Strona główna » Czy wrócisz „zanim wystygnie kawa”?
Literatura piękna Zapowiedzi i nowości

Czy wrócisz „zanim wystygnie kawa”?

Zanim wystygnie kawa

Ręka do góry, kto chociaż raz marzył o tym, żeby cofnąć się w czasie. Móc z kimś porozmawiać jeszcze ten jeden ostatni raz. Spotkać się. Wyjaśnić. Zmienić bieg wydarzeń. To zdecydowanie ludzkie doświadczenie, które pojawia się w głowie każdego z nas. A gdyby to było możliwe? Trzeba tylko przenieść się do malutkiej kawiarni w Tokio. Podróż w czasie będzie dla nas wtedy na wyciągniecie ręki. Jest tylko jedno ale…

Światowy bestseller tego lata w Polsce

Już 13 lipca półki księgarń zapełnią egzemplarza światowego bestsellera Toshikazu Kawaguchi. Jego głośna powieść „Zanim wystygnie kawa” sprzedała się w milionowym nakładzie w wielu krajach. Co prawda polscy czytelnicy mieli okazję sięgnąć po angielskie tłumaczenie tej japońskiej historii („Before the coffee gets cold”), jednak dopiero teraz witamy polską premierę. Nas w sekundę przekonała minimalistyczna okładka z kawiarnianym stolikiem i kotem, a opis potwierdził, że w lipcu nasze czytelnicze serca znów zabiją szybciej.

Powieść o podróży w czasie

Akcja powieści „Zanim wystygnie kawa” dzieje się w stolicy Japonii. W jednej z bocznych uliczek Tokio mieści się niecodzienna kawiarnia. Nie chodzi wcale o rodzaj ziaren, z których wypalana jest kawa. Ani o wyjątkowy wystrój. Co prawda od przeszło stu lat właściciele serwują tutaj starannie parzoną, aromatyczną kawę. Jednak klucz tkwi gdzie indziej. Podobno odwiedzający mają możliwość przenieść się w czasie.

Bohaterami książki Toshikazu Kawaguchi są cztery osoby. Każda z nich marzy właśnie o tym, by odbyć podróż do przeszłości.

Jedna z nich chce spotkać dawną miłość.

Druga chciałaby wrócić do okresu, kiedy jeszcze nie straciła pamięci.

Trzecia pragnie zobaczyć swoją siostrą.

A czwarta marzy, by spotkać córkę, której do tej pory nie miała okazji poznać.

Czy gościom kawiarni uda się dokonać niemożliwego? W tej historii może się wydarzyć wszystko. Ale jest pewien warunek – trzeba wrócić, zanim wystygnie kawa.

Zauroczył Cię ten opis? Zapisz więc koniecznie datę 13 lipca i wypatruj premiery powieści, która ukaże się nakładem Wydawnictwa Relacja. Książkę „Zanim wystygnie kawa” znajdziesz tutaj.

Kasia

Kiedy byłam w zerówce, nauczyłam się czytać, żeby już więcej się nie nudzić. Od tej pory pochłaniałam kolejne książki, czytając – ku zgrozie pozostałych domowników – przez pierwsze lata na głos. Z kolei w szkole cały czas kończyło mi się miejsce na bibliotecznej karcie, bo byłam tam codziennym gościem. W zawrotnym tempie przerobiłam wszystkie tytuły Astrid Lindgren i do dziś mam sentyment do „Ronji, córki zbójnika”. Chociaż moim ukochanym tytułem z dzieciństwa pozostaje wciąż „Zajączek z rozbitego lusterka”. Na szczęście wraz z wiekiem miłość do książek nie zanikła, a wręcz miała okazję rozkwitnąć dzięki już ponad 5 – letniej pracy w księgarni.
Jednak nie samą literaturą żyje człowiek. Kiedy nie czytam, haftuję tamborki z joginkami i wyciszam umysł, praktykując ashtangę. Za to z wykształcenia jestem psychologiem i arteterapeutką, dlatego mam słabość do psychologicznej literatury i książek Yaloma. Uwielbiam dzieci i kocham literaturę dziecięcą, więc niech nie zdziwi Cię duża liczba wpisów na temat moim zdaniem najbardziej wartościowych książek dla najmłodszych. Sama posiadam ich zawrotną liczbę - nie bez powodu maluchy znajomych mówią na mnie „ciocia od książek”. W kościach czuję, że w bliżej nieokreślonej przyszłości zostanę pisarką książek dla dzieci. Ale wracając do teraz – na co dzień trenuję swoją cierpliwość, dzieląc dom z czwórką kotów i znajdując kłaki oraz żwirek we wszystkich możliwych miejscach.

Skomentuj

Kliknij tutaj, by skomentować