Strona główna » “Jak opowiadać historie dzieciom”. Odkryj historie, które są w Tobie
Polecenia Poradniki Zapowiedzi i nowości

“Jak opowiadać historie dzieciom”. Odkryj historie, które są w Tobie

Jak opowiadać historie dzieciom

Czytanie jest ekstra! Dzieci uwielbiają słuchać historii ukrytych na stronach książek. Ale co gdyby zrobić krok dalej i samemu zacząć wymyślać historie prosto z serca? Początki z pewnością nie będą łatwe, ale mamy dla Ciebie książkę, która pomoże Ci stać się autorem własnych bajek. Jeśli jesteś gotowa/y na wyzwanie, poznaj nowość Wydawnictwa ToTamto „Jak opowiadać historie dzieciom”.

Naucz się opowiadać własne historie

Komu latem chce się dźwigać książki na pikniki, wycieczki czy dłuższe wyprawy? Czy nie łatwiej byłoby sięgnąć do swojej wyobraźni i opowiedzieć coś z głowy? Takiego zdania są właśnie autorzy wyczekiwanej przez nas książki dla dorosłych, którzy chcą spróbować swoich sił w storytellingu. Silke Rose West i Joseph Sarosy, nauczyciele wczesnoszkolni, napisali więc poradnik o tym, jak nauczyć się opowiadać własne historie.

Co warto wiedzieć o storytellingu czyli opowiadaniu historii?

  • to jedna z najstarszych i najważniejszych umiejętności znanych człowiekowi od wieków,
  • pomaga celebrować radość życia i stawiać czoła wyzwaniom,
  • wzmacnia więzi i buduje intymność między opowiadającym a słuchaczem, np. między rodzicem a dzieckiem.

Rewolucyjny poradnik dla rodziców

Silke Rose West i Joseph Sarosy jako nauczyciele, którzy mają godziny pracy z dziećmi za sobą i mogą pochwalić się doświadczeniem w opowiadaniu historii, zdecydowali się zarazić innych dorosłych miłością do storytellingu. Być może to pojęcie obiło Ci się uszy w kontekście kreowania treści w social mediach. Jednak książka koncentruje się na aspekcie ćwiczenia umiejętności gawędziarstwa w kontakcie z dzieckiem.

Autorzy dzielą się prostą metodą układania oryginalnych i pomysłowych historii przy użyciu intuicyjnej techniki, która wykorzystuje elementy z życia codziennego. Co ważne, istotna nie jest tu jedynie narracja, ale wzmacnianie relacji z dzieckiem. Z książką „Jak opowiadać historie dzieciom” obudzisz w sobie umiejętności, o które nawet być może siebie nie podejrzewałaś/eś! Oprócz praktycznego zaplecza poradnik oferuje też odrobinę nauki wyjaśniającej, w jaki sposób historie wzbogacają nasze życie.

Ta pozycja o niewątpliwe obowiązkowa lektura dla każdego rodzica, babci, dziadka, opiekuna i każdego, kto chciałby obudzić w sobie pokłady kreatywności. Książkę „Jak opowiadać historie dzieciom” znajdziesz tutaj.

Kasia

Kasia

Skomentuj

Kliknij tutaj, by skomentować