Strona główna » „Atomowe nawyki”. Książka, która pomaga wprowadzić realne zmiany
Bestsellery Poradniki Recenzje

„Atomowe nawyki”. Książka, która pomaga wprowadzić realne zmiany

Atomowe nawyki

Przemierzając alejki w księgarniach, możesz znaleźć wiele poradników z zakresu rozwoju osobistego. Niestety wśród nich zdarzają się książki… słabe. Tak, obecnie wydanie książki nie należy do najtrudniejszych zadań. W efekcie możesz trafiać na pozycje, które niewiele wniosą do Twojego życia. I właśnie na tle takich książek fenomenalnie prezentują się „Atomowe nawyki”. Nie bez powodu ten poradnik szybko stał się bestsellerem. Co w nim tak szczególnego?

„Atomowe nawyki”

„Atomowe nawyki” miały swoją premierę w 2019 roku, ale szczególnie głośno zrobiło się o tej książce w ostatnich miesiącach. I to dobry moment, aby wspomnieć o niej i tutaj. Jest wyjątkowa z kilku powodów. Pierwszy z nich jest taki, że to jeden z niewielu poradników, który realnie może zmienić Twoje życie. Nie ma znaczenia, czy chcesz wyrobić w sobie nawyk porannego wstawania, sprzątania czy rezygnacji z social mediów. Techniki zaproponowane przez autora pomogą Ci to zrobić.

Książka opiera się na modelu czterech kroków. Każdy z nich został szczegółowo omówiony przez pisarza. Pokazuje, w jaki sposób każdy krok można zastosować w życiu. Przywołuje konkretne historie oraz opiera swoje wypowiedzi na wiedzy psychologicznej. Dzięki temu możesz zrozumieć, w jaki sposób konkretne myśli czy zachowania przekładają się na Twoje życie.

Model czterech kroków opiera się na wskazówce, pragnieniu, reakcji i nagrodzie. I choć brzmi banalnie, autor poświęcił im blisko 300 stron… Już samo to pokazuje, jak poważnie skupił się na zagadnieniu. Tutaj nie ma lania wody, są za to konkrety i podpowiedzi, jak wprowadzić je do swojego życia.

Rezygnacja z tego, co szkodzi

Co istotne, nawyki mogą odnosić się do przeróżnych sfer naszego życia. Niektórzy chcą coś zmienić, wprowadzając nowe zachowania do swojego życia. Inni natomiast zamierzają raz na zawsze zrezygnować z tego, co niezdrowe i krzywdzące, i zamienić to na coś pozytywnego. Niezależnie od tego, co Ci przeszkadza i co chcesz zmienić, znajdziesz w tej książce przydatne dla Ciebie podpowiedzi.

Model czterech kroków zaproponowanych przez autora opiera się również na czterech prawach zmiany zachowania, które z nich wynikają. Co to oznacza w praktyce? James Clear stara się wytłumaczyć, z jakich powodów wybieramy takie, a nie inne uzależnienia czy sposoby na sabotowanie swoich realnych potrzeb. Przygląda się różnym zachowaniom, tłumacząc, z czego wynikają i jak można się ich pozbyć lub je zmienić.

Na uwagę zasługuje również język autora. Pomimo masy konkretów przez tę książkę się płynie. Co ważne, po jej przeczytaniu zachowujemy w głowie wiele praktycznych wskazówek. To nie jest książka, którą raz przeczytawszy odkłada się na regał. Nie nie. Z niej możesz wielokrotnie skorzystać. Dzięki wskazówkom autora jesteś w stanie już po kilku tygodniach dostrzec ogrom zmian w Twoim życiu. Pytanie tylko, czy tego chcesz.

Książkę „Atomowe nawyki” znajdziesz tutaj.

Aleksandra

Jestem kocią mamą i maniaczką książek. Czytam kiedy tylko mogę, a staram się robić tak, by móc jak najczęściej. Z wykształcenia i zamiłowania jestem filolożką polską, copywriterem, korepetytorką i instruktorką jogi. Uwielbiam poradniki, literaturę psychologiczną, ezoteryczną i thrillery. Przygotowuję dla Ciebie recenzje najlepszych książek. Nie wyobrażam sobie dnia bez medytacji, aromatycznej kawy i przynajmniej kilku rozdziałów dobrej lektury. Piszę, bo jak kiedyś zaczęłam, to do teraz nie mogę przestać. 😉 Jeśli chcesz poznać mnie lepiej, możesz znaleźć mnie na moim blogu: www.znakomita.com

Aleksandra

Jestem kocią mamą i maniaczką książek. Czytam kiedy tylko mogę, a staram się robić tak, by móc jak najczęściej. Z wykształcenia i zamiłowania jestem filolożką polską, copywriterem, korepetytorką i instruktorką jogi. Uwielbiam poradniki, literaturę psychologiczną, ezoteryczną i thrillery. Przygotowuję dla Ciebie recenzje najlepszych książek. Nie wyobrażam sobie dnia bez medytacji, aromatycznej kawy i przynajmniej kilku rozdziałów dobrej lektury. Piszę, bo jak kiedyś zaczęłam, to do teraz nie mogę przestać. 😉
Jeśli chcesz poznać mnie lepiej, możesz znaleźć mnie na moim blogu: www.znakomita.com

Skomentuj

Kliknij tutaj, by skomentować