Strona główna » Poznańskie Targi Książki 2023 już w najbliższy weekend!
Wydarzenia literackie

Poznańskie Targi Książki 2023 już w najbliższy weekend!

Poznańskie Targi Książki 2023

Nareszcie – wydarzenie, na które czekają wszyscy książkoholicy! Poznańskie Targi Książki to coroczne wydarzenie mające na celu rozpowszechnianie czytelnictwa oraz integrację społeczności czytelniczej, wydawniczej i księgarskiej. Zatem, każdy, kto książki czyta, pisze, sprzedaje, wypożycza albo wydaje, powinien z pewnością zajrzeć na Poznańskie Targi Książki 2023 – znajdzie się tam coś dla każdego. Dziś przychodzimy, pomocni jak zawsze, z garścią informacji, gdzie, co i jak 😊

Poznańskie Targi Książki 2023 – gdzie i kiedy?

Najważniejsze pytanie, czyli: gdzie i kiedy odbywają się Poznańskie Targi Książki? Wydarzenie odbędzie się w dniach 10-12 marca 2023. Gdzie? Rzecz będzie miała miejsce na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Na stronie wydarzenia znaleźć można informację, że Poznańskie Targi Książki odbędą się w pawilonach: 5A, 7 i 9. Ponieważ Międzynarodowe Targi Poznańskie to ogromny teren, śpieszymy z pomocą dotarcia do wskazanych miejsc. Najlepiej wchodzić od strony ul. Śniadeckich (Wejście Zachodnie) oraz od strony dworca Poznań Główny (Hol Wschodni). A w razie problemów – pytać innych książkoholików, którzy zapewne zmierzają w tym samym kierunku!

Godziny otwarcia:

 • piątek 10:00-18:00
 • sobota 9:00-18:00
 • niedziela 9:00-16:00

Poznańskie Targi Książki 2023 – bilety

W czasach rosnącej inflacji z pewnością zadowoli wszystkich fakt, że Poznańskie Targi Książki to wydarzenie całkowicie bezpłatne. Nie trzeba rejestrować się w żadnym systemie ani ubiegać się o darmowe wejściówki. W czasie trwania Targów Książki, w godzinach otwarcia, wystarczy przyjść i cieszyć się zapachem druku na papierze.

Poznańskie Targi Książki 2023 – kto będzie?

Jak co roku Poznańskie Targi Książki oferują możliwość porozmawiania z przedstawicielami wydawnictw i księgarni, ale również spotkania autorów. Na uczestników wydarzenia czekać będą z pewnością niespodzianki w postaci rabatów i nowości książkowych. Być może polujecie na jakiś bestsellerowy tytuł i nigdzie nie możecie go już dostać? – w takim wypadku również koniecznie wpadnijcie na Targi i rozejrzyjcie się za nim. Poznańskie Targi Książki 2023 to wydarzenie otwarte dla rodzin. Nawet najmłodszym na pewno nie będzie się nudzić. W planie widnieją takie atrakcje, jak spotkanie z Kicią Kocią, przyjęcie urodzinowe Koziołka Matołka oraz warsztaty, jak np. warsztaty jogi dla dzieci albo zajęcia plastyczne Stwórz Własną Okładkę! Szczegółowe informacje na ten temat można znaleźć w programie wydarzenia.

Wśród gości specjalnych wydarzenia podano takie nazwiska, jak:

 • Wojciech Chmielarz,
 • Weronika Marczak,
 • Łukasz Orbitowski,
 • Waldemar Kuligowski,
 • Marta Galewska-Kustra,
 • Carla Montero,
 • Urlich Hub,
 • Katarzyna Barlińska vel. P.S. Herytiera.

Zachęcam do udziału w Poznańskich Targach Książki – zarówno tych, którzy kochają czytać, jak i tych, którzy pragną się do tego nieco przekonać. Pozostawiam link do strony wydarzenia TUTAJ. W zakładkach “dla zwiedzających” oraz “spotkania z autorami/warsztaty” można znaleźć program Poznańskich Targów Książki i wybrać coś dla siebie.

Maria

“U mnie jest blisko z serca do papieru” - napisała Agnieszka Osiecka, a ja, jako jej wierna i oddana fanka, powtarzam te słowa za nią. Jestem miłośniczką słów i wszelkiego rodzaju konstelacji, które mogą z nich powstać. Studiując filmoznawstwo przekonałam się, że nie tylko sama sztuka jest czymś fascynującym, ale również - jeśli nie bardziej – nauka o niej. Spośród wszelkiego typu literatury najbardziej fascynuje mnie jej teoria, a zaraz potem filozofia i poezja. Mając trzynaście lat zapisałam w swoim pamiętniku: “wiem jedno, jestem uzależniona od pisania”. Nic w tej kwestii się nie zmieniło. Wciąż notuję wszystko, co zauważę, podążając zgodnie za słowami Terry’ego Pratchetta, który stwierdził, że najlepsze pomysły kradnie się rzeczywistości, która na ogół prześciga fantazję. Jestem marzycielką i z natury chodzę z głową w chmurach, więc często zakładam życiową prozaiczność na swoje barki, żeby jej ciężar pomógł mi wrócić na ziemię. Z reguły jestem uważana za osobę towarzyską, ale mało kto dostrzega, że najswobodniej czuję się w obecności Davida Bowiego, Jamesa Barrie i Salvadora Dali. Gdy ludzie pytają mnie o sztukę, odpowiadam – to moja dobra przyjaciółka. W końcu nie raz uratowała mi życie...

Skomentuj

Kliknij tutaj, by skomentować