Strona główna » “Co uczucia robią nocą?”. Poetycko i czule o emocjach po raz trzeci, czyli nowa książka Tiny Oziewicz i Aleksandry Zając
Bestsellery Książki dla dzieci Zapowiedzi i nowości

“Co uczucia robią nocą?”. Poetycko i czule o emocjach po raz trzeci, czyli nowa książka Tiny Oziewicz i Aleksandry Zając

Co uczucia robią nocą?

Na rynku książki dziecięcej zdecydowanie nie brakuje książek o uczuciach. Jest ich już całkiem pokaźna ilość i na szczęście równie duże grono zainteresowanych lekturą tych bardzo potrzebnych opowieści. Wśród wszystkich wspaniałych tytułów kilka z nich z pewnością wychodzi przed szereg. Czy to za sprawą wyjątkowego obrazowego i poetyckiego języka, czy chwytających za serce – nawet dorosłych – ilustracji. Być może znane są one i Tobie. To książki Tiny Oziewicz i Aleksandry Zając – „Co robią uczucia?”, „Co lubią uczucia?”. W październiku do ich cyklu o uczuciach dołączyła kolejna. W najnowszym tomie „Co uczucia robią nocą?” zajrzymy do świata emocji już po zmroku.

Nowa książka w serii Uczucia od Wydawnictwa Dwie Siostry

Takiej książki z pewnością jeszcze nie było. Wszyscy wiemy bardzo dobrze, że uczucia istnieją. Czytamy o nich dzieciom i uczymy je obserwować, jak przejawiają się w ciele, jak wpływają na nasze myśli. Jednak tym razem autorki bestsellerowych książeczek poszły o krok dalej. Zapraszają małych czytelników do zajrzenia do świata emocji, gdy zapadnie noc.

Na stronach nowej książki „Co uczucia robią nocą?” spotkamy uroczych bohaterów znanych nam z poprzednich tytułów – „Co robią uczucia?” i „Co lubią uczucia?”. To małe puchate istotki, które aż chciałoby się przytulić. Być może nie wszystkie, bo niektóre z nich nie budzą aż takiej sympatii jak np. złość, żal, poczucie winy czy nienawiść.

Czy uczucia w nocy śpią?

A czy zastanawiał_ś się, co uczucia robią w nocy? Czy śpią? Niektóre z nich na pewno tak. Na przykład Szczęście śpi głębokim snem, a Bezwartościowość śpi zwinięta w kłębuszek. Ale czy zawsze śpią w łóżkach? Absolutnie nie! Beztroska drzemie sobie w hamaku, Smutek umościł się w wannie, a Strach próbuje zasnąć w ciemnym lesie. Są również uczucia, które niespokojnie przewracają się z boku na bok, nie mogąc zasnąć, jak Lęk, który musi sprawdzić, czy nic nie czai się pod łóżkiem albo Radość, która najchętniej wyskoczyłaby z łóżka. A mnóstwo z nich wcale nie chce spać, bo mają zbyt wiele fascynujących zajęć! Na przykład Przyjaźń zamawia pizzę na wynos, a Ciekawość ma tyle do odkrycia, że nie chce marnować czasu, śpiąc.

W zgiełku codziennych spraw często zapominamy o naszych emocjach. Ale dzięki Tinie Oziewicz i Aleksandrze Zając możemy przypomnieć sobie o tym istotnym aspekcie naszego życia. Autorki zachęcają nas do zagłębienia się w świat uczuć, aby je lepiej zrozumieć. W ten sposób nie tylko zbliżamy się do nich, ale także odkrywamy siebie na nowo.

Mimo że książka „Co uczucia robią nocą?” adresowana jest do dziecięcego czytelnika, zachwyci niejednego dorosłego. W końcu uczucia znane są nie tylko najmłodszym i dotyczą każdego z nas.

Uczucia – to nie tylko książki

Na koniec wspomnę jeszcze, że uwielbiana przez dzieci i rodziców seria Uczucia od Wydawnictwa Dwie Siostry to już nie tylko książki. W ofercie wydawnictwa znajdziemy również inne gadżety z uczuciowymi bohaterami:

Kasia