Strona główna » “Co lubią uczucia?”. Kontynuacja bestsellera “Co robią uczucia?” jeszcze w październiku
Książki dla dzieci Zapowiedzi i nowości

“Co lubią uczucia?”. Kontynuacja bestsellera “Co robią uczucia?” jeszcze w październiku

Co lubią uczucia?

Potrzebujesz książki pełnej czułości na jesień? Mamy więc dla Ciebie i Twojego dziecka idealną propozycję lektury. Już 12 października nakładem Wydawnictwa Dwie Siostry ukaże się kontynuacja niekwestionowanie ulubionego picturebooka dzieci o uczuciach „Co robią uczucia?”. Tym razem mały czytelnik przyjrzy się emocjom w książce „Co lubią uczucia?”.

W świat uczuć przeniesie nas niezastąpiony duet – Tina Oziewicz i Aleksandra Zając. Również i w tej książce „Co lubią uczucia?” czeka nas poetycki, pełen uważności i czułości tekst. A obok wierszowanych strof o uczuciowych stworkach – puchatych, ogoniastych, długouchych, małych… – znajdziemy minimalistyczne, chociaż pełne wdzięku ilustracje. Oszczędny w słowach tekst jak i rozczulające rysunki tworzą opowieść, która wzrusza, zachęca do refleksji i empatycznego przyjrzenia się temu, co czujemy. Uczuciowy majstersztyk.

Sensacja! Szok! Niedowierzanie! Już w październiku! Kontynuacja bestsellera „Co robią uczucia?”!

W książce „CO LUBIĄ UCZUCIA?” Tiny Oziewicz z ilustracjami Aleksandry Zając poznacie prywatne życie uczuć – i innych stworzeń, które żyją w każdym z nas.

„Co lubią uczucia?” to obowiązkowa książka dla wszystkich czytelników, którzy zdążyli już pokochać urocze stworki z poprzedniej części. Tym razem autorki snują historię o prywatnym życiu uczuć zamieszkujących w każdym z nas. Jak mieszkają? Z kim się się przyjaźnią? Co je złości? Co sprawia im radość? Z najnowszej książki dowiemy się m.in., że:

  • Cierpliwość miesza konfitury,
  • Ciekawość gada z Lękiem pod szafą,
  • Upór znów się gdzieś przykleił,
  • Wdzięczność spaceruje korytarzami Pamięci z kubkiem gorącego kakao,
  • Złośliwość przygotowuje kolejną truciznę.

Premiera kolejnego picturebooka o emocjach 12 października. Jednak już teraz możesz zamówić „Co lubią uczucia?” w przedsprzedaży tutaj.

Kasia

Kiedy byłam w zerówce, nauczyłam się czytać, żeby już więcej się nie nudzić. Od tej pory pochłaniałam kolejne książki, czytając – ku zgrozie pozostałych domowników – przez pierwsze lata na głos. Z kolei w szkole cały czas kończyło mi się miejsce na bibliotecznej karcie, bo byłam tam codziennym gościem. W zawrotnym tempie przerobiłam wszystkie tytuły Astrid Lindgren i do dziś mam sentyment do „Ronji, córki zbójnika”. Chociaż moim ukochanym tytułem z dzieciństwa pozostaje wciąż „Zajączek z rozbitego lusterka”. Na szczęście wraz z wiekiem miłość do książek nie zanikła, a wręcz miała okazję rozkwitnąć dzięki już ponad 5 – letniej pracy w księgarni.
Jednak nie samą literaturą żyje człowiek. Kiedy nie czytam, haftuję tamborki z joginkami i wyciszam umysł, praktykując ashtangę. Za to z wykształcenia jestem psychologiem i arteterapeutką, dlatego mam słabość do psychologicznej literatury i książek Yaloma. Uwielbiam dzieci i kocham literaturę dziecięcą, więc niech nie zdziwi Cię duża liczba wpisów na temat moim zdaniem najbardziej wartościowych książek dla najmłodszych. Sama posiadam ich zawrotną liczbę - nie bez powodu maluchy znajomych mówią na mnie „ciocia od książek”. W kościach czuję, że w bliżej nieokreślonej przyszłości zostanę pisarką książek dla dzieci. Ale wracając do teraz – na co dzień trenuję swoją cierpliwość, dzieląc dom z czwórką kotów i znajdując kłaki oraz żwirek we wszystkich możliwych miejscach.

Skomentuj

Kliknij tutaj, by skomentować