Strona główna » “Jak opowiadać historie dzieciom”. Odkryj historie, które są w Tobie
Polecenia Poradniki Zapowiedzi i nowości

“Jak opowiadać historie dzieciom”. Odkryj historie, które są w Tobie

Jak opowiadać historie dzieciom

Czytanie jest ekstra! Dzieci uwielbiają słuchać historii ukrytych na stronach książek. Ale co gdyby zrobić krok dalej i samemu zacząć wymyślać historie prosto z serca? Początki z pewnością nie będą łatwe, ale mamy dla Ciebie książkę, która pomoże Ci stać się autorem własnych bajek. Jeśli jesteś gotowa/y na wyzwanie, poznaj nowość Wydawnictwa ToTamto „Jak opowiadać historie dzieciom”.

Naucz się opowiadać własne historie

Komu latem chce się dźwigać książki na pikniki, wycieczki czy dłuższe wyprawy? Czy nie łatwiej byłoby sięgnąć do swojej wyobraźni i opowiedzieć coś z głowy? Takiego zdania są właśnie autorzy wyczekiwanej przez nas książki dla dorosłych, którzy chcą spróbować swoich sił w storytellingu. Silke Rose West i Joseph Sarosy, nauczyciele wczesnoszkolni, napisali więc poradnik o tym, jak nauczyć się opowiadać własne historie.

Co warto wiedzieć o storytellingu czyli opowiadaniu historii?

  • to jedna z najstarszych i najważniejszych umiejętności znanych człowiekowi od wieków,
  • pomaga celebrować radość życia i stawiać czoła wyzwaniom,
  • wzmacnia więzi i buduje intymność między opowiadającym a słuchaczem, np. między rodzicem a dzieckiem.

Rewolucyjny poradnik dla rodziców

Silke Rose West i Joseph Sarosy jako nauczyciele, którzy mają godziny pracy z dziećmi za sobą i mogą pochwalić się doświadczeniem w opowiadaniu historii, zdecydowali się zarazić innych dorosłych miłością do storytellingu. Być może to pojęcie obiło Ci się uszy w kontekście kreowania treści w social mediach. Jednak książka koncentruje się na aspekcie ćwiczenia umiejętności gawędziarstwa w kontakcie z dzieckiem.

Autorzy dzielą się prostą metodą układania oryginalnych i pomysłowych historii przy użyciu intuicyjnej techniki, która wykorzystuje elementy z życia codziennego. Co ważne, istotna nie jest tu jedynie narracja, ale wzmacnianie relacji z dzieckiem. Z książką „Jak opowiadać historie dzieciom” obudzisz w sobie umiejętności, o które nawet być może siebie nie podejrzewałaś/eś! Oprócz praktycznego zaplecza poradnik oferuje też odrobinę nauki wyjaśniającej, w jaki sposób historie wzbogacają nasze życie.

Ta pozycja o niewątpliwe obowiązkowa lektura dla każdego rodzica, babci, dziadka, opiekuna i każdego, kto chciałby obudzić w sobie pokłady kreatywności. Książkę „Jak opowiadać historie dzieciom” znajdziesz tutaj.

Kasia

Kiedy byłam w zerówce, nauczyłam się czytać, żeby już więcej się nie nudzić. Od tej pory pochłaniałam kolejne książki, czytając – ku zgrozie pozostałych domowników – przez pierwsze lata na głos. Z kolei w szkole cały czas kończyło mi się miejsce na bibliotecznej karcie, bo byłam tam codziennym gościem. W zawrotnym tempie przerobiłam wszystkie tytuły Astrid Lindgren i do dziś mam sentyment do „Ronji, córki zbójnika”. Chociaż moim ukochanym tytułem z dzieciństwa pozostaje wciąż „Zajączek z rozbitego lusterka”. Na szczęście wraz z wiekiem miłość do książek nie zanikła, a wręcz miała okazję rozkwitnąć dzięki już ponad 5 – letniej pracy w księgarni.
Jednak nie samą literaturą żyje człowiek. Kiedy nie czytam, haftuję tamborki z joginkami i wyciszam umysł, praktykując ashtangę. Za to z wykształcenia jestem psychologiem i arteterapeutką, dlatego mam słabość do psychologicznej literatury i książek Yaloma. Uwielbiam dzieci i kocham literaturę dziecięcą, więc niech nie zdziwi Cię duża liczba wpisów na temat moim zdaniem najbardziej wartościowych książek dla najmłodszych. Sama posiadam ich zawrotną liczbę - nie bez powodu maluchy znajomych mówią na mnie „ciocia od książek”. W kościach czuję, że w bliżej nieokreślonej przyszłości zostanę pisarką książek dla dzieci. Ale wracając do teraz – na co dzień trenuję swoją cierpliwość, dzieląc dom z czwórką kotów i znajdując kłaki oraz żwirek we wszystkich możliwych miejscach.

Skomentuj

Kliknij tutaj, by skomentować