Strona główna » “Diana. Jej historia”. Najgłośniejsza książka o rodzinie Windsorów w oryginalnej okładce już w lutym
Biografie Zapowiedzi i nowości

“Diana. Jej historia”. Najgłośniejsza książka o rodzinie Windsorów w oryginalnej okładce już w lutym

"Diana. Jej historia" w oryginalnej okładce

Biografia księżnej Diany od dobrych kilku miesięcy nie schodzi z list bestsellerów księgarni. Za sukcesem tej książki stoi nie tylko niekończąca się popularność księżnej, ale również filmowe i serialowe produkcje dotyczące królewskiej rodziny, których w ostatnich latach jest coraz więcej. Na fali ogromnego zainteresowania historią Diany i w związku z nadchodzącą premierą polskiego przekładu autobiografii księcia Harry’ego „Ten drugi” Wydawnictwo Marginesy zdecydowało się wydać książkę „Diana. Jej historia” w oryginalnej okładce.

O samej książce Andrew Mortona pisaliśmy TUTAJ w związku z premierą 5 sezonu „The Crown”. Przypomnimy więc tylko krótko, że jest to w zasadzie autobiografia księżnej Walii. Diana w tajemnicy przed królewską rodziną udzielała brytyjskiemu dziennikarzowi wywiadów, które on następnie złożył w całość. „Diana. Her True Story” ukazała się 16 czerwca 1992 roku i wywołała jeden z największych skandali w historii Wielkiej Brytanii. Jak czytamy na fanpage’u Wydawnictwa Marginesy:

W tamtym czasie współpraca z dziennikarzem musiała być utrzymana w ścisłej tajemnicy, nikt nie odważyłby się w tak otwarty sposób sprzeniewierzyć królowej.

Nigdy wcześniej żaden członek rodziny królewskiej nie mówił w tak surowy, nieupiększony sposób o swoim nieszczęśliwym małżeństwie, relacji z królową, niecodziennym życiu w domu Windsorów, nadziejach, obawach i marzeniach.

Można się zastanawiać, czy ówczesny rozgłos był porównywalny do tego, który aktualnie dzieje się wokół autobiografii jej syna, księcia Harry’ego. Jedno jest pewne. Jego książka „Ten drugi” od dnia premiery sprzedała się w takich ilościach, że wyprzedziła już milionowe nakłady książek o Harrym Potterze.

Wracając jednak jeszcze do książki „Diana. Jej historia”, warto dodać, że jest to jedyna publikacja, w której powstaniu brała udział księżna. Jeśli więc interesuje Cię życie Lady Di i chciał(a)byś poznać tę historię z pierwszej ręki, to zdecydowanie lektura autorstwa Andrew Mortona jest dla Ciebie.

Książkę „Diana. Jej historia” w oryginalnej okładce możesz zamówić teraz w przedsprzedaży TUTAJ. Premiera już 8 lutego 2023.

Kasia

Kiedy byłam w zerówce, nauczyłam się czytać, żeby już więcej się nie nudzić. Od tej pory pochłaniałam kolejne książki, czytając – ku zgrozie pozostałych domowników – przez pierwsze lata na głos. Z kolei w szkole cały czas kończyło mi się miejsce na bibliotecznej karcie, bo byłam tam codziennym gościem. W zawrotnym tempie przerobiłam wszystkie tytuły Astrid Lindgren i do dziś mam sentyment do „Ronji, córki zbójnika”. Chociaż moim ukochanym tytułem z dzieciństwa pozostaje wciąż „Zajączek z rozbitego lusterka”. Na szczęście wraz z wiekiem miłość do książek nie zanikła, a wręcz miała okazję rozkwitnąć dzięki już ponad 5 – letniej pracy w księgarni.
Jednak nie samą literaturą żyje człowiek. Kiedy nie czytam, haftuję tamborki z joginkami i wyciszam umysł, praktykując ashtangę. Za to z wykształcenia jestem psychologiem i arteterapeutką, dlatego mam słabość do psychologicznej literatury i książek Yaloma. Uwielbiam dzieci i kocham literaturę dziecięcą, więc niech nie zdziwi Cię duża liczba wpisów na temat moim zdaniem najbardziej wartościowych książek dla najmłodszych. Sama posiadam ich zawrotną liczbę - nie bez powodu maluchy znajomych mówią na mnie „ciocia od książek”. W kościach czuję, że w bliżej nieokreślonej przyszłości zostanę pisarką książek dla dzieci. Ale wracając do teraz – na co dzień trenuję swoją cierpliwość, dzieląc dom z czwórką kotów i znajdując kłaki oraz żwirek we wszystkich możliwych miejscach.

Skomentuj

Kliknij tutaj, by skomentować