Strona główna » „Brud”. Nominacja do nagrody Mądra Książka Roku
Aktualności ze świata książki Książki dla dzieci

„Brud”. Nominacja do nagrody Mądra Książka Roku

Książka Brud

Już od dnia premiery książka Piotra Sochy i Moniki Utnik-Strugały wywołała niemałe poruszenie. O albumie Brud. Cuchnąca historia higieny od Wydawnictwa Dwie Siostry było już głośno, a będzie jeszcze głośniej. Miło nam ogłosić, że książka została nominowana do nagrody Mądra Książka Roku 2021!

Każdy kto zachwycał się wielkoformatową książką Pszczoły z ilustracjami Piotra Sochy, z pewnością nie mógł doczekać się jego grafik we wspaniałej publikacji o brudzie. Kontrowersyjny ale uwielbiany przez dzieci temat został ciepło przyjęty również przez rodziców. A o jakich ciekawostkach możemy przeczytać w publikacji? Brud to przede wszystkim kompendium wiedzy o obyczajach, przesądach, odkryciach i wynalazkach związanych z brudem, higieną i medycyną. Mali czytelnicy poznają zwyczaje związane z myciem panujące na przestrzeni wieków. Nie zabraknie oczywiście higienicznych smaczków… Bo czy wiecie, że sedes to jeden z najważniejszych wynalazków ludzkości?

Jak sami widzicie, trudno przejść obojętnie obok albumu o brudzie i czystości. Nie dziwi więc nominacja w konkursie na najlepszą książkę popularnonaukową 2021 roku. Wśród nominowanych książek edukacyjnych dla dzieci i młodzieży znajdziecie również poniższe tytuły:

A jeśli macie ochotę zapoznać się z fascynującą historią o brudzie, zapraszamy do lektury:

Brud. Cuchnąca historia higieny

Kasia

Kiedy byłam w zerówce, nauczyłam się czytać, żeby już więcej się nie nudzić. Od tej pory pochłaniałam kolejne książki, czytając – ku zgrozie pozostałych domowników – przez pierwsze lata na głos. Z kolei w szkole cały czas kończyło mi się miejsce na bibliotecznej karcie, bo byłam tam codziennym gościem. W zawrotnym tempie przerobiłam wszystkie tytuły Astrid Lindgren i do dziś mam sentyment do „Ronji, córki zbójnika”. Chociaż moim ukochanym tytułem z dzieciństwa pozostaje wciąż „Zajączek z rozbitego lusterka”. Na szczęście wraz z wiekiem miłość do książek nie zanikła, a wręcz miała okazję rozkwitnąć dzięki już ponad 5 – letniej pracy w księgarni.
Jednak nie samą literaturą żyje człowiek. Kiedy nie czytam, haftuję tamborki z joginkami i wyciszam umysł, praktykując ashtangę. Za to z wykształcenia jestem psychologiem i arteterapeutką, dlatego mam słabość do psychologicznej literatury i książek Yaloma. Uwielbiam dzieci i kocham literaturę dziecięcą, więc niech nie zdziwi Cię duża liczba wpisów na temat moim zdaniem najbardziej wartościowych książek dla najmłodszych. Sama posiadam ich zawrotną liczbę - nie bez powodu maluchy znajomych mówią na mnie „ciocia od książek”. W kościach czuję, że w bliżej nieokreślonej przyszłości zostanę pisarką książek dla dzieci. Ale wracając do teraz – na co dzień trenuję swoją cierpliwość, dzieląc dom z czwórką kotów i znajdując kłaki oraz żwirek we wszystkich możliwych miejscach.

Skomentuj

Kliknij tutaj, by skomentować