Strona główna » Premiera nowych odcinków Kici Koci na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Kino Dzieci
Ciekawostki Książki dla dzieci

Premiera nowych odcinków Kici Koci na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Kino Dzieci

Premiera nowych odcinków Kici Koci

W wakacje pisaliśmy o animacji dla dzieci na podstawie bestsellerowej serii dla najmłodszych. Wówczas Kicia Kocia doczekała się jednego odcinka, który obejrzało ponad 8 milionów widzów. Chociaż Studio animacji EGo FILM obiecało, że na jednej bajce nie skończy się, niestety nikt nie znał szczegółów dalszej pracy na ekranizacją serii o sympatycznej, małej kotce. Na szczęście jesień przywitała nas wiadomością o premierze dwóch nowych odcinków podczas 9. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Kino Dzieci.

Kicia Kocia na ekranie

Podczas coraz bardziej popularnego w Polsce festiwalu kinowego adresowanego do dzieci i ich opiekunów (więcej o wydarzeniu napisaliśmy tutaj) odbyła się premiera kolejnych odcinków animacji o Kici Koci w reżyserii Marty Stróżyckiej. Do odcinka „Kicia Kocia poznaje strażaka” dołączyły „Kicia Kocia zostaje policjantką” oraz „Kicia Kocia w kosmosie”. Pierwszy pokaz nowych animacji odbył się w weekend w Kinotece w Warszawie w ramach festiwalu Kino Dzieci. Na małych widzów czeka również seans w Kinie Muranów 1 października o godzinie 13:00 i kolejny w Kinotece 2 października o godzinie 14:30. Filmy wyświetlane są w ramach zestawu filmów krótkich pt. „Kicia Kocia i Edzio – zestaw filmów krótkich” w sekcji „Z nosem w książkach”.

Natomiast, kiedy ruszy formuła online wydarzenia 6 października, maluchy będą mogły obejrzeć nowe odcinki Kici Koci w domowym zaciszu. Jedno jest pewne, w październiku wśród oglądanych bajek z pewnością będzie przodowała bohaterka bajki autorstwa Anity Głowińskiej.

Kicia Kocia zostaje policjantką”

W tym odcinku kotka przybliża maluchom znajomość znaków drogowych i bezpieczeństwa na drodze.

Znaki drogowe to dla Kici Koci pestka! Doskonale wie, które z nich ostrzegają przed niebezpieczeństwem, a które pełnią rolę informacyjną. Jednak kotka nie spodziewa się na drodze zepsutej sygnalizacji świetlnej. Co robić w takiej sytuacji? Kicia Kocia zauważa policjantkę, która kieruje ruchem. Dziwi się, że policjantka potrafi pokazać czerwony, żółty i zielony, nie używając przy tym kolorów. Kotce tak bardzo się to podoba, że namawia mamę na kupno policjanta-zabawki. Ale czy zabawa nową maskotką nie sprawi, że Kicia Kocia straci czujność na drodze?

Kicia Kocia w kosmosie”

W tym odcinku Kicia Kocia przybliża maluchom tematykę kosmosu.

Co Wam przypomina księżyc? Bombkę, gałkę lodów waniliowych, a może tarczę rycerza? Kicia Kocia zastanawia się, czy księżyc zamieszkują ufoludki. Bardzo chciałaby to sprawdzić, dlatego rozpoczyna przygotowania do wyprawy. Zamiast sukienki potrzebuje specjalnego skafandra, a kiedy rakieta już wystartuje zacznie latać w próżni jak balonik. Czy kotce uda się poznać przybyszy z kosmosu? A może odwiedzą ją w śnie… już na Ziemi?

Kasia

Kiedy byłam w zerówce, nauczyłam się czytać, żeby już więcej się nie nudzić. Od tej pory pochłaniałam kolejne książki, czytając – ku zgrozie pozostałych domowników – przez pierwsze lata na głos. Z kolei w szkole cały czas kończyło mi się miejsce na bibliotecznej karcie, bo byłam tam codziennym gościem. W zawrotnym tempie przerobiłam wszystkie tytuły Astrid Lindgren i do dziś mam sentyment do „Ronji, córki zbójnika”. Chociaż moim ukochanym tytułem z dzieciństwa pozostaje wciąż „Zajączek z rozbitego lusterka”. Na szczęście wraz z wiekiem miłość do książek nie zanikła, a wręcz miała okazję rozkwitnąć dzięki już ponad 5 – letniej pracy w księgarni.
Jednak nie samą literaturą żyje człowiek. Kiedy nie czytam, haftuję tamborki z joginkami i wyciszam umysł, praktykując ashtangę. Za to z wykształcenia jestem psychologiem i arteterapeutką, dlatego mam słabość do psychologicznej literatury i książek Yaloma. Uwielbiam dzieci i kocham literaturę dziecięcą, więc niech nie zdziwi Cię duża liczba wpisów na temat moim zdaniem najbardziej wartościowych książek dla najmłodszych. Sama posiadam ich zawrotną liczbę - nie bez powodu maluchy znajomych mówią na mnie „ciocia od książek”. W kościach czuję, że w bliżej nieokreślonej przyszłości zostanę pisarką książek dla dzieci. Ale wracając do teraz – na co dzień trenuję swoją cierpliwość, dzieląc dom z czwórką kotów i znajdując kłaki oraz żwirek we wszystkich możliwych miejscach.

Skomentuj

Kliknij tutaj, by skomentować