Strona główna » Harry Styles na filmowej okładce powieści o miłosnym trójkącie “My Policeman”
Ciekawostki Romanse i erotyki Zapowiedzi i nowości

Harry Styles na filmowej okładce powieści o miłosnym trójkącie “My Policeman”

The Policeman Harry Styles

Popularny brytyjski aktor i piosenkarz od 26 października pojawi się w księgarniach. Tym razem nie na okładce nowej płyty. Ostatnio autora jednej z najbardziej popularnych piosenek tego lata „As it was” mogliśmy zobaczyć na dużym ekranie w filmie „Nie martw się kochanie”. Jednak Harry Styles zagrał również w ekranizacji powieści „My Policeman”, gdzie wcielił się w postać Toma Burgessa. Z tego też powodu Wydawnictwo Wielka Litera umieściło kadr z wyczekiwanego filmu z jego udziałem na filmowej wersji okładki.

Romans, który łamie serce

Książka „My Policeman” to czuła opowieść o miłosnym trójkącie, którą napisała Bethan Roberts w 2012 roku. Brytyjska pisarka zainspirowała się prawdziwą historią romansu policjanta Boba Buckinghama z E.M. Forsterem. Uwzględniając historyczny kontekst tego ukrywanego homoseksualnego związku – lata 50., ta miłość nie miała prawa istnieć według społeczeństwa. Jak pisze Guardian, jest to:

Portret czasów, w których nietolerancja niszczyła ludzkie życie.

Na stronach powieści „My Policeman” przenosimy się do południowej części Wielkiej Brytanii, do Brighton. Co ciekawe, to nadmorskie miasto według dzisiejszych statystyk należy do najbardziej przyjaznych gejom miejsc w Europie. Właśnie tutaj znajduje się też największa społeczność LGBT w całej Anglii. Ale z pewnością nie było tak jeszcze w XX wieku, ponad 60 lat temu.

Na początku poznajemy młodziutką Marion, która od pierwszego wejrzenia zakochuje się w Tomie, bracie swojej przyjaciółki. Od ich pierwszego spotkania wie, że tylko jego pokocha. Po kilku latach Tom wraca z wojska i zostaje policjantem. Z kolei Marion pracuje jako nauczycielka. Mimo upływu lat doskonale pamięta, co podpowiadało jej serce, dlatego jest zdeterminowana, by go w sobie rozkochać.

Tymczasem pewnego dnia Tom poznaje Patricka Hazlewooda. To zamożny i wykształcony kustosz miejscowego muzeum, który wprowadza młodego policjanta w świat sztuki. Mężczyźni zaczynają spędzać ze sobą coraz więcej czasu, snując się po mieście, oglądając francuskie filmy, chodząc na koncerty i czytając poezję. Między nimi rodzi się uczucie, które jak na tamte czasy określa się jako niemoralne i jest społecznie piętnowane. Przejawy homoseksualizmu karane są wyrzuceniem z pracy a nawet więzieniem. Dlatego Tom tłumi prawdziwe uczucia i decyduje się na ślub z Marion. Jednak nie kończy swojej miłosnej historii z Patrickiem. Od tej pory prowadzi podwójne życie, które dzieli ze swoją żoną i kochankiem. Ale do czasu. Jedno z serc nie wytrzymuje tej próby i pęka…

Ekranizacja powieści z Harrym Stylesem i Emmą Corrin

W melodramacie w reżyserii Michaela Grandage’a opartego na powieści „My Policeman” w rolę tytułowego policjanta Toma wcielił się Harry Styles. U jego boku w roli Marion zagrała Emma Corrin znana m.in. z roli księżnej Diany z serialu „The Crown”. Natomiast David Dawson („Upadek królestwa”) bezbłędnie podjął się roli ukrywanego kochanka, Patricka Hazlewooda.

Film miał swoją premierę 12 września 2022 roku na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto, gdzie był nominowany do Nagrody Festiwalowej w sekcji „Prezentacje Specjalne”. Ekranizację „My Policeman” będzie można obejrzeć na platformie streamingowej Prime Video od 4 listopada. Natomiast powieść Bethan Roberts trafi do księgarń już 26 października. Książkę kupisz TUTAJ.

 

Kasia