Strona główna » Harry Styles na filmowej okładce powieści o miłosnym trójkącie “My Policeman”
Ciekawostki Romanse i erotyki Zapowiedzi i nowości

Harry Styles na filmowej okładce powieści o miłosnym trójkącie “My Policeman”

The Policeman Harry Styles

Popularny brytyjski aktor i piosenkarz od 26 października pojawi się w księgarniach. Tym razem nie na okładce nowej płyty. Ostatnio autora jednej z najbardziej popularnych piosenek tego lata „As it was” mogliśmy zobaczyć na dużym ekranie w filmie „Nie martw się kochanie”. Jednak Harry Styles zagrał również w ekranizacji powieści „My Policeman”, gdzie wcielił się w postać Toma Burgessa. Z tego też powodu Wydawnictwo Wielka Litera umieściło kadr z wyczekiwanego filmu z jego udziałem na filmowej wersji okładki.

Romans, który łamie serce

Książka „My Policeman” to czuła opowieść o miłosnym trójkącie, którą napisała Bethan Roberts w 2012 roku. Brytyjska pisarka zainspirowała się prawdziwą historią romansu policjanta Boba Buckinghama z E.M. Forsterem. Uwzględniając historyczny kontekst tego ukrywanego homoseksualnego związku – lata 50., ta miłość nie miała prawa istnieć według społeczeństwa. Jak pisze Guardian, jest to:

Portret czasów, w których nietolerancja niszczyła ludzkie życie.

Na stronach powieści „My Policeman” przenosimy się do południowej części Wielkiej Brytanii, do Brighton. Co ciekawe, to nadmorskie miasto według dzisiejszych statystyk należy do najbardziej przyjaznych gejom miejsc w Europie. Właśnie tutaj znajduje się też największa społeczność LGBT w całej Anglii. Ale z pewnością nie było tak jeszcze w XX wieku, ponad 60 lat temu.

Na początku poznajemy młodziutką Marion, która od pierwszego wejrzenia zakochuje się w Tomie, bracie swojej przyjaciółki. Od ich pierwszego spotkania wie, że tylko jego pokocha. Po kilku latach Tom wraca z wojska i zostaje policjantem. Z kolei Marion pracuje jako nauczycielka. Mimo upływu lat doskonale pamięta, co podpowiadało jej serce, dlatego jest zdeterminowana, by go w sobie rozkochać.

Tymczasem pewnego dnia Tom poznaje Patricka Hazlewooda. To zamożny i wykształcony kustosz miejscowego muzeum, który wprowadza młodego policjanta w świat sztuki. Mężczyźni zaczynają spędzać ze sobą coraz więcej czasu, snując się po mieście, oglądając francuskie filmy, chodząc na koncerty i czytając poezję. Między nimi rodzi się uczucie, które jak na tamte czasy określa się jako niemoralne i jest społecznie piętnowane. Przejawy homoseksualizmu karane są wyrzuceniem z pracy a nawet więzieniem. Dlatego Tom tłumi prawdziwe uczucia i decyduje się na ślub z Marion. Jednak nie kończy swojej miłosnej historii z Patrickiem. Od tej pory prowadzi podwójne życie, które dzieli ze swoją żoną i kochankiem. Ale do czasu. Jedno z serc nie wytrzymuje tej próby i pęka…

Ekranizacja powieści z Harrym Stylesem i Emmą Corrin

W melodramacie w reżyserii Michaela Grandage’a opartego na powieści „My Policeman” w rolę tytułowego policjanta Toma wcielił się Harry Styles. U jego boku w roli Marion zagrała Emma Corrin znana m.in. z roli księżnej Diany z serialu „The Crown”. Natomiast David Dawson („Upadek królestwa”) bezbłędnie podjął się roli ukrywanego kochanka, Patricka Hazlewooda.

Film miał swoją premierę 12 września 2022 roku na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto, gdzie był nominowany do Nagrody Festiwalowej w sekcji „Prezentacje Specjalne”. Ekranizację „My Policeman” będzie można obejrzeć na platformie streamingowej Prime Video od 4 listopada. Natomiast powieść Bethan Roberts trafi do księgarń już 26 października. Książkę kupisz TUTAJ.

 

Kasia

Kiedy byłam w zerówce, nauczyłam się czytać, żeby już więcej się nie nudzić. Od tej pory pochłaniałam kolejne książki, czytając – ku zgrozie pozostałych domowników – przez pierwsze lata na głos. Z kolei w szkole cały czas kończyło mi się miejsce na bibliotecznej karcie, bo byłam tam codziennym gościem. W zawrotnym tempie przerobiłam wszystkie tytuły Astrid Lindgren i do dziś mam sentyment do „Ronji, córki zbójnika”. Chociaż moim ukochanym tytułem z dzieciństwa pozostaje wciąż „Zajączek z rozbitego lusterka”. Na szczęście wraz z wiekiem miłość do książek nie zanikła, a wręcz miała okazję rozkwitnąć dzięki już ponad 5 – letniej pracy w księgarni.
Jednak nie samą literaturą żyje człowiek. Kiedy nie czytam, haftuję tamborki z joginkami i wyciszam umysł, praktykując ashtangę. Za to z wykształcenia jestem psychologiem i arteterapeutką, dlatego mam słabość do psychologicznej literatury i książek Yaloma. Uwielbiam dzieci i kocham literaturę dziecięcą, więc niech nie zdziwi Cię duża liczba wpisów na temat moim zdaniem najbardziej wartościowych książek dla najmłodszych. Sama posiadam ich zawrotną liczbę - nie bez powodu maluchy znajomych mówią na mnie „ciocia od książek”. W kościach czuję, że w bliżej nieokreślonej przyszłości zostanę pisarką książek dla dzieci. Ale wracając do teraz – na co dzień trenuję swoją cierpliwość, dzieląc dom z czwórką kotów i znajdując kłaki oraz żwirek we wszystkich możliwych miejscach.

Skomentuj

Kliknij tutaj, by skomentować