Strona główna » “Dash i Lily. Czy to się uda?”. Kontynuacja najbardziej romantycznej historii bożonarodzeniowej dla młodzieży
Literatura młodzieżowa Young Adult Zapowiedzi i nowości

“Dash i Lily. Czy to się uda?”. Kontynuacja najbardziej romantycznej historii bożonarodzeniowej dla młodzieży

Dash i Lily. Czy to się uda?

W listopadzie 2020 roku świat oszalał na punkcie romantycznej opowieści o nastoletniej miłości młodych mieszkańców Nowego Jorku. Dodajmy do tego jeszcze motyw księgarni, mnóstwo książek i miłość do świąt Bożego Narodzenia. Mimo że do bycia nastolatką już mi daleko, serial Netflixa „Dash i Lily” pochłonęłam w dwa dni. Jednak co ważne, ta historia wydarzyła się już na stronach pewnej książki o tym samym tytule autorstwa Rachel Cohn i Davida Levithana. A 9 listopada 2022 roku do księgarń trafiła już trzecia część opowieści o młodej parze „Dash i Lily. Czy to się uda?”. Jeśli kochasz magię świąt i nic tak nie rozgrzewa Twojego serca jak historie o miłości w najbardziej klimatycznych miesiącach roku, musisz sięgnąć po tę książkę!

Świąteczny romans dla nastolatków

W pierwszej części tej młodzieżowej świątecznej serii losy Dasha i Lily połączyły się dzięki czerwonemu notatnikowi, który dziewczyna zostawiła na półce swojej ulubionej księgarni. W trakcie nieoczywistej gry w opanowanym świąteczną gorączką Manhattanie Dash i Lily odnajdują się i rodzi się między nimi uczucie. Skoro amerykańscy pisarze zdecydowali się napisać trzecią część powieści, już z pewnością domyślasz się, że zakwitło między nimi wyjątkowe uczucie.

Trzecia część miłosnej historii Dasha i Lily

Tym razem młodą parę czeka wyzwanie. Dash wyjechał na studia na Uniwersytet Oksfordzki, a Lily została w Nowym Jorku. Mimo utrzymywania związku na odległość wciąż są ze sobą bardzo blisko. Jednak chłopak nie przyjedzie na Boże Narodzenie do domu. A Lily nie wyobraża sobie świąt bez swojego ukochanego, dlatego podejmuje trudną decyzję. Jeśli on nie może do niej przyjechać, to ona dołączy do niego w Londynie. Oczywiście następują pewne komplikacje i przepaść między Dashem i Lily rośnie, chociaż znajdują się w tym samym mieście. Czy Londyn połączy ich na nowo – czy wręcz przeciwnie?

Głębokie wdechy.
Oczyszczające wydechy.
Zajadanie uczuć.
Tylko dzięki temu udało mi się nie oszaleć.
Kiedy otrząsnęłam się z początkowego szoku, doszłam do wniosku, że mam dwie możliwości. Mogłam albo zachować się racjonalnie, zaakceptować jego decyzję i spędzić święta w domu z rodziną jak co roku – co uwielbiam, ale oznaczałoby to też ogromną tęsknotę za Dashem.
Nie znoszę racjonalnych zachowań.
Drugą opcją była…

Najnowszą część młodzieżowej serii „Dash i Lily. Czy to się uda?” kupisz TUTAJ. Możesz również zapoznać się z udostępnionym przez Wydawnictwo Bukowy Las fragmentem książki.

Nie znasz jeszcze serii o miłosnej historii Dasha i Lily? Sięgnij więc po wcześniejsze tomy:

Kasia

Kiedy byłam w zerówce, nauczyłam się czytać, żeby już więcej się nie nudzić. Od tej pory pochłaniałam kolejne książki, czytając – ku zgrozie pozostałych domowników – przez pierwsze lata na głos. Z kolei w szkole cały czas kończyło mi się miejsce na bibliotecznej karcie, bo byłam tam codziennym gościem. W zawrotnym tempie przerobiłam wszystkie tytuły Astrid Lindgren i do dziś mam sentyment do „Ronji, córki zbójnika”. Chociaż moim ukochanym tytułem z dzieciństwa pozostaje wciąż „Zajączek z rozbitego lusterka”. Na szczęście wraz z wiekiem miłość do książek nie zanikła, a wręcz miała okazję rozkwitnąć dzięki już ponad 5 – letniej pracy w księgarni.
Jednak nie samą literaturą żyje człowiek. Kiedy nie czytam, haftuję tamborki z joginkami i wyciszam umysł, praktykując ashtangę. Za to z wykształcenia jestem psychologiem i arteterapeutką, dlatego mam słabość do psychologicznej literatury i książek Yaloma. Uwielbiam dzieci i kocham literaturę dziecięcą, więc niech nie zdziwi Cię duża liczba wpisów na temat moim zdaniem najbardziej wartościowych książek dla najmłodszych. Sama posiadam ich zawrotną liczbę - nie bez powodu maluchy znajomych mówią na mnie „ciocia od książek”. W kościach czuję, że w bliżej nieokreślonej przyszłości zostanę pisarką książek dla dzieci. Ale wracając do teraz – na co dzień trenuję swoją cierpliwość, dzieląc dom z czwórką kotów i znajdując kłaki oraz żwirek we wszystkich możliwych miejscach.

Skomentuj

Kliknij tutaj, by skomentować