnictwa Filia
Aktualności ze świata książki Książki dla dzieci

FRAJDA. Wystartował imprint dla dzieci Wydawnictwa Filia

Wydawnictwo Frajda

W przeddzień największego święta wszystkich książkoholików poznańskie Wydawnictwo Filia podzieliło się wspaniałą informacją. Właśnie dziś już oficjalnie rozpoczęło działanie Wydawnictwo Frajda czyli imprint adresowany do dziecięcego czytelnika.

22 kwietnia na fanpage’u znanego wydawnictwa pojawiła się informacja o jego nowej marce. Grupa Wydawnicza Filia wystartowała z nowym imprintem, który koncentruje się na publikacji książek dla dzieci i ich opiekunów.

Jako pierwsza w ofercie młodego Wydawnictwa Frajda ukaże się książka Maxa Czornyja, znanego i cenionego pisarza kryminałów dla dorosłych. Tym razem autor m.in. „Córki nazisty”, „Bestii z Buchenwaldu” oraz bestsellerowego cyklu o komisarzu Eryku Deryło da się poznać od nieznanej dotąd strony. Polski pisarz „Sekretem Magika” rozpoczyna serię książek detektywistycznych dla młodych czytelników. Co ciekawe, w pierwszym tomie serii „Zagadkowi Agenci” poznamy małego Eryczka Deryłę! Nie mamy więc wątpliwości, że książka będzie cieszyła się ogromną popularnością i kupią ją wszyscy rodzice, którzy są wielbicielami dorosłej wersji komisarza. Zapamiętajcie datę premiery – 18 maja!

Co prawda Wydawnictwo Frajda nie zdradziło jak na razie dokładnego planu wydawniczego na najbliższe miesiące. Możemy jednak spodziewać się samych literackich smaczków, skoro imprint startuje z tak dużym przytupem. Jak czytamy na głównej grafice fanapage’a wydawnictwa na Facebooku, czekają nas książki zarówno polskich jak i zagranicznych autorów.

Kasia