Strona główna » Czy miłość czyha tuż za rogiem? „Sklep z tysiącem cudów” Agnieszki Krawczyk
Literatura piękna Recenzje

Czy miłość czyha tuż za rogiem? „Sklep z tysiącem cudów” Agnieszki Krawczyk

Sklep z tysiącem cudów - Agnieszki Krawczyk

„Sklep z tysiącem cudów” Agnieszki Krawczyk to jedna z tych książek, które przyjemnie otulają i sprawiają, że choć przez chwilę człowiek wierzy w szczęście i lepszy świat. Bohaterowie potrafią odnaleźć się w swoim pogubionym świecie i pomimo przeciwności walczą o to, by miłość zwyciężyła. Kłótliwi, upierdliwi, wciąż niezadowoleni… A mimo to noszą w sobie pragnienia, które nie sposób zagłuszyć.

Sklep z tysiącem cudów

W książce poznasz różnych bohaterów, których losy splatają się ze sobą. Jedną z najważniejszych postaci jest Eliza Zaniecka. To aktorka znana z jednego z popularniejszych seriali kryminalnych. Na co dzień nie przebiera w słowach, jest kłótliwa i potrafi zrobić wiele, byleby postawić na swoim. Tuż obok jej losów toczy się życie Juliusza Kulika, wziętego prawnika, który cieszy się nieposzlakowaną opinią. Choć jest profesjonalistą, to w rzeczywistości głównie pracuje, jest samotny i nie potrafi odnaleźć w swoim życiu zbyt wiele radości.

Tuż po śmierci ojca Kulik pozbywa się wszystkich jego rzeczy. Za namową swojego wspólnika przekazuje je do sklepu charytatywnego, w którym w niefortunnych okolicznościach poznaje Zaniecką. Ich pierwsze spotkanie kończy się kłótnią i wzajemnym obrażaniem się. Jednak pech chciał, że ich praca oraz inne obowiązki sprawiają, że ta dwójka wciąż na siebie wpada. Chcąc nie chcąc stają się znajomymi, choć żaden z nich nie przyzna się, że myśli o tym drugim…

Czy miłość czyha tuż za rogiem?

Miłość w przypadku Agnieszki Krawczyk to nie tylko relacja kobiety i mężczyzny. To także dobro, które kryje się w sercu innych osób. I chyba właśnie to tak bardzo urzeka w tej książce. Choć przez chwilę pozwala uwierzyć, że są na tym świecie życzliwi i nieinteresowni ludzie, którzy pragną dobra innych. Jednym z takich bohaterów jest wspólnik Kulika, starszy facet, który obok pracy ma swoje własne życie. Lubi swój spokój i codzienną rutynę. Jest otwarty na innych i wspiera sensowne inicjatywy.

To właśnie dzięki staremu mecenasowi poznajemy charytatywny sklep, a w nim wygadaną i charyzmatyczną szefową. Zatrudnia młode osoby, którym chce pomóc znaleźć lepszą pracę. Jednocześnie angażuje się w sprzedaż produktów, które mogą wspierać innych. I to właśnie na tle pozornie zwykłych uliczek i zwyczajnych ludzi Zaniecka i Kulik tworzą swoją relację. Ona po rozwodzie, on zamknięty i skrzywdzony przez rodziców. Nie jest łatwo, ale coś się udaje. I właśnie w tym tkwi sekret – by w szarym życiu znaleźć różne cieplejsze odcienie.

Jeśli masz ochotę na tę książkę i chcesz zanurzyć się w jej ciepły świat, już dziś możesz kupić ją tutaj.

Aleksandra

Jestem kocią mamą i maniaczką książek. Czytam kiedy tylko mogę, a staram się robić tak, by móc jak najczęściej. Z wykształcenia i zamiłowania jestem filolożką polską, copywriterem, korepetytorką i instruktorką jogi. Uwielbiam poradniki, literaturę psychologiczną, ezoteryczną i thrillery. Przygotowuję dla Ciebie recenzje najlepszych książek. Nie wyobrażam sobie dnia bez medytacji, aromatycznej kawy i przynajmniej kilku rozdziałów dobrej lektury. Piszę, bo jak kiedyś zaczęłam, to do teraz nie mogę przestać. 😉
Jeśli chcesz poznać mnie lepiej, możesz znaleźć mnie na moim blogu: www.znakomita.com

Skomentuj

Kliknij tutaj, by skomentować