Strona główna » “Diana. Jej historia”. Najgłośniejsza książka o rodzinie Windsorów w oryginalnej okładce już w lutym
Biografie Zapowiedzi i nowości

“Diana. Jej historia”. Najgłośniejsza książka o rodzinie Windsorów w oryginalnej okładce już w lutym

"Diana. Jej historia" w oryginalnej okładce

Biografia księżnej Diany od dobrych kilku miesięcy nie schodzi z list bestsellerów księgarni. Za sukcesem tej książki stoi nie tylko niekończąca się popularność księżnej, ale również filmowe i serialowe produkcje dotyczące królewskiej rodziny, których w ostatnich latach jest coraz więcej. Na fali ogromnego zainteresowania historią Diany i w związku z nadchodzącą premierą polskiego przekładu autobiografii księcia Harry’ego „Ten drugi” Wydawnictwo Marginesy zdecydowało się wydać książkę „Diana. Jej historia” w oryginalnej okładce.

O samej książce Andrew Mortona pisaliśmy TUTAJ w związku z premierą 5 sezonu „The Crown”. Przypomnimy więc tylko krótko, że jest to w zasadzie autobiografia księżnej Walii. Diana w tajemnicy przed królewską rodziną udzielała brytyjskiemu dziennikarzowi wywiadów, które on następnie złożył w całość. „Diana. Her True Story” ukazała się 16 czerwca 1992 roku i wywołała jeden z największych skandali w historii Wielkiej Brytanii. Jak czytamy na fanpage’u Wydawnictwa Marginesy:

W tamtym czasie współpraca z dziennikarzem musiała być utrzymana w ścisłej tajemnicy, nikt nie odważyłby się w tak otwarty sposób sprzeniewierzyć królowej.

Nigdy wcześniej żaden członek rodziny królewskiej nie mówił w tak surowy, nieupiększony sposób o swoim nieszczęśliwym małżeństwie, relacji z królową, niecodziennym życiu w domu Windsorów, nadziejach, obawach i marzeniach.

Można się zastanawiać, czy ówczesny rozgłos był porównywalny do tego, który aktualnie dzieje się wokół autobiografii jej syna, księcia Harry’ego. Jedno jest pewne. Jego książka „Ten drugi” od dnia premiery sprzedała się w takich ilościach, że wyprzedziła już milionowe nakłady książek o Harrym Potterze.

Wracając jednak jeszcze do książki „Diana. Jej historia”, warto dodać, że jest to jedyna publikacja, w której powstaniu brała udział księżna. Jeśli więc interesuje Cię życie Lady Di i chciał(a)byś poznać tę historię z pierwszej ręki, to zdecydowanie lektura autorstwa Andrew Mortona jest dla Ciebie.

Książkę „Diana. Jej historia” w oryginalnej okładce możesz zamówić teraz w przedsprzedaży TUTAJ. Premiera już 8 lutego 2023.

Kasia