Strona główna » “Ciała są super”. Pierwsza ciałopozytywna książka dla dzieci!
Książki dla dzieci Polecenia Zapowiedzi i nowości

“Ciała są super”. Pierwsza ciałopozytywna książka dla dzieci!

Ciała są super

Kompleksy, brak tolerancji dla różnych odcieni skóry, poczucie bycia gorszym to tematy, które nieustannie nam towarzyszą. Dlatego tak ważne jest to, aby już od najmłodszych lat tłumaczyć dzieciom, że są ważne i dobre takie, jakie są. Nie ma miejsca na wmawianie innym, że są gorsi ze względu na swój wygląd czy pochodzenie. Stąd też bardzo ważnym głosem staje się książka „Ciała są super”. To bodaj pierwsza ciałopozytywna książka dla dzieci, którą każdy rodzic powinien kupić swojej pociesze.

„Ciała są super”

„Ciała są super” to picture book stworzony z myślą o najmłodszych czytelnikach, którzy już od pierwszych lat życia mogą kształtować prawidłowe wzorce i postawy. W rzeczywistości ta książka jest celebracją ludzkiego ciała, jego różnorodności, inności i możliwości, jakie przynosi fizyczna ekspresja. Stąd też maluchy znajdą w niej grafiki postaci o odmiennych kształtach ciała, bliznach, rozstępach, rodzajach włosów, odcieniach skóry czy nawet sposobach poruszania się.

Tę książeczkę można przeglądać samodzielnie, jak i czytać ją razem z rodzicem. Znajdziesz w niej proste, przyjazne historyjki, które pokazują pełne empatii i ciepła momenty, w których widać pozytywną, pełną tolerancji postawę wobec ludzkiego ciała. „Ciała są super” nikogo nie wyklucza, nie piętnuje i pokazuje, że różnorodność jest naturalna i wyjątkowa.

 

Dlaczego warto mieć ją w swoim domu? Ponieważ każdy człowiek na pewnym etapie swojego życia jest świadkiem wykluczania lub staje się jego ofiarą. Nie ma osoby, która nie cierpiałaby z powodu kompleksów związanych z nadwagą, wzrostem, bliznami, rozstępami czy choćby rozmiarem nosa. Stąd też pokazywanie dziecku, że ciało jest tylko źródłem ekspresji, a nie sposobem na zaspokajanie czyjejś potrzeby estetycznej sprawia, że wychowujemy osoby pewniejsze siebie, wierzące w wartość swoją oraz innych ludzi. Nie pozwalając na ocenianie siebie przez pryzmat własnego ciała, nie oceniają również swoich kolegów, koleżanek czy współpracowników.

Warto również dodać, że w 2022 roku książka znalazła się na liście American Library Association wśród najlepszych książek feministycznych dla dzieci i młodych czytelników.

Książkę „Ciała są super” znajdziesz tutaj.

Aleksandra

Jestem kocią mamą i maniaczką książek. Czytam kiedy tylko mogę, a staram się robić tak, by móc jak najczęściej. Z wykształcenia i zamiłowania jestem filolożką polską, copywriterem, korepetytorką i instruktorką jogi. Uwielbiam poradniki, literaturę psychologiczną, ezoteryczną i thrillery. Przygotowuję dla Ciebie recenzje najlepszych książek. Nie wyobrażam sobie dnia bez medytacji, aromatycznej kawy i przynajmniej kilku rozdziałów dobrej lektury. Piszę, bo jak kiedyś zaczęłam, to do teraz nie mogę przestać. 😉 Jeśli chcesz poznać mnie lepiej, możesz znaleźć mnie na moim blogu: www.znakomita.com

Aleksandra

Jestem kocią mamą i maniaczką książek. Czytam kiedy tylko mogę, a staram się robić tak, by móc jak najczęściej. Z wykształcenia i zamiłowania jestem filolożką polską, copywriterem, korepetytorką i instruktorką jogi. Uwielbiam poradniki, literaturę psychologiczną, ezoteryczną i thrillery. Przygotowuję dla Ciebie recenzje najlepszych książek. Nie wyobrażam sobie dnia bez medytacji, aromatycznej kawy i przynajmniej kilku rozdziałów dobrej lektury. Piszę, bo jak kiedyś zaczęłam, to do teraz nie mogę przestać. 😉
Jeśli chcesz poznać mnie lepiej, możesz znaleźć mnie na moim blogu: www.znakomita.com

Skomentuj

Kliknij tutaj, by skomentować