Strona główna » „Tosia i Julek czekają na brata”. Kolejna część bestsellerowej serii Magdaleny Boćko-Mysiorskiej
Książki dla dzieci Zapowiedzi i nowości

„Tosia i Julek czekają na brata”. Kolejna część bestsellerowej serii Magdaleny Boćko-Mysiorskiej

Tosia i Julek czekają na brata

Oczekiwanie na nowego członka rodzina budzi ogromne emocje. Szczególe gdy na narodziny maluszka czeka również rodzeństwo. Kto sam zasiadał w roli starszej siostry/starszego brata, z pewnością mierzył się z trudnymi emocjami i myślami. Za to rodzice niezależnie czy w XX czy XXI wieku też zachodzą w głowę, jak wyjaśnić dziecku, że mama ma mniej sił i niedługo będzie również miała mniej czasu. Co ratuje życie i ułatwia stresujące rozmowy w takiej sytuacji? Oczywiście książki! A już 15 czerwca pojawi się najnowsza pozycja autorstwa Magdaleny Boćko – Mysiorskiej, która podejmuje ten temat.

Bestsellerowa seria Wydawnictwa Dwukropek

Jeśli w Twoim domu mieszka przedszkolak, warto żebyś znał/a świetnie przyjętą przez rodziców i ich pociechy serię od Wydawnictwa Dwukropek. Kartonowe książeczki dla dzieci „(Nie) tacy sami” zadebiutowały wiosną 2020 roku.

Najmłodsi czytelnicy mieli już okazję przeczytać o tym, jak tytułowe bliźnięta uczą się korzystać z nocnika, jak oswajają kąpiel, mycie zębów, a także w jaki sposób przyswajają trudną sztukę dzielenia się. Przyszedł więc czas na nowe wyzwanie. I tym razem polska pedagożka i terapeutka zdecydowała się wziąć na warsztat temat ciąży i pojawienia się nowego członka rodziny.

Książka o ciąży i rodzeństwie dla dzieci

15 czerwca powiększy się więc o kolejny tom nie tylko bestsellerowa seria, ale również rodzina Tosi i Julka. Jeśli więc sama/a mierzysz się z tym tematem z Twoim maluchem, zdecydowanie warto zainteresować się tą publikacją. Przeczytajcie razem, jak rodzeństwo poradziło sobie z nową sytuacją. To w końcu wymagający czas nie tylko dla mamy.

W jaki sposób rodzice zaopiekowali się emocjami bliźniaków? A jak one same zareagowały na duże zmiany? Oczywiście na końcu książeczki Magdalena Boćko – Mysiorska tak jak w poprzednich częściach zamieściła przydatne dla dorosłych informacje.

Książkę „(Nie) tacy sami. Tosia i Julek czekają na brata” możesz kupić tutaj.

Przypomnijmy, że do tej pory w serii ukazały się poniższe tytuły:

Kasia

Kiedy byłam w zerówce, nauczyłam się czytać, żeby już więcej się nie nudzić. Od tej pory pochłaniałam kolejne książki, czytając – ku zgrozie pozostałych domowników – przez pierwsze lata na głos. Z kolei w szkole cały czas kończyło mi się miejsce na bibliotecznej karcie, bo byłam tam codziennym gościem. W zawrotnym tempie przerobiłam wszystkie tytuły Astrid Lindgren i do dziś mam sentyment do „Ronji, córki zbójnika”. Chociaż moim ukochanym tytułem z dzieciństwa pozostaje wciąż „Zajączek z rozbitego lusterka”. Na szczęście wraz z wiekiem miłość do książek nie zanikła, a wręcz miała okazję rozkwitnąć dzięki już ponad 5 – letniej pracy w księgarni.
Jednak nie samą literaturą żyje człowiek. Kiedy nie czytam, haftuję tamborki z joginkami i wyciszam umysł, praktykując ashtangę. Za to z wykształcenia jestem psychologiem i arteterapeutką, dlatego mam słabość do psychologicznej literatury i książek Yaloma. Uwielbiam dzieci i kocham literaturę dziecięcą, więc niech nie zdziwi Cię duża liczba wpisów na temat moim zdaniem najbardziej wartościowych książek dla najmłodszych. Sama posiadam ich zawrotną liczbę - nie bez powodu maluchy znajomych mówią na mnie „ciocia od książek”. W kościach czuję, że w bliżej nieokreślonej przyszłości zostanę pisarką książek dla dzieci. Ale wracając do teraz – na co dzień trenuję swoją cierpliwość, dzieląc dom z czwórką kotów i znajdując kłaki oraz żwirek we wszystkich możliwych miejscach.

Skomentuj

Kliknij tutaj, by skomentować