Strona główna » Chcesz poprawić jakość swoich relacji? Książka „Jak przyciągać dobrych ludzi”
Poradniki Recenzje

Chcesz poprawić jakość swoich relacji? Książka „Jak przyciągać dobrych ludzi”

„Jak przyciągać dobrych ludzi”

Relacje międzyludzkie to jedna z najważniejszych wartości w naszym życiu. Otaczanie się oddanymi przyjaciółmi, kochającym partnerem czy lojalnymi współpracownikami sprawia, że czujemy się spokojniejsi i pewniejsi. A jednak znalezienie takich osób, które faktycznie sprostają swojej roli, wydaje się czasem trudne… Co sprawia, że wciąż mamy wrażenie trafiania na „toksycznych” ludzi lub takich, z którymi po kilku spotkaniach drogi się rozchodzą? Być może odpowiedzi znajdziesz w książce „Jak przyciągać dobrych ludzi”.

„Jak przyciągać dobrych ludzi”

Marian Rojas Estape to psychoterapeutka z wieloletnim doświadczeniem. Już od najmłodszych lat wyrastała w duchu wsparcia, rozmowy i psychicznego zdrowia. Wraz z ojcem rozmawiała o psychiatrii, a jako dorosła kobieta i lekarka wielokrotnie korzystała z jego medycznego doświadczenia. Teraz autorka przychodzi do nas z książką, w której stara się odnaleźć odpowiedź na pytanie, w jaki sposób przyciągnąć do swojego życia dobrych ludzi i jak sprawić, by w nim pozostali.

Często wydaje się nam, że przyciąganie drugiego człowieka odbywa się na poziomie emocjonalnym. Skoro podoba nam się rozmowa z kimś, mamy podobne poglądy czy wspólne pasje, to relacja powinna się rozwijać, prawda? Tymczasem autorka poszła o krok dalej i „przełożyła” to, co dzieje się w naszych głowach na substancje, a konkretnie hormony produkowane przez organizmy w konkretnych sytuacjach i warunkach. Wśród nich skupiła się na oksytocynie, dopaminie, testosteronie i kortyzolu. Omawiając szczegółowo każdy z nich, pokazała, jak bardzo hormony warunkują nasze reakcje i relacje.

Jak poprawić jakość relacji?

Rozumienie reakcji, jakie zachodzą w organizmie w konkretnych sytuacjach, sprawia, że człowiek jest w stanie w bardziej świadomy sposób nimi zarządzać. Rozumienie pracy swojego ciała ułatwia rozpoznawanie zmian, jakie zachodzą w nas w danych warunkach i pomaga odpowiadać na nie w najlepszy możliwy sposób. Jednocześnie obserwując siebie, stajesz się coraz bardziej świadomy nie tylko własnych reakcji, ale i tych, które mogą zachodzić u innych osób…

Ta książka porusza również tematy związane z modelami przywiązania, które kształtują się już w dzieciństwie, a w dorosłym życiu są przez nas powtarzane i powielane. Zrozumienie ich jest pierwszym krokiem do tego, by móc pracować nad problemami, które niszczą nasze relacje – przyjacielskie, wśród współpracowników czy z partnerem.

Marian Rojas Estape poświęciła również swoją uwagę zagadnieniom z zakresu seksuologii i związków i przedstawiła własne opinie dotyczące seksu bez zobowiązań czy pornografii. Jej książka jest kopalnią wiedzy dotyczącą tego, w jaki sposób tworzymy własne relacje (zarówno na poziomie hormonalnym, jak i świadomym). Autorka podpowiada, co można zmienić i jak to zmienić, by móc cieszyć się bardziej satysfakcjonującymi, zdrowymi i trwałymi znajomościami i związkami. A wszystko to napisane prostym, przystępnym językiem.

Ten poradnik wydaje się być remedium na problemy tych, którzy wciąż narzekają, że ich wszystkie nowe znajomości szybko się kończą, a w tym świecie nie da się już znaleźć kochającego i wiernego partnera… Poczytaj i „pogrzeb” w tych rozdziałach, a prawdopodobnie dowiesz się wiele nie tylko o zachowaniach innych osób, ale przede wszystkim o własnych.

Książkę „Jak przyciągać dobrych ludzi” znajdziesz tutaj.

Aleksandra

Jestem kocią mamą i maniaczką książek. Czytam kiedy tylko mogę, a staram się robić tak, by móc jak najczęściej. Z wykształcenia i zamiłowania jestem filolożką polską, copywriterem, korepetytorką i instruktorką jogi. Uwielbiam poradniki, literaturę psychologiczną, ezoteryczną i thrillery. Przygotowuję dla Ciebie recenzje najlepszych książek. Nie wyobrażam sobie dnia bez medytacji, aromatycznej kawy i przynajmniej kilku rozdziałów dobrej lektury. Piszę, bo jak kiedyś zaczęłam, to do teraz nie mogę przestać. 😉
Jeśli chcesz poznać mnie lepiej, możesz znaleźć mnie na moim blogu: www.znakomita.com

Skomentuj

Kliknij tutaj, by skomentować