Strona główna » „Błękitny dom nad jeziorem”. Drugie wydanie poruszającej książki Katarzyny Janus
Literatura obyczajowa Polecenia

„Błękitny dom nad jeziorem”. Drugie wydanie poruszającej książki Katarzyny Janus

Błękitny dom nad jeziorem

Czasami wydaje się, że życie nie jest w stanie już niczym nas zaskoczyć. Innym razem wydarzenia, których doświadczamy, wydają się tak trudne lub przerażające, że chciałoby się zapaść w zimowy sen i przeczekać, aż nasze problemy same się rozwiążą… I choć to tak nie działa, to Katarzyna Janus pokazuje, że pozornie dramatyczne chwile pojawiają się po to, by dać nam ważną lekcję i przygotować na to, co dobrego nas jeszcze spotka.

„Błękitny dom nad jeziorem”

W książce poznajemy Antoninę. To zakręcona, wiecznie bujająca w obłokach bibliotekarka. Pewnego dnia kobieta dowiaduje się, że odziedziczyła stary dom na Mazurach. Gdy mija szok, bohaterka decyduje, że wyremontuje stary budynek i urządzi w nim przytulny pensjonat. W trakcie planowania swojego nowego życia Tośka poznaje Jakuba, faceta niosącego na plecach spory bagaż trudnych doświadczeń.

W wyniku przypadku Tosia ratuje Kubie życie. Mężczyzna żegluje samotnie w trakcie mazurskiego sztormu. Ten w ramach podziękować decyduje się pomóc w remoncie przyszłego pensjonatu. Wspólnie spędzany czas oraz każda kolejna rozmowa sprawiają, że pomiędzy tą dwójką nawiązuje się nić porozumienia oraz rodzi się uczucie.

Szybko w pensjonacie zaczynają się pojawiać kolejne zabłąkane dusze. Tośka przyjmuje pod swój dach samotną i pobitą przez chłopaka Zośkę oraz ciężarną i zagubioną studentkę Paulinę. Losy każdego z bohaterów pokazują, że wszystko dzieje się po coś i nawet jeśli nie widzimy jeszcze sensu w swoich doświadczeniach, to warto poczekać, bo na każdego z nas za rogiem czeka nadzieja i lepsza przyszłość. „Błękitny dom nad jeziorem” to lekka, przyjemna obyczajówka, która przynosi ogrom ciepła i porusza czułe struny naszej duszy.

Drugie wydanie książki Katarzyny Janus znajdziesz tutaj.

Aleksandra

Jestem kocią mamą i maniaczką książek. Czytam kiedy tylko mogę, a staram się robić tak, by móc jak najczęściej. Z wykształcenia i zamiłowania jestem filolożką polską, copywriterem, korepetytorką i instruktorką jogi. Uwielbiam poradniki, literaturę psychologiczną, ezoteryczną i thrillery. Przygotowuję dla Ciebie recenzje najlepszych książek. Nie wyobrażam sobie dnia bez medytacji, aromatycznej kawy i przynajmniej kilku rozdziałów dobrej lektury. Piszę, bo jak kiedyś zaczęłam, to do teraz nie mogę przestać. 😉 Jeśli chcesz poznać mnie lepiej, możesz znaleźć mnie na moim blogu: www.znakomita.com

Aleksandra

Jestem kocią mamą i maniaczką książek. Czytam kiedy tylko mogę, a staram się robić tak, by móc jak najczęściej. Z wykształcenia i zamiłowania jestem filolożką polską, copywriterem, korepetytorką i instruktorką jogi. Uwielbiam poradniki, literaturę psychologiczną, ezoteryczną i thrillery. Przygotowuję dla Ciebie recenzje najlepszych książek. Nie wyobrażam sobie dnia bez medytacji, aromatycznej kawy i przynajmniej kilku rozdziałów dobrej lektury. Piszę, bo jak kiedyś zaczęłam, to do teraz nie mogę przestać. 😉
Jeśli chcesz poznać mnie lepiej, możesz znaleźć mnie na moim blogu: www.znakomita.com

Skomentuj

Kliknij tutaj, by skomentować