Strona główna » “Dzisiaj śpisz ze mną”. Maciej Musiał i Roma Gąsiorowska w rolach głównych filmu na podstawie powieści Anny Szczypczyńskiej
Ciekawostki Romanse i erotyki

“Dzisiaj śpisz ze mną”. Maciej Musiał i Roma Gąsiorowska w rolach głównych filmu na podstawie powieści Anny Szczypczyńskiej

Dzisiaj śpisz ze mną. Premiera ekranizacji na Netlifxie już 1 marca

Mamy nadzieję, że romantyczną historię autorstwa Anny Szczypczyńskiej „Dzisiaj śpisz ze mną” masz za sobą. A jeśli ta lektura czeka dopiero na swoją kolej, warto się pospieszyć. Skąd ta rada? Już 1 marca ekranizacja powieści będzie miała swoją premierę na Netflixie! W rolach głównych tego zachwycającego romansu zobaczymy Romę Gąsiorowską i Macieja Musiała.

Czy miłość usprawiedliwia każdą decyzję?

Wzruszających opowieści o miłości nigdy dość. Szczególnie gdy tak bliskie są temu, czego doświadczamy w naszym życiu. Anna Szczypczyńska, założycielka znanego bloga o bieganiu, dała się poznać czytelniczkom również jako autorska literatury kobiecej. W jej pisarskim dorobku znajdziemy tytuły takie jak m.in. „Gdzieś pomiędzy wierszami”, „Kilka upalnych nocy” czy „Dziewczyna mojego męża”. Jednak zdecydowanie do najczęściej czytanych książek jej autorstwa należy powieść „Dzisiaj śpisz ze mną”, która ukazała się w 2018 roku nakładem Wydawnictwa Filia.

Bohaterką książki „Dzisiaj śpisz ze mną” jest dziennikarka Nina. Można by przypuszczać, że kobieta odnajduje szczęście u boku kochającego męża, w domu z dwiema córeczkami. Jednak tak naprawdę tkwi w niesatysfakcjonującej, pozbawionej bliskości relacji, a jej związek przeżywa kryzys. Kiedy więc w jej życiu zjawia się jej były chłopak, wielka miłość sprzed lat, dotąd ułożone życie Niny rozpada się niczym domek z kart. Mimo początkowych wątpliwości kobieta angażuje się w namiętny romans z Janem. Dzięki jego obecności przypomina kim była, zanim stała się idealną panią domu, przykładną żoną i matką. Uświadamia sobie, że wciąż głęboko w sercu pozostała młodą dziewczyną, która marzy o miłości pełnej pasji, bliskości, namiętności… Jednak, czy udając szczęście w małżeństwie, jest w stanie spełnić pragnienia swojego serca? Czy powinno nią kierować poczucie odpowiedzialności za swoją rodzinę, czy jednak ważniejsze są marzenia i własne szczęście? Czy miłość usprawiedliwia każdą decyzję?

Wybory, przed którymi stoi Nina, nie są łatwe. Jakąkolwiek podejmie decyzje, czyjeś serce zostanie złamane.

Kolejna ekranizacja polskiej powieści na Netflixie

Ekranizacji zmysłowej powieści „Dzisiaj śpisz ze mną” podjął się reżyser Robert Wichrowski („Francuski numer”). W rolę Niny wcieliła się Roma Gąsiorowska („Listy do M.”, „Całe szczęście”), a u jej boku jako Jana, kochanka, zobaczymy Macieja Musiała („Dzień dobry, kocham cię!”, „Rodzinka.pl”). Film będzie dostępny dla subskrybentów Netflixa już za kilka dni. Oficjalna premiera to 1 marca 2023 roku. My zdecydowanie zapisujemy tę datę!

Niezmiennie przed domowym seansem polecamy lekturę książki. Powieść Anny Szczypczyńskiej „Dzisiaj śpisz ze mną” kupisz TUTAJ.

A na koniec jeszcze ciekawostka i przy okazji wspaniała wiadomość. Jeśli pokochasz historię Niny i będziesz ciekawa dalszych jej losów, już 22 marca 2023r. ukaże się kontynuacja powieści. „Zostań u mnie na noc” (Wydawnictwo Luna) możesz zamówić TUTAJ.

Kasia