Strona główna » Eksperci Britanniki z nową publikacją dla dzieci. “Faktomania” – tę książkę trzeba mieć
Książki dla dzieci Polecenia Zapowiedzi i nowości

Eksperci Britanniki z nową publikacją dla dzieci. “Faktomania” – tę książkę trzeba mieć

Faktomania Wydawnictwo Kropka

Twoje dziecko chłonie wiedzę jak gąbka, ale niekoniecznie lubi zwyczajne encyklopedyczne książki? Tym bardziej że konkurują one z kolorowym i niezwykle atrakcyjnym internetem, który nie ma końca. A może wie już wszystko? Sami pamiętamy niezbyt atrakcyjne wydania książek popularnonaukowych lat 90., więc wiemy coś na ten temat. Jednak wtedy nie mieliśmy wyjścia. Jeśli chcieliśmy dowiedzieć czegoś więcej o otaczającym świecie niż tego, co słyszeliśmy w szkole, trzeba było usiąść w domu z niezbyt ciekawie wydaną książką. Ale dzisiaj wydania publikacji edukacyjnych dla najmłodszych wchodzą na tak wysoki poziom, że jako dorośli sami z chęcią zatopilibyśmy się w propozycjach od Wydawnictwa Kropka. A to oznacza jedno. Dzieci również je pokochają! W zeszłym roku ukazał się polski przekład „Britanniki”, a w tym roku pojawiła się równie bogata w wiedzę „Faktomania”. Młodzi maniacy nauki muszą je mieć!

Książki dla maniaków wiedzy

W 2021 roku nakładem Wydawnictwa Kropka ukazała się potężna wagowo i rozmiarowo, jak na książkę dla dzieci, publikacja. Ważąca 1,828 kg i licząca 424 strony wiedzy „Britannica” pojawiła się na półkach wielu rodzin, zasilając zasób domowych encyklopedii. A może też otworzyła szeregi przyszłym encyklopedycznym książkom. Tytuł wyprzedał się w kilka dni jak świeże bułeczki, szczególnie, że ukazał się w listopadzie, kiedy już powoli zaczyna się przedświąteczna gorączka. Nie inaczej jest z „Faktomanią”, która miała premierę 23 listopada 2022 roku.

Faktomania – skarbnica zabawnych faktów

„Faktomania” to 300 list pełnych ciekawostek. Nietypowo podana wiedza, o której nie przeczytasz w żadnej innej dostępnej książce, z łatwością zagości na dłużej w pamięci. Autor, Andrew Pettie opracował encyklopedyczną publikację w ten sposób, że można otworzyć ją na dowolnej stronie i korzystać z niej każdego dnia. Można spędzić na jej czytaniu minutę albo i kilka godzin.

Warto dodać, że chociaż fakty do „Faktomanii” wybierał Andrew Pettie na podstawie książek i artykułów naukowych, to powstałe dzieło sprawdził później sztab wybitnych badaczy, zespół Britanniki. Oznacza to, że każdy podany w książce fakt jest prawdziwym faktem, a nie wymysłem czy pogłoską. Został sprawdzony w obszernych księgach i na setkach stron internetowych.

Faktomania – przewodnik po Wszechświecie

Może zastanawiasz się, jakiej konkretnej dziedziny nauki dotyczy „Faktomania”. Otóż każdej. Znajdziesz tu mnóstwo ciekawych informacji na każdy możliwy temat. Od rowerów wodno-lądowych po wybuchające wulkany. Treść “Faktomanii” uzupełniają oryginalne ilustracje hiszpańskiego artysty, Andresa Lozano, którego grafiki możemy znaleźć m.in. w „The New York Times”.

Z książką, którą właśnie trzymasz w rękach, wyruszysz na niesamowitą przygodę z mikroskopijnymi robotami pływającymi w krwiobiegu ludzkiego ciała, spróbujesz dogonić krocionogi olbrzymie w poszyciu afrykańskiej dżungli, zaniemówisz w wrażenia na widok prehistorycznych bestii szybujących w przestworzach i zapiszczysz z radości, kiedy eksplodujące gwiazdy rozświetlą nocne niebo. Przed tobą otworem stoi niezwykła kraina wiedzy, tak rozległa, fascynująca i egzotyczna, jak sam wszechświat. Jeśli więc musisz skorzystać z toalety, to lepiej zrób to od razu!

– Andrew Pettie

Z książki „Faktomania” dowiesz się m.in.:

  • jakie obiekty zbudowane przez człowieka są widoczne z przestrzeni kosmicznej,
  • jakie wynalazki codziennego użytku pierwotnie stworzono na potrzeby podróży kosmicznych,
  • ile jest rodzajów płatków śniegu (35!) i jak się nazywają,
  • jakie istnieją dziwne i mało prawdopodobne teorie, dlaczego dinozaury wyginęły,
  • jakie zwierzęta mają najdłuższe języki,
  • jakie są rodzaje makaronów i jak je rozpoznać,
  • w jakich krajach ludzie spożywają najwięcej czekolady.

Książkę „Faktomania” kupisz TUTAJ.

Zachęcamy również do lektury najlepszej encyklopedii dla każdego dziecka. Książkę „Britannica” kupisz TUTAJ.

Kasia