Strona główna » Jutro w Krakowie startuje 9. Festiwal Literatury dla Dzieci
Wydarzenia literackie

Jutro w Krakowie startuje 9. Festiwal Literatury dla Dzieci

Festiwal Literatury dla Dzieci w Krakowie 2022

Po gdańskiej odsłonie tegorocznego Festiwalu Literatury dla Dzieci we wrześniu przyszła pora na krakowską edycję. Już jutro 16 listopada stolica Małopolski zamieni się w raj miłośników literatury dziecięcej. Jeśli mieszkasz w Krakowie i okolicach, zdecydowanie warto sprawdzić program tego jesiennego wydarzenia dla moli książkowych.

W dniach 16-20 listopada 2022 w Krakowie odbywa się 9. Festiwal Literatury dla Dzieci, za którego organizację odpowiada Fundacja Burza Mózgów. O wrześniowej odsłonie wydarzenia w Gdańsku pisaliśmy TUTAJ. W tym roku festiwalowi w obu miastach towarzyszy hasło „Na językach!”. Co ważne, wstęp na wszystkie spotkania i warsztaty jest bezpłatny, ale obowiązują wcześniejsze zapisy.

Bogaty program Festiwalu Literatury dla Dzieci w Krakowie

Na spragnionych czytelniczych wrażeń w Krakowie czekają m.in. spotkania z Łucją Malec-Kornajew („Złoty pociąg i inne największe zagadki historii sztuki w Polsce”), Zygmuntem Miłoszewskim („Hydropolis”), Agatą Romaniuk (seria „Kocia szajka”), Roksaną Jędrzejewską-Wróbel („Stan splątania”), Katarzyną Ryrych („Lato na Rodos”), Justyną Suchecką („Nie powiem ci, że wszystko będzie dobrze”).

W ramach wydarzenia w czwartek 27.11 zaplanowana jest konferencja dla nauczycieli i bibliotekarzy „O gustach się dyskutuje!”. Z kolei na wieczory organizatorzy przygotowali „Czytanki po zachodzie słońca”, podczas których m.in. aktorzy Teatru KTO i soliści Opery Krakowskiej będą czytać poezję dziecięcą autorstwa polskich klasyków. W sobotę warto dołączyć do spaceru literackimi śladami Ludwika Jerzego Kerna. Na to wydarzenie rekomendowane jest nawet dołączenie ze swoim czworonogiem! W końcu to spacer śladami twórcy celebryty wśród psów – Ferdynanda Wspaniałego. Nie zabraknie również filmowych projekcji dla najmłodszych („Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Tajemnica Skorpiona”, „Mama Mu wraca do domu”).

Festiwalowi Literatury dla Dzieci w Krakowie towarzyszą dwie plenerowe wystawy ilustracji na podstawie książki „Co robią uczucia?” oraz ilustracji przygotowanych do dwujęzycznego wydania ludowych kołysanek z Ukrainy i Polski.

Warto zanotować, że 20 listopada odbędzie się Gala Nagrody im. Ferdynanda Wspaniałego (wpis o tegorocznych finalistach znajdziesz TUTAJ), czyli poznamy najlepszą książkę dziecięcą 2021 roku.

Dokładny program 9. Festiwalu Literatury dla Dzieci znajdziesz na stronie organizatora.

Kasia

Kasia

Skomentuj

Kliknij tutaj, by skomentować