Strona główna » „Będzie bolało. Sekretny dziennik młodego lekarza” znów powrócił
Polecenia Reportaże

„Będzie bolało. Sekretny dziennik młodego lekarza” znów powrócił

Będzie bolało

„Będzie bolało. Sekretny dziennik młodego lekarza” to książka napisana przez komika i byłego lekarza. To pamiętnik brytyjskiego autora, który zawiera zapiski z lat 2004-2010. Opowiada o pracy lekarza stażysty, jej trudach, moralnych dylematach i niesprawiedliwości. Były już medyk wydał swoją książkę po raz pierwszy w 2017 roku, a 9 grudnia 2022 wznowiono jej wydanie, tym razem w wersji broszurowej. Dlaczego warto sięgnąć po tę lekturę?

„Będzie bolało”

Wokół pracy medyków narosło wiele mitów. Niektórzy zarzucają im obojętność i znieczulicę, inni oskarżają, że zarabiają wiele, a nic nie robią. I właśnie dlatego ważnym głosem staje się książka człowieka, który sam pracował kiedyś w służbie zdrowia i przekonał się, jak wykańczające to zajęcie. Przedstawia 97-godzinne tygodnie pracy, robocze weekendy, nieprzespane noce i wielogodzinne dyżury.

Sekretny dziennik często był spisywany w wolniejszych chwilach, które zdarzały się w trakcie długich godzin pracy. Adam Kay opisał w nich decyzje, które musiał podejmować. Pokazał, że wiele z nich dotyczyło ludzkiego zdrowia i życia. Zabrał nas na sale, gdzie widzimy cierpiących ludzi, operacje czy płyny ustrojowe. Tutaj nie ma miejsca na delikatność i tabu. Jest ból, smród, praca i fizjologia. I w tym wszystkim on – młody, niedoświadczony człowiek, wciąż zmęczony i przepracowany, nieustannie walczący o innych.

„Będzie bolało” to wskazówka nie tylko dla cierpiących pacjentów, ale przede wszystkim tych, którzy zdecydują się na pracę w służbie zdrowia. Autor podlicza swoje dochody i z żalem dostrzega, że pomimo wielu godzin pracy zarabiał mniej niż parkometr. Wspomina również o codziennych dylematach i pretensjach, które słyszał pomimo najlepszych intencji. Dlatego jeśli interesuje Cię ten temat lub sam myślisz o pracy w służbie zdrowia, to ta pozycja zdecydowanie powinna przykuć Twoją uwagę. Już dziś możesz kupić ją tutaj.

Aleksandra

Jestem kocią mamą i maniaczką książek. Czytam kiedy tylko mogę, a staram się robić tak, by móc jak najczęściej. Z wykształcenia i zamiłowania jestem filolożką polską, copywriterem, korepetytorką i instruktorką jogi. Uwielbiam poradniki, literaturę psychologiczną, ezoteryczną i thrillery. Przygotowuję dla Ciebie recenzje najlepszych książek. Nie wyobrażam sobie dnia bez medytacji, aromatycznej kawy i przynajmniej kilku rozdziałów dobrej lektury. Piszę, bo jak kiedyś zaczęłam, to do teraz nie mogę przestać. 😉 Jeśli chcesz poznać mnie lepiej, możesz znaleźć mnie na moim blogu: www.znakomita.com

Aleksandra

Jestem kocią mamą i maniaczką książek. Czytam kiedy tylko mogę, a staram się robić tak, by móc jak najczęściej. Z wykształcenia i zamiłowania jestem filolożką polską, copywriterem, korepetytorką i instruktorką jogi. Uwielbiam poradniki, literaturę psychologiczną, ezoteryczną i thrillery. Przygotowuję dla Ciebie recenzje najlepszych książek. Nie wyobrażam sobie dnia bez medytacji, aromatycznej kawy i przynajmniej kilku rozdziałów dobrej lektury. Piszę, bo jak kiedyś zaczęłam, to do teraz nie mogę przestać. 😉
Jeśli chcesz poznać mnie lepiej, możesz znaleźć mnie na moim blogu: www.znakomita.com

Skomentuj

Kliknij tutaj, by skomentować