Strona główna » “Final Appeal”, czyli Remigiusz Mróz wyrusza z Chyłką na podbój anglojęzycznego rynku książki
Ciekawostki Kryminał i sensacja

“Final Appeal”, czyli Remigiusz Mróz wyrusza z Chyłką na podbój anglojęzycznego rynku książki

Chyłka Remigiusza Mroza ukaże się w Wielkiej Brytanii

Fot.: https://remigiuszmroz.pl/materialy-dla-prasy/#download-images

Wiadomo było, że to jedynie kwestia czasu. Zdecydowanie najpopularniejsza seria kryminalna w Polsce, która wychodzi spod pióra Remigiusza Mroza od 2015 roku, wyrusza za granicę. Joanna Chyłka ma teraz szansę wskoczyć na listę bestsellerów w krajach anglojęzycznych.

Tą świetną wieścią na temat angielskiego przekładu serii Chyłka Remigiusz Mróz nie omieszkał podzielić się z czytelnikami na swoim fanpage’u na Facebooku. Jak pisze:

Na imię jej Światowa, na nazwisko Dominacja – czyli ruszamy z Chyłką na podbój rynków anglojęzycznych!

“Final Appeal” ukaże się już w przyszłym roku nakładem wydawnictwa Zaffre, imprintu Bonnier Books. A dla mnie to jeden z najpiękniejszych, wymarzonych momentów w karierze. 

Final Appeal” już wkrótce w Wielkiej Brytanii

Angielskie tłumaczenie Chyłki zatytułowane „Final Appeal” ukaże się zimą 2023 roku. Artykuł o wyczekiwanej teraz również za granicą premierze książki Mroza pojawił się na stronie The Bookseller. Autorka tekstu Katie Fraser zwróciła uwagę na ogromną popularność pisarza w Polsce i milionowe liczby sprzedanych książek. Redaktorka przywołała również słowa autora:

Od lat podczas i po wywiadach jestem pytany przez dziennikarzy w moim kraju: “czego życzysz sobie w kwestii wydawniczej?”. Miałem szczęście znaleźć ponad siedem milionów czytelników tu w Polsce, ale moja odpowiedź dla dziennikarzy była zawsze taka sama: “By być publikowanym w języku angielskim i przyczynić się do rozpowszechnienia polskiej literatury za granicą. Dzięki takim serialom jak „Wiedźmin” zrobiliśmy spory postęp. Mogę mieć tylko nadzieję, że czytelnicy w Wielkiej Brytanii pokochają Joannę Chyłkę tak samo jak ja – i że przetrze ona drogę innym.

Warto również przytoczyć wypowiedź dyrektora wydawniczego Zaffre, Bena Willisa, który zdecydował się wprowadzić Chyłkę na zagraniczne salony.

Podobnie jak Steve Cavanagh i John Grisham, Mróz oferuje fotorealistyczne przedstawienie prawa karnego, zapierającą dech w piersiach historię pełną sprytnych zwrotów akcji i absolutnie genialne postacie, których nie da się zapomnieć. Jego prawnicza protagonistka Joanna Chyłka jest jedyna w swoim rodzaju: prawdziwie niekonwencjonalna, gniewna siła dla dobra w mrocznym świecie podwójnych układów i zdrad. Nie miałem tyle zabawy z postacią od czasów Lisbeth Salander Stiega Larssona i nie mogę się doczekać, aż czytelnicy po raz pierwszy odkryją ją w języku angielskim.
Kasia