Strona główna » Barbara Wysoczańska z wizytą w Poznaniu
Wydarzenia literackie

Barbara Wysoczańska z wizytą w Poznaniu

Barbara Wysoczańska. Spotkanie z autorką książki "Narzeczona nazisty" w Bibliotece Raczyńskich w Poznaniu

Już dziś 30 stycznia autorka bestsellerowych powieści obyczajowych z historią w tle spotka się ze swoimi czytelnikami w Poznaniu. Kto marzył o poznaniu Barbary Wysoczańskiej, nie może przegapić tej okazji!

Barbara Wysoczańska jest autorką trzech powieści, chociaż bycie pisarką dopiero niedawno stało się jej pracą. Z wykształcenia i zamiłowania jest bowiem historyczką. Jej debiutancka książka „Narzeczona nazisty” ukazała się w 2021 roku. W 2022 roku premierę miały już dwa tytuły – „Siła kobiet” oraz „Świat na nowo”.

30 stycznia pisarka porozmawia z Magdą Sobczak w ramach cyklu spotkań Kultura bez barier. Zostanie poruszony m.in. temat pisania i inspiracji do książek. Spotkanie odbędzie się o godzinie 18:00 w Bibliotece Raczyńskich w Poznaniu. Dla tych, którzy niestety nie będą mieli możliwości pojawić się osobiście, biblioteka zapewnia transmisję na Facebooku.

Kasia

Kiedy byłam w zerówce, nauczyłam się czytać, żeby już więcej się nie nudzić. Od tej pory pochłaniałam kolejne książki, czytając – ku zgrozie pozostałych domowników – przez pierwsze lata na głos. Z kolei w szkole cały czas kończyło mi się miejsce na bibliotecznej karcie, bo byłam tam codziennym gościem. W zawrotnym tempie przerobiłam wszystkie tytuły Astrid Lindgren i do dziś mam sentyment do „Ronji, córki zbójnika”. Chociaż moim ukochanym tytułem z dzieciństwa pozostaje wciąż „Zajączek z rozbitego lusterka”. Na szczęście wraz z wiekiem miłość do książek nie zanikła, a wręcz miała okazję rozkwitnąć dzięki już ponad 5 – letniej pracy w księgarni.
Jednak nie samą literaturą żyje człowiek. Kiedy nie czytam, haftuję tamborki z joginkami i wyciszam umysł, praktykując ashtangę. Za to z wykształcenia jestem psychologiem i arteterapeutką, dlatego mam słabość do psychologicznej literatury i książek Yaloma. Uwielbiam dzieci i kocham literaturę dziecięcą, więc niech nie zdziwi Cię duża liczba wpisów na temat moim zdaniem najbardziej wartościowych książek dla najmłodszych. Sama posiadam ich zawrotną liczbę - nie bez powodu maluchy znajomych mówią na mnie „ciocia od książek”. W kościach czuję, że w bliżej nieokreślonej przyszłości zostanę pisarką książek dla dzieci. Ale wracając do teraz – na co dzień trenuję swoją cierpliwość, dzieląc dom z czwórką kotów i znajdując kłaki oraz żwirek we wszystkich możliwych miejscach.

Skomentuj

Kliknij tutaj, by skomentować