Strona główna » Pasjonująca biografia noblistki Jennifer Doudnie. Książka „Kod życia”
Biografie Polecenia Zapowiedzi i nowości

Pasjonująca biografia noblistki Jennifer Doudnie. Książka „Kod życia”

„Kod życia. Jennifer Doudna, edycja genów i przyszłość ludzkości”

Każdy człowiek może wnieść wiele dobra do świata i to nie jest tylko puste, niewiele znaczące hasło. Kwestią pozostaje pytanie, na ile wykorzystamy posiadany potencjał. Dysponując chęciami i wiedzą, można dokonać wiele. Udowodniła to Jennifer Doudna, wybitna naukowczyni i laureatka Nagrody Nobla w dziedzinie chemii. Jej pasjonująca biografia to nie tylko smaczek dla osób zainteresowanych dokonaniami tej kobiety, ale i inspiracja do tego, by zawsze dążyć do swoich marzeń i celów, jakkolwiek trudne by się one nie wydawały.

„Kod życia. Jennifer Doudna, edycja genów i przyszłość ludzkości”

Walter Isaacson to wyjątkowy biograf, który skrupulatnie bada informacje dotyczące opisywanych osób i wybiera takie szczegóły, które zaintrygują czytelników. W czerwcu w księgarniach pojawiła się jego najnowsza książka, poświęcona dokonaniom noblistki Jennifer Doudnie. Przedstawiając jej sylwetkę, biograf opowiedział co nieco także o innych naukowcach, którzy starają się zgłębiać tajemnice życia i odpowiadać na najważniejsze pytania z pogranicza filozofii, etyki i moralności.

Śledząc ścieżkę rozwoju noblistki, można dostrzec, jak pozornie zwyczajne wydarzenia przyczyniły się do jej nadzwyczajnych odkryć. Jako nastolatka zaczytywała się w kryminałach. Gdy na swoim łóżku znalazła książkę, była przekonana, że ojciec przygotował dla niej kolejną powieść. Tymczasem książka Jamesa Watsona “Podwójna helisa” zabrała ją w głąb świata i zasad, na jakich się on opiera. Zainspirowana nią naukowczyni postanowiła – wbrew wielu głosom krytyki – wgryźć się w świat nauki i dokonać ważnych odkryć. I trzeba przyznać, że zrobiła to z przytupem.

Doudna oraz jej współpracownicy stworzyli narzędzie znane pod akronimem CRISPR. Dzięki niemu można precyzyjnie edytować DNA. Ta innowacja otworzyła drzwi do świata medycyny i cudów związanych z leczeniem wielu poważnych schorzeń. Jednak rozwój CRISPR to także nowość, która bardzo mocno przyczyniła się do biotechnologicznego wyścigu naukowców oraz transformacji społeczeństwa, które staje u progu bardzo poważnej rewolucji dającej początek szansom związanym z ingerencją w ludzkie geny. To jednak rodzi też pytania filozoficzne i etyczne…

Ta biografia przedstawia nie tylko silną, charyzmatyczną osobowość, ale i świat nauki, który kocha zarówno postęp, jak i rywalizację i często dąży do komercjalizacji. Fantastyczna książka, można spędzić przy niej niejedno popołudnie i dowiedzieć się wielu ciekawostek dotyczących ludzkiego DNA.

Książkę „Kod życia. Jennifer Doudna, edycja genów i przyszłość ludzkości” znajdziesz tutaj.

Aleksandra

Jestem kocią mamą i maniaczką książek. Czytam kiedy tylko mogę, a staram się robić tak, by móc jak najczęściej. Z wykształcenia i zamiłowania jestem filolożką polską, copywriterem, korepetytorką i instruktorką jogi. Uwielbiam poradniki, literaturę psychologiczną, ezoteryczną i thrillery. Przygotowuję dla Ciebie recenzje najlepszych książek. Nie wyobrażam sobie dnia bez medytacji, aromatycznej kawy i przynajmniej kilku rozdziałów dobrej lektury. Piszę, bo jak kiedyś zaczęłam, to do teraz nie mogę przestać. 😉
Jeśli chcesz poznać mnie lepiej, możesz znaleźć mnie na moim blogu: www.znakomita.com

Skomentuj

Kliknij tutaj, by skomentować