Strona główna » Znamy nominacje do Nagrody im. Ferdynanda Wspaniałego 2023
Aktualności ze świata książki Książki dla dzieci

Znamy nominacje do Nagrody im. Ferdynanda Wspaniałego 2023

Nominacje do Nagrody im. Ferdynanda Wspaniałego 2023

Szukasz wartościowej książki dla swojego dziecka? Koniecznie więc sprawdź tegoroczne nominacje do Nagrody im. Ferdynanda Wspaniałego. Jak co roku w październiku ukazała się lista kilkunastu tytułów wydanych w roku ubiegłym, które doceniło jury nagrody. Czytaj dalej, żeby poznać książki, które mają szansę na miano najlepszej książki dziecięcej 2022 roku!

Tytuły nominowane do Nagrody im. Ferdynanda Wspaniałego 2023

Nagroda im. Ferdynanda Wspaniałego to coroczne – od 2016 roku – wyróżnienie dla książki dla dzieci. Przyznawana jest podczas Festiwalu Literatury dla Dzieci, który organizuje w Krakowie Fundacja Burza Mózgów. Jak sama nazwa wskazuje, patronem nagrody jest nikt inny jak pies Ferdynand Wspaniały z kultowej książki Ludwika Jerzego Kerna.

W jury Nagrody im. Ferdynanda Wspaniałego 2023 zasiedli: Barbara Gawryluk, Marta Lipczyńska, Joanna Olech, Georgina Gryboś oraz członkowie rady programowej Festiwalu Literatura dla Dzieci – Szymon Kloska i Łukasz Dębski.

Zgodnie z decyzją jury lista nominowanych do nagrody tytułów wygląda następująco:

Pięć tytułów, które przejdą do finału Nagrody im. Ferdynanda Wspaniałego 2023 poznamy już na początku listopada. A 19 listopada podczas tegorocznego Festiwalu Literatury dla Dzieci jury ogłosi laureatów. Na zwycięzców czeka nagroda pieniężna w wysokości 20 tys. złotych i statuetka Ferdynanda Wspaniałego.

Kasia