Strona główna » “The Office. Opowieść o kultowym serialu” czyli must read dla fanów biurowego sitcomu
Literatura faktu Zapowiedzi i nowości

“The Office. Opowieść o kultowym serialu” czyli must read dla fanów biurowego sitcomu

The Office. Opowieść o kultowym serialu

Spośród zagranicznych sitcomów, które zgromadziły przed ekranami rzesze widzów również w Polsce, z pewnością należy wymienić „The Office”. Ten amerykański serial komediowy emitowany w latach 2005-2013 do dziś zyskuje nowych fanów. W swoich zasobach mają go wszystkie najpopularniejsze platformy streamingowe, dzięki czemu mogą do niego wracać wierni widzowie i oglądać nielimitowaną ilość razy każdy odcinek. Ty również do nich należysz? To nie przegap premiery książki „The Office. Opowieść o kultowym serialu” Andy’ego Greene’a.

Polska premiera książki o najlepszym mockumentalnym serialu komediowym NBC

9 sezonów, 201 odcinków i międzynarodowy sukces. Tak liczbowo można by podsumować mockumentalny serial komediowy NBC, który bawił i wciąż bawi do łez widzów. Akcja „The Office” dzieje się w biurze regionalnym firmy papierniczej Dunder Mifflin w Scranton w Pensylwanii. Poznajemy tam grupę pracowników, których szefem jest ekscentryczny i jednocześnie zabawny Michael Scott. Szczerze mówiąc, nie trzeba nawet oglądać amerykańskiego sitcomu, by kojarzyć Steve’a Johna Carella z tej roli. Sceny z „The Office” często pojawiają się bowiem jako memy. A sam aktor za swoją rolę otrzymał Złoty Glob (2006) w kategorii „Najlepszy aktor w serialu komediowym” i jako odtwórca głównej postaci jest nie do odzobaczenia.

My jednak nie bez powodu wspominamy dziś najlepszy serial biurowy wszech czasów. 15 listopada ma premierę polski przekład książki „The Office. The Untold Story of the Greatest Sitcom of the 2000s”. Na ponad 500 stronach Andy Greene przytacza nieznane dotąd historie zza kulis „Biura”, które opowiedzieli jego twórcy, scenarzyści i aktorzy. Pod względem zakulisowych opowieści należycie został już zaopiekowany drugi, równie popularny amerykański sitcom „Przyjaciele”. Jednak dotąd miłośnicy biurowego życia pracowników Dunder Mifflin mogli szukać ze świecą jakichkolwiek smaczków z planu. Dzięki książce „The Office. Opowieść o kultowym serialu” przeczytamy niezwykle ciekawe rozmowy z osobami zaangażowanymi w powstanie tej produkcji, ale również wrócimy do ulubionych odcinków i scen, by poznać historię ich powstania. W ramach rekomendacji warto dodać, że książka znalazła się w 2020 roku w nominacjach do Goodreads Choice Award: Najlepsze poczucie humoru.

W USA tytuł natychmiast wskoczył na listę bestsellerów Ney York Timesa. Czy w Polsce „The Office” ma równie dużą liczbę fanów? Na ten wynik musimy jeszcze poczekać. Tymczasem odsyłamy do książki, która na półmetku listopada wskoczy na półkę nowości.

Kasia

Kiedy byłam w zerówce, nauczyłam się czytać, żeby już więcej się nie nudzić. Od tej pory pochłaniałam kolejne książki, czytając – ku zgrozie pozostałych domowników – przez pierwsze lata na głos. Z kolei w szkole cały czas kończyło mi się miejsce na bibliotecznej karcie, bo byłam tam codziennym gościem. W zawrotnym tempie przerobiłam wszystkie tytuły Astrid Lindgren i do dziś mam sentyment do „Ronji, córki zbójnika”. Chociaż moim ukochanym tytułem z dzieciństwa pozostaje wciąż „Zajączek z rozbitego lusterka”. Na szczęście wraz z wiekiem miłość do książek nie zanikła, a wręcz miała okazję rozkwitnąć dzięki już ponad 5 – letniej pracy w księgarni.
Jednak nie samą literaturą żyje człowiek. Kiedy nie czytam, haftuję tamborki z joginkami i wyciszam umysł, praktykując ashtangę. Za to z wykształcenia jestem psychologiem i arteterapeutką, dlatego mam słabość do psychologicznej literatury i książek Yaloma. Uwielbiam dzieci i kocham literaturę dziecięcą, więc niech nie zdziwi Cię duża liczba wpisów na temat moim zdaniem najbardziej wartościowych książek dla najmłodszych. Sama posiadam ich zawrotną liczbę - nie bez powodu maluchy znajomych mówią na mnie „ciocia od książek”. W kościach czuję, że w bliżej nieokreślonej przyszłości zostanę pisarką książek dla dzieci. Ale wracając do teraz – na co dzień trenuję swoją cierpliwość, dzieląc dom z czwórką kotów i znajdując kłaki oraz żwirek we wszystkich możliwych miejscach.

Skomentuj

Kliknij tutaj, by skomentować