Strona główna » „Brud”. Nominacja do nagrody Mądra Książka Roku
Aktualności ze świata książki Książki dla dzieci

„Brud”. Nominacja do nagrody Mądra Książka Roku

Książka Brud

Już od dnia premiery książka Piotra Sochy i Moniki Utnik-Strugały wywołała niemałe poruszenie. O albumie Brud. Cuchnąca historia higieny od Wydawnictwa Dwie Siostry było już głośno, a będzie jeszcze głośniej. Miło nam ogłosić, że książka została nominowana do nagrody Mądra Książka Roku 2021!

Każdy kto zachwycał się wielkoformatową książką Pszczoły z ilustracjami Piotra Sochy, z pewnością nie mógł doczekać się jego grafik we wspaniałej publikacji o brudzie. Kontrowersyjny ale uwielbiany przez dzieci temat został ciepło przyjęty również przez rodziców. A o jakich ciekawostkach możemy przeczytać w publikacji? Brud to przede wszystkim kompendium wiedzy o obyczajach, przesądach, odkryciach i wynalazkach związanych z brudem, higieną i medycyną. Mali czytelnicy poznają zwyczaje związane z myciem panujące na przestrzeni wieków. Nie zabraknie oczywiście higienicznych smaczków… Bo czy wiecie, że sedes to jeden z najważniejszych wynalazków ludzkości?

Jak sami widzicie, trudno przejść obojętnie obok albumu o brudzie i czystości. Nie dziwi więc nominacja w konkursie na najlepszą książkę popularnonaukową 2021 roku. Wśród nominowanych książek edukacyjnych dla dzieci i młodzieży znajdziecie również poniższe tytuły:

A jeśli macie ochotę zapoznać się z fascynującą historią o brudzie, zapraszamy do lektury:

Brud. Cuchnąca historia higieny

Kasia